zamanında aşkın nur yenge'nin, şimdilerdeyse hacı mustafa ceceli'nin yıkıp geçtiği şahane şarkı.
uzay heparı sonsuzanın, özel bir durumda olan, ve yeniden yorumlanmamış olan küçüğüm parçası dışında, zannımca en iyi yorumlanmış ve düzenlenmiş olan parçası. unutamam ile, dinleyenlerin kalbini fethetmiş mustafa ceceli tarafından öldürücü yorumlanmıştır zannımca. rahmetli uzay heparı ya yapılan bu tribute albümünün en iyi işlerinden birisidir.
mustafa ceceli'den de dinlenmesi gereken muhteşem sezen aksu şarkısı.

"sen ki özgürlük kadar güzelsin..."

(bkz: bunu yapan insan olamaz)
uzay heparı sonsuza albümünü dinlenesi hale getiren tek şarkıdır * albümde bestesiyle, söylenişiyle heparı'ya saygı bildiren, tüyleri diken diken eden, albümde söylenmiş en güzel şarkıdır. *
uzay hepari sonsuza albümünde mustafa ceceli tarafından seslendirilen, radyolarda sık sık çalan 45lik.

ah benim örselenmiş incinmiş karanfilim
bir sessiz çığlık gibi
kırmızı masum narin

bu ürkek bu al duruş
söyle neden bu vazgeçiş
ne oldu ümitlerine
bu ne keder bu ne iç çekiş

sen ki özgürlük kadar güzelsin
sevgi kadar özgür
o güzel başını uzat göklere
gül güneşlere gül

kırılma, küsme sen yine bir şiir yaz
çok değil inan az kaldı az
bu kadar erken susma biraz bekle
ağlama, ağlama gül biraz
mustafa ceceli'nin çektiği kliple taçlanmış şarkıdır. Uzay Heparı'nın şarkılarından oluşan albümden çıkan şarkı nereden geldiğini belli etmektedir ve Uzay'ın da görüntüleri klipte bulunmaktadır.sanıyorum arkada klavye çalanda Uzay Kanat Heparı'dır. *
Yaşamın bir parçası. Diğer entryleri okuduktan sonra bunu yazma ihtiyacı hissettim. Kırmızı bir çiçek, bir şarkının adı, bir kullanıcı adı , bir mekanın ya da sokağın adı, bir şiirin can alıcı noktası, sevgilinin en kıymetli hatırası...
aşkın nur yengi ve mustafa ceceli yorumları bulunun şarkının sözlerini (bkz: sezen aksu)yazmıştır.
bin dokuz yüz kırk üçde biri öldü
boynu değil, bir karanfilin sapıydı, yana düştü
düşünce öldü
bir ölülük sindi ellerime
bir ölülük bana sindi
ona sergimde her zaman bir yer ayırırım
kimseler bilmez
ben işte gizli gizli onu sularım
karanlık bir karanfilliği
yoklukta bir karanfilliği
o gün bugündür bütün çiçekler
karanfildir benim için. *
mustafa ceceli yorumu çok başarılı hatta belki de en güzeli olan, sezen aksu'nun klasikleşmiş vurucu şarkılarından.
uzun zamandir boyle dinlettirmisi , boyle done dolana ya$ biraktirabilmisi bulunmayan parca.
bir baksan, kül olurdum, yüzüme.. *
''sen ki özgürlük kadar güzelsin,sevgi kadar özgür''depresif döneminizdeyseniz açın şarkıyı çalsın çalsın dursun,müziği içinize işlesin,şarkıyı okuyan yumuşak sesli adam size tercüman olsun.
Muntazam bir çiçek.
seçim envanteri olarak satışı patlayan çiçek.
et lokantaları, hele ki kebapçılar, yemekten sonra kuru karanfil getirmeyi ne zaman bıraktı? gelmedikçe gerçekten bir şeyler mi eksiliyor? ne güzel tıkır tıkır oynuyoduk eskiden. koku gider, dert biterdi. bari yerine çocuk kandırır gibi renkli şeker/ ıslak mendil falan koymasınlar.
mustafa ceceli 'nin uzay hepari albümünde seslendirdiği güzel parça.

Senki özgürlük kadar güzelsin
Sevgi kadar özgür ...
sözleri çok güzel ve anlamlı mustafa ceceli'nin söylediği şarkının. uzay hepari ve sezen aksu yapımı;

soyle neden bu vazgecis
ne oldu umitlerine
bu ne keder bu ne ic cekis

sen ki ozgurluk kadar guzelsin
sevgi kadar ozgur
o guzel basini uzat goklere
gul guneslere gul
kirilma, kusme sen yine bir siir yaz
cok degil inan az kaldi az
bu kadar erken susma biraz bekle
aglama, aglama gul biraz.
yeni türkü'nün 1992 yılında çıkan aşk yeniden albümünde bulunan aşmış ötesi bir şarkıdır. 1996'daki her dem yeni derleme albümünde de kendine yer bulmuştur.
mustafa ceceli yorumuyla birlikte insanın içine işleyen sezen aksu bestesi.. ceceli'nin ise apayrı bir lezzet kattığı ortada..
yaraya tuz basar gibi bir zevk veren uzay heparı çalışması..
hem kanatan hem acıtan..
Karın kışın ortasında koyu yeşil bir ezgiyle "ne oldu bahar mı geldi" dedirten bir yeni türkü şarkısı...
agrıyan diş için akıla gelecek tüm kimyasal ilaçlardan daha etkili bir doga harikası. agrıyan diş üzerine dişçiye gidilir. dişçi bakar ve cerrahi tedavi den başka bişey yok denir. ilaç istenir asla birşey geçirmez bunu der. gece binlik largopen, apranax, vermidon ve zanax ilaçları üzerine hiç bir tık yoktur. kafa duvarlara vurulmaktadır. o derece bir agrı üzerine 2 adet karanfil kökü ele gelmiştir. beş dakika sürmez hiç bir agrı yoktur. doğa nın en güzel armağanlarından karanfil sonsuz sevgi saygı sana.
uçucu yağı iyi bir ağrı kesici özellik gösteren güzel kokulu çiçek.
-ağrım dinecek diye çok fazla kuru karanfil yemeyin ve uçucu yağını asla içmeyin ve sürmeyin önemli ölçüde bilinç kaybına (kafayı bulmaya) neden oluyor ve etkisi geçince yoksunluk belirtileri görülüyor. (evde denemeyiniz uyarmadı demeyin...)
yarin dudağından getirilmiş
bir katre alevdir bu karanfil,
ruhum acısından bunu bildi!

düştükçe vurulmuş gibi, yer yer,
kızgın kokusundan kelebekler,
gönlüm ona pervane kesildi.*