1. 1.
  özellikle güneydoğuda azımsanmayacak kadarının ki belki yarısının(yarısı tabiki dtp nin bölgede oy oranı yüzde60 az bile söledim)yıllardır bu toprağın suyunu içip ekmeğini yedikten sonra barzani ve talabani gibi piyonların aşkıyla yanıp tutuşan toplum. yalnız şunu herkes bilmelidir ki evden kaçan kız * kendisini bir süre sonra abi dediği insanların * kucağında bulur.
  #763987 :)
 2. 2.
  bu milletten bazıları abd ve ab nin gazına gelip dağa çıkıp, terör örgütü kurmutur. ancak her kurt terorist değildir.
  #764032 :)
 3. 3.
  içlerinde katiller,teröristler ve vatan hainleride olsa insandırlar herşeyden önce. herkesin onları refere etmeden önce bunu anlaması gerekir.

  bu etnik gruba mensup insanların bazıları türk olmadıklarını söyleyegelirler, türklük onlar için utanç kaynağıdır ancak ne hikmetse türklerle evlenirler, türkiye'nin suyunu içerler, ekmeğini yerler, kimliğini taşırlar, toprağında yaşarlar. o can aldıkları ve en büyük geçim kaynakları olan uyuşturucuyu yetiştirdikleri toprak ta maalesef türk toprağıdır.

  bazılarına o kanla sulanmış kutsal toprak fazladır, fazladır ki bok atmaktan hiç çekinmezler, hainlerdir.

  bazılarıysa her türk vatandaşını kardeşi bilen ki hakkaten de öyle olan, etnik köken ayağına kalleşlik yapmak yerine göğsünü gererek ben türküm demiş, başka vatan aramamış, sıcak ve candan insanlardır. onlara göre bu topraktaki herkes türktür, türk kalacaktır.

  işte bu ayrım yüzünden kürtlerin kara tarafıyla uğraşmak zordur. arada masum insanlar da vardır. büyük bir operasyon yapmak mümkün değildir.
  bu kısır döngü böyle sürecektir maalesef.

  ancak şu bir gerçek ki, vatan vaadiyle kandırılmış, emperyalizme köpek olmalarına karşın hala hangi akla hizmet ettiği belli olmayan bir felsefeyle marksist olduklarını söyleyen, yarım akıllı ama kendini çok zeki sanan bir takım hainler vatansız kalmaya mahkûmlardır.

  aziz türk vatanı yalnızca türklerindir, ben türküm diyenlerindir.
  #764067 :)
 4. 4.
  (bkz: kurtler)
  #764086 :)
 5. 5.
  birilerini gaza getirirken, birilerini de üzecek entrylerden uzak durmak gerekir, genel itibariyle.

  zoraki tanım: türklerle iç içe yaşayan millet, çoğu zaman türk gibi.
  #764087 :)
 6. 6.
  (bkz: kuzey irak kurtleri)
  #764092 :)
 7. 7.
  türk milletinin olanca sagduyulu yaklasimina, biz kardesiz elbette aralarinda kotulerde vardir ama genelleme yapmamaliyiz diyebilecek kadar insaniyetli tutumuna (üstelik binlerce sehit verdikten sonra bile) hicbir zaman ayni sekilde yaklasmamis halktir. buda genelleme oldu farkindayim ama su videoyu izledikten sonra sakin ve sogukkanli birseyler yazmak mümkün olmuyor, yorumlar ise daha kötü.
  http://www.youtube.com/watch?v=yS6uD2TjiLs +
  #764200 :)
 8. 8.
  kürt lafıyla teyakkuza geçip saçmalar dökünen ırkçıları diri tutan bir millet imiş. yazık.
  #764220 :)
 9. 9.
  bu memleket istiklal savaşındayken türk milletiyle beraber savaşan, beraber ölen, beraber öldüren ve şuan türk milletiyle beraber yaşayan, ahmet arifin bir şiirinde dediği gibi, yıllarca birbirine kız alıp vermiş, tavukları birbirine karışmış ve hala bazı geri zekalıların, bunların hepsi teröristtir diye tanımladığı millet.
  #764268 :)
 10. 10.
  genelleme yapılmaması gereken kişilerdir sonuçta bu insalar emperyalizmin faşizm kandırmacasıyla pkk lı olmuştur devlet oraya eğitim götürüp onları bilgilendirseydi kürt milliyetçiliğininde türk milliyetçiliğininde ne kadar zararlı olduğunu anlatsaydı kimse sıcacık yuvasını bırakıp dağa çıkmazdı.
  #764325 :)
 11. 11.
  avrupa parlamentosu tarafından, dünya üzerindeki devletsiz en büyük millet olduğu söylenmiştir.
  #764346 :)
 12. 12.
  Genellikle çirkin bireylerden oluşmuş millettir.
  #764390 :)
 13. 13.
  kimse bu insanları terörist ilan edemez. amma velakin şimdi yazacaklarım da tamamiyle doğrudur ve bilinmesi gerekir. her kürt kelimesinin başına bazıları ibaresi koyacak halim olmadığı için hepsi için bazıları diye genellediğim bilinsin,

