bugün

entry'ler (1238)

başkanlık sistemi

türkiye gibi guguk devletlerinde temelde yolsuzlukların üstünü kapatma ve otoriterleşme amacı güdüldüğü için canhıraş bir şekilde savunuluyor. türk tipi başkanlık sistemi denilmekte bazen. peki bu türk tipi başkanlık denilen kavram nedir? başkanın yaptığı hataları kim denetleyebilecek? bugün sayıştay raporları nerede kim biliyor? türkiye gibi güçlünün hukuku mantığı ağır bastığı sürece böyle bir başkanlık sistemi türkiye'yi ortadoğu ülkeleri sınıfına sokacaktır. daha henüz bu ülkede siyasal islamcılar mağduriyetlerini gideremediklerini belirttikleri için bu gidişat nerede duracak? bunun bir sınırı var mı neresi?
bu ülkenin en büyük sorunu işsizlik ve gerçek bir adalet sisteminin kurulamamasıdır. başkanlık sistemimi bu ülkenin bütün sorunlarına çözüm icat ettiklerini söyleyenler acaba eğitim, adalet, gelir eşitliği, vergi adaleti, çocuk hakları, kadın hakları, azınlık sorunları, kürt orijinli sorunları, alevi sorununu, ermeni sorununu, doğaya verilen zararların... vs hepsinin çözüm noktası başkanlık sisteminin gelmesi mi?
son 12-13 yıl içerisinde eğitim sistemi mi düzeldi? adalet sistemi mi düzeldi? vergide adalet mi sağlandı? dış politikada saygın bir konumda mıyız? makro olarak bu saydıklarımdan hangisi düzeldi acaba gerçekten merak ediyorum bana bunun izahını yapacak kişinin elini öperim.
şu an geldiğimiz noktada koskoca bir ülke sadece bir adamın başkan olsun mu olmasın mı derdinde. seçimlerde bu şekilde geçmedi mi? peki soruyorum başkan olunca elinde sihirli değnekle eğer bütün bu sorunları çözebilecekse bence başkan olsun. ha eğer bu sorunların birçoğu daha da yumak gibi sarmal haline gelecekse o zaman neyin derdindeyiz? bugün bulunduğu konumda isteyipte yapamadıkları nedir ki başkanlık sistemi arzulanıyor? neden 400 verin bu iş huzurla çözülsün. bu açık bir tehdit değil midir? 400 verilmezse bu iş huzursuzluk ve kaos ortamında mı çözülecek?

türkiye deki faşist partiler listesi

faşist diye nitelendirilecek partiler varsa o da tek tipçi zihniyeti olan partidir. bunlar en başta akp ve mhp gelir. hdp aşure gibi parti olmuş durumdadır. hdp yi faşist olarak nitelemek için kafadan düşünmek gerek götten değil.

berkin e laf edenin çocuğunun berkin gibi ölmesi

akit denilen gazetenin facebook sayfasında bolca bulunur. bunlar bir de ölünün arkasından konuşmak ayıp, günah derler. haber paylaşımında berkin'in annesinin saçı başı dağınık çökmüş bir şekilde durmasına bile "tipe bak, nur yok" diye yorumlar onlarca beğeni alıyor. peki sorarım size hangi anne evladını kaybedince makyaj yapıp duruyor? lan bu devlet apo'yu bile özel olarak koruyor, yediriyor da bu çocuk mu ülkeyi yok edecek? el insaf yahu elinizi vicdanınıza koyunuz eğer vicdanınız yoksa da onu bulun. o vicdan hepimize lazım olacak. daha düne kadar kemalistlerin altında inim inim inleyen adına muhafazakar denilenler bugün aynısını kendisi gibi olmayana yapıyor. peki bu da size kalır mı kemalistler gibi? adalet anlayışımız nerede, insanlıkta ortak paydamız nerede? kabataş olayı denildi ve görüntüleri var denildi ama o kadar kamera taramasına rağmen ortada birşey yok. bırak görüntüyü olayın tanığı bile yok. nasıl bir ülke olduk ve nereye gidiyoruz?

müslüman kürt ülkücü

anası türkçe dahi konuşamayanların oluşturduğu gruptur. bu durum tıpkı almanya'da yaşan bir türk'in nazi çetelerine girmesi gibi birşeydir. dazlaklara katılan türk var mıdır? hiç duymadım. ama ülkücü geçinen kürtler mevcuttur. ilginç bir durum herhalde şerefiyle alakalı sorunları var.

zenginin halinden anlama

hergün 50 liralık yakıt alanların benzine gelen zammın sikinde olmamasıdır. adamın 50 liralık yakıtı var her zaman zamdan kime ne amk adam zengin.

