bugün

yönetmenliğini çağan ırmak ın yapmış olduğu, bilge şen, özhan sargın,Okan Yalabık, Cihan Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan, Hümeyra Akbay, Yetkin Dikinciler
Ayhan Eroğlu, Orhan Aydın gibi oyuncuların yer aldığı film.
her bir bölümü ayrı bir sinema tadında olup tamamı 8 dvdden oluşmaktadır. önümüzdeki aylarda çekimlerine tekrar dan başlanacakmış...
http://www.kabuslarevi.com
son dakika haberi:
http://www.hypertv.web.tr...ge=204&habernum=12673
az önce ilk bölümü takip'i izledim vcd sine 7 ytl vererek.
bir fikren kuşkan manyağı olarak beğenmedim diyemeyeceğim ama asıl 'kaçan fırsatlar limited' diye bir bölümü var onu merak ediyorum.
bu arada düşünüldüğü gibi film evdeki lanet üzerine kurulu değil.
bu açıdan sevindirici.
ya bilmiyorum fikret kuşkan'ı izledim ben. *
Son bölümlerinden birinde Bilge şen in gençliğini oynayacağım korku filmi serisi...
1. bölüm (bkz: takip)
2. bölüm (bkz: son dans)
3. bölüm (bkz: hayal-i cihan)
4. bölüm (bkz: tanıdık yabancı)
5. bölüm (bkz: kaçan fırsatlar limited)
6. bölüm (bkz: karanlıktan gelen)
7. bölüm (bkz: çizgisiz zamanlar)
8. bölüm (bkz: çarşamba karısı)
9. bölüm (bkz: gece gelen arkadaş)
10. bölüm (bkz: seni beklerken)
11. bölüm (bkz: onlara dokunmak)
12. bölüm (bkz: bir kış masalı)

http://www.kabuslarevi.com/
şimdilik 12 bölümden oluşan, çağan ırmak tarafından çekilmiş, her bölümünde, kendisine has hikayesi olan, önce dvd formatında sürülmüş, korku filmi serisi.
çağan ırmak imzası taşıyan bu film serisinde birer saatlik on bölüm yer almaktadır. her bölümde farklı oyuncular oynamakta ve farklı bir hikaye anlatılmaktadır. yoğun iş hayatının yarattığı sıkıntılardan uzaklaşmak için şehirden uzak bir eve yerleşen ve oradaki hayaletle mücadele eden cihan'ın hikayesini anlatan, oyuncularının okan yalabık, çetin tekindor, özhan sargın ve bilge şen'in olduğu "hayal-i cihan" adlı bölüm bu akşam 21:30'da fox tv'de gösterilecektir. serinin diğer bölümlerinde, başta çağan ırmak'ın vazgeçilmezleri olan fikret kuşkan ve şerif sezer olmak üzere, yetkin dikinciler, levent üzümcü, hümeyra, cihan okan, bennu yıldırımlar gibi önemli isimler yer almaktadır.
Senaryosu Çağan Irmak'a ait, dört farklı yönetmen **** tarafından çekilen her bölümde birbirinden bağımsız hikayelerin anlatıldığı film serisi.Ülkemizde çekilmiş bu türdeki * diğer örneklere bakıldığında oldukça iyi bir yapım.
az önce fox tv de rasgele denk geldiğim kaçan fırsatlar limited bölümünü izleyip "oha lan süpermiş" diyip araştırmam sonrası 12 bölümden oluşan tv filmleri olduğunu öğrendim.
şuan ikilemdeyim: orjinal dvd mi alsam yoksa netten mi çeksem. netten çekmeye üşeniyorum, ucuzsa satın alırız belki. yarın ola hayrola.
böyle tv filmlerini bekliyoruz. başarılı.
insanı germeyen çoğu holivut gerilim filmlerinden daha çok heycanlandırdı.
ilk bölümü olan takip hem korku hem de dram unsurları taşımaktadır. Ağlatan ve de şaşırtan bir filmdir. Çağan Irmak ve Fikret Kuşkan beklentilerimizi fazlasıyla karşılamıştır.
sadece seni beklerken bölümünü izledigim ve oldukça yaratıcı buldugum seridir. melisa sözen her zamanki gibi şahanedir, sinan tuzcu yine çokça ona benzemektedir.
3 adet bölüm izleyip beğendim mi beğenmedim mi karar veremediğim iyi niyetli dizi. kaçan fırsatlar limited'i izleyip süpermiş diyerek daha sonra tanıdık yabancı'ya denk gelip izlemeye başladım. sonuna kadar harika gitti ama sonunda çıka çıka sevimli hayalet casper çıktı. gene de iyi ya dedim. gece gelen arkadaş'ı ise 15 dakika izledim, ana karakterleri suçlayan hayaletler iyiydi de onları "de get pis yalancı öyle mi oldu o düzgün anlat" diye azarlayan teyzeye anlam veremedim. belki de tamamını izleyemediğim için garip geldi ve soğudum.
genel itibariyle asiri gerzek hikayeleri vardir. oyle boyle degil ama.
kaçan fırsatlar limited bölümü vasat olan film serisi. levent üzümcü ve bennu yıldırımlar'ın oyunculuğu gerçekten iyi ancak virtual animasyonlar rezalet. ek olarak gece gelen arkadaş bölümü ise top yekun rezalet. diğer bölümlerini henüz izlemedim ama şu sıralar her gece yarısı türkmax'da yayınlanıyor. diğer bölümlerini de izleyebilirim.