  - fare gibi çoğalarak, 10'ar çocuk doğurarak ülkemizdeki türk nüfusa ulaşmayı amaçlarlar. üstelik devlette kelle başına para verir bunlara. bir nevi arkadan bıçaklama yani, ideoloji maşaları...vatan toprağına göz dikmek...onları gayet iyi tanımlar.
  istanbul'u mesken etmişlerdir. nerede kenar mahalle varsa bilin ki onlar ordadır. sefalet içinde yaşamaya alışmışlardır...ve ne için bu sefalet ? amaçları için, kanlarının onlara söyledikleri kör ideolojilerini gerçekleştirebilmek için. yoksa 10 çocuk doyuracak parası olmadığını bilir bunların aile babaları

  - hizmet hırsızlığı...güneydoğuda rekor oranlara ulaşan kaçak elektrik,su vs. hep kürt kökenlilerin yaptığı bir şey olarak görülmektedir. oh ne güzel...sen bu devletin sana verdiği hizmeti çal, vergini ödeme. ama pkk'ya giden kaçak malları alıp kullanmasını da bil. devlette onların çaldığını fazla vergilerle kapamaya çalışsın. yani olan bize olsun...

  - olay çıkarmak...mersin'de istanbul'da yollara barikat kurmak...çöp tenekelerini ateşe vermek...biji biji dilleriyle orospu çocuğu apo'ya selam etmek...ve bunlarla aynı ülkede yaşanıldığını bilmek...ıyk...

  ulan "bunların babası ülkeyi kurtarmış eyvallah ama kendileri de ülkemi bölmeye çalışıyorsa hala papağan gibi yok yok geçmişte şunları yapmışlardı, iyilerdir iyi" mi diyeceğim ??

  - ayrıca suç şebekelerinde de önemli yerleri vardır. mafyadan tutun sokak değnekcilerine kadar çoğunun gene kürt olduğunu görürsünüz. bir entry'de görmüştüm. süperdi. "bu gün formula kızlarını taciz etmiş olan insanlar" yazıyordu. evet turistlere de bol bol sarktıkları görülmüştür. eğitimsizlik, cahillik, ne yapsınlar...

  - bir eziklik vardır üzerlerinde. siz a dersiniz onlar b anlar. zannederler ki her zaman suçlanacaklardır. sen eşşek olursan sırtına semer vuran çok olur neden diğer ırktan olanlarla bir sorunu yok bu ülkenin ??

  o yüzden ağlayıp zırlamasın bunlar. devlet bize sırtını döndü böhühüüü diye geviş getirmesinler...insan olsunlar. hainlik etmesinler, edene prim tanımasınlar...

  bu sözlerimin hepsi de kırmızı yeşil sarı sevdası taşıyan tipleredir. yoksa kimse bir başkasını kanından dolayı reddedemez...

