bugün

gidilen,gezilen bir yere ait resmi içinde barındıran hede.gönderirsin,karşıdaki de bir yerler görmüş olur hiç değilse resimle,arkadaki mesajla da mesut olur
ah ah bizim zamanımızda insanlar duygularını zarif şekillerdeki kartpostallarla birbirlerine anlatırdı artık posta kutularındaki faturalara biz duygularımızı anlatıyoruz
(bkz: max fruchtermann)
(bkz: kart sensin postal da sana girsin)
kimi zaman sarı bir havluya sarılmış gülen bebek yüzü kimi zaman masmavi bir gölün kıyısında etekleri yemyeşil zirvesi karlı tepe.
iç çekiş.
(bkz: eskimiş postal)
yeni yıl arifesinde, artık kaybolmuş değerler arasına girdiğine inandığım resimli kartlardır.

konusu nereden açıldı bilmiyorum ama, bir arkadaşla yeni yılı konuşurken gelmişti aklıma eski yeni yıl kartpostalları. ve aşağıdakileri çok beğenmiştik, benzerlerinden bir tane bulup göndereceğimi söylemiştim. onun "bulamazsın artık kalmadı onlardan" demesine rağmen.

http://img185.imageshack.us/img185/7619/34oq5.jpg
http://kisalink.com/2180b50/

yeni yıla 5 gün kaldı, bakmadığım yer kalmadı fakat hala bulamadım. ama inat ettim bulacağım, olmadı yazıcıdan basıp yine göndereceğim.

olmadı warhammer oyun kutusundan çıkan kart postallarım var.

http://mythicmktg.filebur...hosen_v_warriorPriest.jpg

ondan bir tane gönderirim =)
geçmişten akılda kalan en güzel hatırlama ve hediye verme yoludur. kartpostal bir hayat tarzıdır aslında, gittiğiniz yerlerin, özel günlerin anlamını belirtmek için mail yoluyla milyarlarca seçeneğimiz var ama kartpostalın yok. onun kokusu farklıdır her daim. artık göremiyor olmamız, yakın zamanda almamış olmamız bu tarzın, bu tarihin de yok olup gittiğinin göstergesidir. yazık.
ilkokul, lise yıllarımda mahallemizdeki kucucuk kırtasıyede hatırı sayılır bir yer kaplardı kartpostalların sergilendiği yer.
Ben o zamanlar begendigim siirleri bunun icin ozel olarak sakladıgım deferime yazardım ve yazdigim siirlerin baslangiclarina yapıstırmak icin o kırtasiyeden dakikalarca kartpostal secerdim.
Geçenlerde bu yeni yıldan itibaren sevdiklerime kartpostal atmaya karar verdim ve basladim kırtasıyelere bakınmaya. Artık o mahalleden baya uzaktayım ama baska kırtasiyelere sordum hicbirinde bulamadım. Babam zafer çarsısının onunde ve gimanın ordaki ptt nin onunde bulabilecegmi soyledi. Haf abasi artık gıdıp bakıcam. Yoksa da internetten indirdıgim yeni yıl kartpostal fotolarını kullanarak kendm hazırlayıp bristole bastırcam valla.
karttan yapılan postaldır.
http://www.gonderiyorum.com ile kolaylıkla gönderilebilecek dostları sevindirme aracı. Unutulmaya yüz tutmuş bir geleneğin tekrar hayat bulabileceğini görmek son derece sevindirici. Postacılar bekliyoruz sizi.
geçmiş yıllarda çokça kullanılan fakat artık neredeyse hiç kullanılmayan, iyi dilek ve temennileri taşıyan resimli zımbırtı.
bunun en son 90'lı yıllarda kurban bayramı için kurban koyunlu olanını akrabalara göndermiştim. sonra kartpostal olayı türkiye'de sıkıntıya girdi.
misal bir arkadaşına doğumgünü kartı yollamak istesen, kartların hepsi ithal olduğundan ingilizce ''happy birtday'' yazan kart yollamak zorunda kalacaksın. e adam ingilizce bilmiyosa nolcak?
bizim tatil yerlerinde biraz bu işi ciddiye alıyorlar. o da yabancıların merakı olmasa bunu da bırakır esnaf, yapmaz.
o tatil beldelerinde de işte alanya, marmaris filan hani mekanın kendi önemli ya da tarihi yerleri resmedilmiş oluyor. güzel tabi.
yani artık yurtdışına gidenler bile oradan kart atmıyorlar, ne biçim memleket olduk ya.
THY NIN BU YILKI DAGITTI TAKVIMLERDE OLAN SEYDIR. HER SAYFADA THYNIN UCTUGU SEHIRLERDEN FOTOGRAFLARBARINDIRIR. KARTPOSTAL ATACAK KIMSE OLMADIGINDAN COPE GIDECEKTIR!
kartlaşmış postal çeşididir.
bazen basit, ama güzel bir hediye olabilir. değerini bilene. tabii ki, eski sevgiliye yollanan tüm kartpostallar götüne girsin.

edit: life sucks in any way!!!
ne satan var ne alan.

görsel
eski model instagram.

evet la kayboldular.
bugün postcrossing vasıtasıyla ilk kartpostalımı göndereceğim, hemde Rusya'ya. site uygulamasına göre bir defa kartpostal gönderdiğinizde diğer ülkelerden de alabiliyorsunuz. of manyak heyecanlıyım lan.

Edit: Gitmez sanıyordum gerçekten gitmiş şaka gibi.
Müzik çalan yılbaşı kartpostalinin yeri ayrıdır.
Ablamın doksanlı yıllarda simli Noel kartlarını sağladığı, gözü gibi baktığı hadisedir. O kartlardaki hiç görmediğimiz manzaraları resimleri simli pullu yerleri görmek için can atardık. Hala annemler de 20 belki 30 yıllık kartlar durmaktadır.
15 yıl boyunca giyilmiş asker postalıdır. *
mevsim manzarasının yeri bir ayrıdır.
Son üç yıldır her yeni yılda arkadaşlarıma itinayla gönderdiğim, bana çocukluğumu hatırlatan kartpostallardır.

Bu yeni yıl içinde hazırlıklarım tamam, Pazartesi postaya verilmek için bekliyor. isteyen olursa seve seve atabilirim.
artık piyasadan çekilen, geçmişe dair güzel bir detaydır.

geçen sene tırım tırıs her yerde aradım ama bir türlü bulamadım. ah aah.