çağan ırmak ne çekse izlerim mentaline sahip değilim ama ilgi çekiyor.
yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkürü borç bildiren bir seridir. hayal-i cihan bölümünü seride ki en güzel bölümdür, ardından takip, ardından seni beklerken gelir.
türkiye'de de başarılı gerilim filmlerinin yapılabileceğinin habercisi olan çağan ırmak imzalı muhteşem seri.

her bölümde değişen kurgusu, kendine has ürpertisi ve her hikaye sonunda düşündürmesi ile gerekten neleri başarabileceğimizi gösteren seridir.

seni beklerken, anadolu efsanelerinin içinden çıkıp sarar bizi.
takip, korkuların kaçınılmazlığını anlatır izleyenine.
kaçan fırsatlar limited, şeytanla yapılan gizli anlaşmalarımızı kendimizden bile sakladığımızı ifşa eder.
çizgisiz zamanlar, şerif sezer'in oyunculuğu ile büyüler.
genelde korkutmuyor, düşündürüyor. grafikler berbat ötesi. çarşamba karısını çok beğenmiştim. kaçan fırsatlar limited de güzeldi. izleyenler bilir, onlara dokunmak filminde kaçan fırsatlardaki fuat beyin adı geçiyor.
dünyanın en saçma film serisi. kaçan fırsatlar limited dışında hepsi saçmaydı.
rose red konağı çakması diye düşünerek izlemediğim ve izlemeyi reddetmeye devam ettiğim filmdir. Ne önyargıymış arkadaş. Halbuki Tivibu da seç izle de bedava.
harika bir seridir.

2. filmden sahneler....

--- spoiler ---

müesser hanım- peki dünyada neden bu kadar kötülük var?
..
..
..

azrail- müesser.... dünyada sadece beyaz rengi olsaydı hepiniz kör olurdunuz...

--- spoiler ---

--- spoiler ---

müesser hanım elindeki şarap kadehini azrail'e uzatır.

azrail- teşekkürler.kullanmıyorum.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

müesser- aman allahım. yoksa bu gördüğüm o meşhur ışıklı yol mu? hani ölmeden önce görülen.

azrail- hayır o sadece mesut'un arabasının farları. zaten öyle bir şey yok.

--- spoiler ---
az önce onlara dokunmak isimli bölümünü izledim de "çağan ırmak neymiş be abi" dedim kendi kendime... helal olsun, gerçekten üst düzey bir hikayesi olan senaryo kurgulamış. gerçekten helal olsun...
az önce takip isimli ilk filmini izledim ve ne desem bilemedim bir türlü.

--spoiler--
fikret kuşkan iyi, kurtadam korkunç derecede dandik. filmin konusu fena değil, çekim mekim mok gibi. beğenmek istiyorum ama olmuyor. neyse, şizofrenik mantık güzel ama daha önceden tahmin edilebiliyor, dolayısıyla devamında gelen gerçek miydi hayal miydi noktası da tahmin edilebilir. filmin kurgusu daha profesyonel ele alınsaydı daha etkileyici olabilirdi, böyle sanki laf olsun diye çekilmiş bir tv programı gibi. bir de esme'nin bütün köye atarlanması ve canavarı yakalama fikri de güzeldi ama kurtadamın onca mermiye rağmen ölmemesi, gidereayak şuna iki pençe atayım demesi falan saçmaydı. zaten kurtadam başlı başına oldukça başarısızdı, biraz daha ürkünç korkunç ve "gerçekçi" olsa, sonradan ekrana sticker gibi yapışmış havasında olmasa daha çok etkilenirdim belki. bir de o bir siyah bir beyaz mı oluyordu ne?
--spoiler--

ne diyeceğimi bilemedim diye başlamışım ama... sevemiyorum bir türlü şu Türk yapımı korku filmlerini. son olarak; büyük beklentiler içine girerek izlenmemesi gerekir, öldürecek vaktiniz varsa ya da korku filmi izlemeye yeni yeni başlıyorsanız izlenebilir...
duygusal, eserlerdir hayatın ironisi çıkartan efenim...
hayatı, bir kez daha sorgulattıran, derindir derin...