  saygımız sonsuzdur...insan olanlarına...
  #764409 :)
 14. 14.
  büyük devletlerin oyununa gelip onlarla işbirliği yapan millettir. tabiki bu tüm kürt milletini kapsamamaktadır. en kısa zamanda uyanıp kendilerine gelmesi gereken milettir ayrıca; çünkü hiçbir devlette bu kadar özgür yaşayamayacaklarını bilmeleri ve düşünmeleri gerekir...
  #764414 :)
 15. 15.
  olmayan bir kavram.. bir grubun, toplulugun millet olabilmesi icin herseyden once "dil"lerinin olmasi gerekir. kurtce dedikleri hede hödö, dil degildir. dil, sadece konusmada degil, yazida da kullanilmalidir. herkesin bildigi gibi kurtce yazi dili degildir. bundan oturudur ki;

  kurt milleti diye bisey yoktur. yalnizca sozluk basligidir. o dediklerinin adi topluluk, grup, insanlar, vs... dir.
  #764456 :)
 16. 16.
  genellikle dağlarda yaşayan, karınları acıkınca vahşileşen ve gördükleri ilk ışığa doğru ilerleyen, Canis lupus ismine sahip, memeli, kürkü için avlanan, köpekgillerden kurt hayvanının oluşturduğu gruptur.
  #764459 :)
 17. 17.
  ırkçılığın gerizekalılıktan sonra öküzlüğe de ihtiyaç duyduğunu gösteren nihalatsiz.org sakinlerini sözlükte ayırdetmek için de bir nevi turnusol imiş kürt milleti. yazık.
  #764519 :)
 18. 18.
  bu aralar, yine amerika'nın gazı verdiği, fitne fesat yaptığı, halkımız. piyon gibi kullanmaya başlamıştır. hayat dersinden -ihmale- kalan ve gözardı edilen bu kesim için acilen bir şey yapılmalıdır. oyuna gelinmeyesidir.
  #764543 :)
 19. 19.
  tüm çabalara rağmen asimile edilememiş halk. ulus devlet anlayışının kurbanı edilmeye çalışılmış ama hala kimliğini koruyan ve korumaya çalışmaya devam eden halk. dağları , taşları bombalanmasına rağmen binlerce yıldır dağları mesken tutmuş halk.
  #2969439 :)
 20. 20.
  genellikle turkiye, ırak, suriye ve iran topraklarında yaşayan devletsiz en büyük halklardan birisi. türk milleti ne ise kürt milleti de aynen o'dur. sonucta her ikisi de bir ırk ve birer millettir. ayrıca osmanlı'nın parçalanmasıyla beraber din kardeşiz deyip her türlü yaşamsal öz varlığına aptalca yasaklar getirildiği emekli olan paşalar tarafından gazetelerde boy boy demeçlerine giren bir milletdirde. bugün türkiye cumhuriyeti yetkilileri ve vatandaşları ırak'ta yaşayan türkmenler için, sayısı ne kadar olduğu önemli değil sonuçta oradaki yaşan bir topluluk var onlar için her türlü sosyal yapı oluşturuluyorken; türkiye'de yaşayan kürtlerde ırak'takinden farklı birşey istemiyorlar.
  #3198835 :)
 21. 21.
  özünde senin benim gibi insan olan, senin benim gibi sıradan insanlardır. etnik ayrımcılık yapmak tamamiyle yanlış olur. çünkü pozitif ya da negatif millet ayrımcılığı faşistliktir.
  #3655247 :)
 22. 22.
  antropolojik ve etnik sosyolojik anlamda incelendiğinde türklerden veya araplardan etnik anlamda hiç bir şekilde ayrılamayan topluluk. bu bağlamda millet olma özellikleri yoktur.

  yazılı tarihleri, kendi dilleri mevcut değildir.

  1969 yılında filistini kuran ingilizler, aynı yıllarda kürt enstitüsü açma gereği duymuşlar ve burada bir takım tarihsel efsaneler yaratmışlardır. ilk yazılı kürtçe metin bu tarihte ortaya çıkmış, kürtlerden herhangi bir metinde bahis ilk defa bu tarihte olmuştur. (1969)

  kürtçe diye lanse edilen dilin 192 adet lehçesi mevcuttur. 1980 lerden bu yana gene ingiltere ve amerikanın desteğiyle bu lehçelerden kelimeler toparlanıp ortak bir dil geliştirilmeye çalışılmaktadır. bu kadar büyük farklılık esasen kürtçenin özgün değil, bulundukları coğrafyanın dillerinin lehçesi olmasındandır. bu gün toparlanan karma kürtçede 12bin kelime mevcuttur. bunların 2 bin kadarı öz türkçe, 4 bini türkçe, 4 bini ise arapça geri kalanı da fars kökenlidir. "kürtçe" olarak tanımlanabilecek 100 kadar kelime vardır, bunlarda yea, oeah gibi eylem köklü kelimelerdir. her kürtçe kelimenin arapça, türkçe veya farsça karşılığı vardır.