32 beden kot pantolon giyen erkek

32 32 beden giydiği zaman mağazadaki bakışları üstüne çeker. bir arkadaşımdan biliyorum. ayrıca önden daha iyi gözükmetedir.

ishal olanlara tavsiyeler

götünüze patlıcan sokun. şahsen ben denemedim.

uludağ sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

japon yapıştırıcısıyla sarılacak hatun kişisi aranıyor. özelikller

yaş: 26,50
kilo: 91,25
boy: 1,62
pipi: 10,7 (ilginç gelebilir ama kalkık ve inik vaziyette hep aynı boyutta)

bakın o kadar küsuratlı veriyorum ki bazı ibneler gibi ne kadar sahte olmadığımın ayırdına varın. ayrıca elektrikli bisikletim var onunla dere tepe heryere gidilebilir 100 km'ye 5 lira yakıyor. açık havayı seviyorum yıldızlar altında laylaylommm.

kürtlerin cahil olduğunu kabul etmemesi

ortadoğu'nun hangi ülkesi cahil değil ki? diye cevaplanabilecek bir sorudur. türkiye dahil olmak üzere ortadoğu'da, afrikada bir tane insana değer veren ekonomik refahı yaşayan, bilgi dolu olan bir müslüman topluluk göstersin dişimi kırarım. mesele sadece kürtlerin meselesi değil eğer içinizde bir ırka karşı bir kin varsa o halkı cahil olarak niteleyebilirsiniz. avrupa'ya kürtte gitse türkte gitse sonuçta ortadoğunun ülkesinden geliyorsun hepsi aynı kefeye konulur türk çok bilgili kürt çok cahil mi diyorlar? her ikisini de istedikleri gibi sikiyorlar. onlarda bu başlıkları görüp götüyle güldüklerine emin olabilirsiniz.

20 eylül 2014 rehinelerin serbest bırakılması

türlü dolapların döndüğü kurtarmadır. ntv ekranında 49 konsolosluk çalışanı yazarken spikerin sürekli 46 rehine, konsolosluk çalışanı demektedir. 46 konsolosluk şeklinde arama yapınca 49 rakamı telaffuz edilmiyor. ayrıca operasyon dedikleri olayda çatışma yaşanmamış, fidye verilmemiş e peki o zaman nasıl kurtardınız diye sorarlar adama? bence bu operasyon dedikleri şey apo'nun teslim edilmesi gibi bir olaydır.

yaşlı dedeye sataşan kürtler

bu görüntülerdeki ister kürt olsun ister türk olsun rezilcedir yaptıkları. içinizde bastırılmış bir ırka düşmanlık duygunuzu başka şekilde gösterebilirsiniz. ama bu kin nefreti kusma böyle olmamalı. görüntülerdeki saygısızlığı yapanın dili dini ırkı ne olursa olsun kesin olan yaptığı şerefsizlik, namussuzluktur. türk kürt olması önemli değil.

muhsin yazıcıoğlu vs levent kırca

biri en iyi ölü diğeri yaşayan en kötü.

evlenilecek erkekte olması gereken meslek

badem bıyık.

halife ye biat eden alimlerin tam listesi

sikim gibi alimlerin listesidir. ne yapmış lan bu alim denilen zerzevatlar bilimde çığır mı açmış nedir?

kadınların erkeklerde ilk baktığı yer

ilk baktığı yer neresiyse sonrasında takımlara çaktırmadan bakar. yolda yürürken eğer hafif kabarmış duruyorsa karşıdan gelen hatun kişisinin ilk dikkatini çekecek yer orasıdır. son günlerde daha çok dikkatimi çekiyor bu durum. erkekler en çok göt ve memeye bakar kadınlarda bu durumda takımlara bakma merakıdır. yalansa yalan desinler?

dik memenin asaleti

ne mutlu bu memeye sahip olana. yeryüzünde her kula nasip olmayacak bir memeyi taşıyıp onu özenle besleyip bakıyorsa el üstünde tutulması gereklidir. memelerinin sarkmaması için bazı egzersiz hareketlerini mutlaka kaçırmadan yapmalıdır. sevişirken önce iki meme arasına yedikçe yenilmesi istenen bir yiyecek dökülür sonra bu dökülen şeyi iki memeye yayıp bütün göğüs bölgesi ve özellikle memeler yalanıp öpülmelidir. vücut ne zaman kulak memesi kıvamına gelir işte o zaman bir başka dehşet haz verici bir bölüme geçilebilir.

erdoğan a 2 bin lira bağışlayan 6 yaşındaki çocuk

nereye getirildiğini bilmeden elindeki parayla resim çektirilen ninenin torunu olabilir.

selçuk balcı

devrimci sanatçıdır. zaten nerde güzel bir ses güzel bir sanat varsa devrimcilerin kardeşim.

smmm staja başlama sınavı

çokta zor olmayan sınavdır. bu sınava soru ağırlıklı değil konu ağırlıklı düzenli bir şekilde çalışırsanız kazanırsınız. ilk sınavında kazananların özgüven tazeledikleri şahsım tarafından bizzat test edilip onaylanmıştır. her ne kadar başarı oranı %10 civarlarında olsa da öyle büyütüldüğü gibi bir sınav değil.

halk tv haricinde izleyecek kanal bulamamak

imc tv'den habersiz kişi beyanatıdır.