1. 1.
  pkk sayesinde ortaya çıkmış sorundur. pkk nın doğduğu tarihte doğunun, güneydoğunun vilayetlerinin iç anadolunun, karadenizin vilayetleri ile farkı yoktu. ne zaman eşkiyalar bu halkı kandırdı, ne zaman teror çıktı doğu artık sürgün yeri haline geldi. ne bir öğretmen orada çalışmak istedi, ne bir doktor. ne de bir yatırımcı o topraklara yatırım yaptı. bu kökene sahip insanlar bile büyük kentlerde köşe olurken dönüp bakmadılar çıktıkları topraklara. evet bu memelekette kürt sorunu vardır. ama bu sorun ne kürtlerin ne türklerin sorunudur. bu sorun pkk nın sorunudur. ve pkk sayesinde halka yayılmakta ve de haklarını savunduklarını iddia ettikleri kürtler, hor görülmektedir.

  kürtler artık uyanmalı. kürtlerin %20 si devlet tarafından pkk yı önlemek adına zengin edildi. bugün büyük şehirlerin en zengin insanları arasında anılıyorlar. bu insanlar ısrarla kendilerine zarar gelmesin diye terorü finans edip saltanatlarını koruyorlar. geçenlerde bir avrupalı telefon şirketi dünyanın en pahalı cep telefonunu yaptı ve türkiye'ye sattınızmı sorusuna evet 2 tane g.doğulu iş adamı aldı diye cevap verdiler. peki telefona 35 bin dolar veren iş adamları neden size bir iş dahi vermiyor. tem otoyolunun etrafının yarısını parselleyen halis toprak ne yapmış d.bakır için? aziz yıldırımla selamlaşmayı başarmış d.bakırlı var mı? nihat özdemir'i kaç kişi tanır? cüneyt zapsu'nun nereli olduğunu bilen var mı? 12 milyar dolar kaçak akaryakıt tamemen bu topraklarda dönüyor. senin payına düşen ne bu 12 milyar dolardan, hak aradığını iddia eden sayın kürt kardeşim?
  33 -18 ... palta
 2. 2.
  (#601644)
  1 -1 ... gothic evil
 3. 0.
  (bkz: abd nin kürt sorununu çözdürmemesi)
  2 -1 ... ben hakimim masum bey0
 4. 1.
  götün en derinlerinden uydurulan sorun.*
  16 -16 ... diyosun
 5. 2.
  artık barışçı yollar ile çözülmeye çalışılması gereken sorundur. sorun mudur? evet sorundur
  10 -8 ... broo
 6. 3.
  (bkz: pkk sorunu)
  5 -3 ... roshen amcanin oglu sedat
 7. 4.
  Türkiye'de etnik kimliği ne olursa olsun hiçbir vatandaşın bu etnik kimliği yüzünden/sebebiyle herhangi bir sorunu yoktur.Bu ülkede diliniz,ırkınız ve dininiz ne olursa olsun herkesle aynı sorunları yaşarsınız.Bu sorunlar etnik kimliklere göre azalmaz ya da artmaz.Ortada bir etnik kimliğin sorunu değil o etnik kimliği sömüren peşmerge takımının terör eylemleri vardır ve bu ince çizgi birbirine karıştırılmamalıdır.
  4 -4 ... mavi
 8. 5.
  ülkemizde yasanan her sorunda oldugu gibi, ister kurt ister pkk sorunu diyin burda da hersey donup dolasip egitime geliyor. kurt halki egitimsizlik yuzunden haklarini nerede nasil arayacaklarini bilmiyorlar. peki o daga cikan pkk uyeleri kimlerden olusuyor? bu insanlar halkin arasindan cikiyor. hangi halkin? doguda yasayan egitimsiz halkin. kac tane egitimli insan gidip pkk yaninda saf tutmustur? cok az. o zaman bizim ilk once cozmemiz gereken sorun egitim sorunudur. ama turkiyede hersey bir zincir halkasi gibi birbirine bagli; egitim, ekonomi, sanayi, tarim, hak, hukuk... ama bu zincir halkalarini birbirine kordugum seklinde baglayan bir halka var ki o en tehlikeli halka; bagimsizlik. ilk once turkiye kendi bagimsizligini emperyalist (somurgeci) guclerin elinden almalidir. daha sonra o zincir halkalari birbirine oyle bir gecer ki elde ne egitim sorunu kalir ne de bir kurt sorunu.

  edit: su asla unutulmamalidir ki, pkknin en ustunde olan insanlar, ocalan ve karayilan gibi, aktif olarak teror olaylarina katilmamaktadir, onlar cahil insanlari bir masa olarak kullanmaktadir, bu cahil insanlar olmazsa bu teroru yaratacak insanlari bulamazlar.
  4 -2 ... lionheart
 9. 6.
  Kırsal kesimdeki köylerimizde sıkca rastlanan sorundur,pek çok köylümüzün hayvanları kurtların saldırılarıyla telef olmaktadır *
  11 -5 ... dolmakalem
 10. 7.
  her ülkede, iktidarın şiddetle ihtiyaç duyduğu bir "sorun"u vardır. yönetilen toplumu biçimlendirme aparatlarının en önemlisi o toplumda "birlik" duygusunu körükleyebilecek olanlardır diyorlar. yönetilenler ve taraf olanlar dışında birilerinin çok fazla işine gelen, beslendiğinden handiyse emin olduğumuz "sorun"umuzdur.
  -2 ... caty blake