1. 1.
  islamiyette en kutsal gece.
  16 ... aabi
 2. 2.
  ramazan boyunca oruc tutmayıp kandıl gecesının gunduzunde oruc tutulan , kuran-ı kerım' ın ındırılmesı nedenıyle en mubarek gece.
  6 -3 ... arviron
 3. 2.
  Kur'an-ı Kerim'de Cenab-ı Hak geceye dair fazileti ve esenliği şu sure ile bildirmektedir:
  'Biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.. O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için iner dururlar. O gece, esenlik doludur. Ta fecrin doğuşuna kadar.'(Kadir Suresi)
  Allah bu geceyi hakkıyla ihya eden kullar arasına dahil olmayı tüm inanan kardeşlerimize nasip etsin. inanmayan kardeşlerimize ise günün güzelliğini hissettirsin.
  18 ... berserk
 4. 3.
  doğrusu bin aydan daha hayırlı gece olan gece. *
  6 -1 ... huppu
 5. 4.
  19 ekim ankara iftar yapıyoruz zirvesi ile çakışacak gecedir. ikisini bir arada nasıl idare edeceğimi merak etmeme sebep olan olaydır. fenerbahçe ve beşiktaş maçları ise bu arada hiç akla gelmemektedir. şu klonlanmayı çabuk bulsalardı da dörde bölünüp hepsine yetişebilseydik, demeden duramıyor insan. ankara kocatepe cami nde bir başka zevk veren gecedir. ayrıca bin zirveden daha hayırlı olan gecedir.*
  6 ... fewzi1907
 6. 5.
  an itibariyle bu gece olacak mübarek gecedir. bütün yazarlarımızın kadir gecesi kutlu olsundur.
  5 ... markasiz
 7. 6.
  tövbe ve duaların kabul olduğu çok mübarek bir gecedir her sene ramazanın 27. gününe denk gelirken bu sene ramazan ayının 29 gün sürecek olması sebebi ile 26. güne denk gelmiştir.
  3 ... dancerinthedark
 8. 7.
  her yıl yılbaşında 10-20 ytl ya bilet alıp yolda yürürken üstünüze denizaltı düşmesi kadar ihtimalle piyangonun çıkmasını bekleyip hayaller kuran fanilere, bedavaya hem de garantili piyangodur. tamam tamam belki bu mübarek geceyi piyangoyla kıyaslamak biraz abes ama onu yapan bunu da yapmazsa asıl abeslik o dur. iyi faydalanılmalıdır.. kaçınılmamalıdır.
  6 ... tfcvbg
 9. 8.
  Bütün inananlar için hayırlı olmasını dilediğim, bin aydan daha hayırlı olan gecedir. Kadir Gecesini bu derece değerli kılan sebep, Kuran'ı Kerim'in bu gece indirilmeye başlanmış olmasıdır.
  4 ... entropi
 10. 9.
  yine ve yeniden kavuşulmasıyla bünyeye sonsuz bir mutluluk ve huzur şarj eden 1000 aydan hayırlı gece.. manevi yönü olmayan insanların bile en azından içlerinden birkaç dua geçirmelerinin faydalı olabileceği bir gece.. çok uzak kaldık be çok..

  (bkz: çok yalnızım be atam)
  2 ... mesqoo