1. 1.
    silopi sınır kapısı
    -1 ... prensess
  2. 2.
    geri kaldığı söylenemez.her an her yerde lüks arabalar, cipler görmek çok doğal.renault laguna ve sorento cenneti diyebilirim.3 tane çok büyük alışveriş merkezi var.büyük şehirlerdekilerden fark yok.herşey var bunlarda da.
    sanıldığı gibi kilometrelerce kamyon, tır kuyrukları falan yok.eskidenmiş o.ayrıca silopi grand otel diye lüks bir otel açılacak çok yakında
    ... chucklet
  3. 3.
    en son gördüğümde memur lojmanlarının dış cepelerinde hala kurşun izleri bulunmaktaydı.
    1 -1 ... dr rocco amca
  4. 4.
    eğer memursanız paranızın tamamına yakın bir kısmının - kira vs hariç - olduğu gibi cepte ya da bankada kalacağı sınır bölgesi. sıcağı bastırdı mı hiç çekilmez.

belli bir süre sonra alışmaya başlarsınız bu mahrumiyet bölgesine.. shawshank redemption daki brooks gibi hissedersiniz kendinizi..

oradan çıkıp tekrar batıya geldiğinizde uzun yıllar sürecek bir iç hesaplaşma sizi bekliyor olacaktır..
    1 ... de beers
  5. 5.
    şırnak'ın ilçesi. bunun 3 yıl sonra ve de 8. entryde dillendiriliyor oluşu için de birkaç şey söylemek isterdim ama adını vefasız koydum, değmezmiş sana!
    1 -1 ... kuzgun
  6. 6.
    şırnak'ın ilçesi olmasına rağmen şırnak'tan daha güzel olan ilçe.
    1 ... hapci
  7. 7.
    orada öğretmenlik yapan bir arkadaşıma göre şırnak merkezden daha yaşanılır olan ilçe.
    ... akrep23
  8. 8.
    1993'ten önce mardin'e bağlı olan ve hem ırak'a hem de suriye'ye sınırı olan şırnak ilçesi.
    ... cemali
  9. 9.
    bahar aylarında, önce gökyüzünün sapsarı olduğu sonra yağmur ile yeryüzünün sapsarı olduğu,astım hastaları için öldürücü etkiye sahip bir memleket.
    ... pisay
  10. 10.
    otobüsten indiğimde -uyku sersemi olduğumdan olsa gerek- etrafta Türkçe konuşan insan duyamadığımda, uyuyakalıp Habur sınır kapısından geçtikten sonraki ilk şehir olan Zaho'ya geldiğimi zannettiren ilçe.
    2 ... wavedancer