  kültür olayı ise gene arap ve türk kültürlerinin karıştırılmasından elde edilmiştir.kendilerine ait halk oyunları, türküleri, yemekleri veya motifleri yoktur.

  (trakya kökenli kürt böreği içi boş olduğu için, arap kökenli kürt köftesi içinde et olmadan köfte olur mu mantalitesiyle "alay" maksatlı verilen isimlerdir, kürt mutfağı diye bir mutfak yoktur.)

  demirci kava vs. gibi efsanelerinin/destanlarının fars ve araplarda birebir karşılıkları vardır.

  bir milletin, millet olabilmesi için; destanları, dili, mutfağı, folklörü, müziği, kültürü olması lazımdır. bunlardan sadece 2-3 tanesine sahip olması da bir kavmi millet yapmaz.

  kürt topluluğu aynen araplar, yahudiler ve ermeniler gibi sami ırkına bağlı bir koldur. ötesi değildir.

  kürt milleti diye bir şey bilimsel anlamda yoktur, terörizm ve bölücülük propagandası açısından ancak vardır, onu da yaratan amerikan ve ingiliz mantalitesidir.
  #3655263 :)
 23. 23.
  emperyalist ülkelerin osmanlı topraklarında bölmedik azınlık kalmaması üzerine azınlık kıtlığından uydurdukları yeni millet. bir topluluğun millet olabilmesi için yazılı eserlere yazılı bir tarihe edebiyata alfabeye ihtiyacı yoktur. zaten bende tek başıma bir milletim.
  #3655296 :)
 24. 24.
  mazlum edebiyatı yapan topluluktur. evet özellikle güneydoğu bölgesi oldukça geri kalmıştır. ama devlet geç de olsa elini uzatmıştır. günümüzde batıda elektriksiz, yolsuz, okulsuz sayısız köyümüz vardır. oysa sözde ihmal edilmiş, taş devrinde bırakılmış bölgemizde ise bir çok köyde adsl dahi olduğunu biliyorum. elektriğin kaçak olarak kullanılmasına hiç girmiyorum bile. nüfusu hatırladığım kadarıyla seksen bin * olan silopide kırkbine yakın kişinin yeşil kartı vardır ve giderek artmaktadır. oysa bu fakir ve geri kalmış bölgemizde dağın başındaki küçücük bir köyde, bir ahırın önünde X5 veya sorento görmek sıradan bir olaydır. tüm ilçe sokaklarında 34 ve 06 plakalı avensis, sorento, passat, laguna, CRV ler görmek ne kadar geri kaldıklarını göstermektedir. bu topraklarda karınları doymasına rağmen bu kadar nankör olmalarının savunulacak yanı yoktur. 2 yıl bu bölgede * * * gezmediğim yer kalmadı ve bunlar gördüklerimin ve söyleyebileceklerimin sadece bir paragrafıdır. milletler savaşarak esir düştükleri, işgal edilmiş topraklarında esaretten kurtulmak için savaşır, onların yaptığı gibi sırf amerikan esiri olabilmek için kendi kardeşine kurşun sıkmaz.
  #3655314 :)
 25. 25.
  millet mi? hangi millet? ha onlar mı onlar aslında türklük mertebesine ulaşamamış insancıklar. türk adının yüceliğini, yükseklüğüni taşıyamayacaklarını düşündüklerinden dolayı kendilerine farklı bir ad bulmuşlar öyle söylenir ki dağda kar yağınca kara basarsanız kart-kurt diye ses çıkar onlar da burdan esinlenerek kenidlerine kürt demişler sonra da türklere özenip "biz de milletiz" diye çığırmaya başlamış topluluktur. *
  #3655430 :)