bugün

olmayan millettir. halktır onlar.
kürtleri sadece türkiyedekilerle kısıtlı sanan yazarlar ne çok varmış yahu.
bağımsızlığını ilan edip ülke kuramamış hiçbir toplum millet değildir. olamaz.
insandırlar.
Tarihteki ilk robotu yapan cizreli el - cezeri'nin ait olduğu millet.
her daim kaçaklardır.
Mıllet degılde azınlık, ırk, fazlalık demek daha dogrudur.
Yıkılsın kürdistan enkazını göreyim Sana millet diyenin yüzüne tüküreyim..
Asil milletim, onurum, şerefim, söyle seni nereye istersen oraya dikeyim!
tapılası millet. iyi ki varlar.
Her millet gibi iyisi ve kötüsüne sahip, bir kaç sevdiğim dostumun geldiği millettir.
Tarihsiz ve vatansızdır.
En çok gurur duydukları şey; Mezopotamya da çeşitli milletlerin kurduğu medeniyetler ile övünmektir. Yalnız o medeniyetleri kuran milletlerin Kürtlükle de alakası yoktur.
Aslında bunların evveliyatı iki ırkın çaprazlanmasına dayanır. Yanisi kırmadır. Genel Karakter özelliklerine bakarsanız bi tarafları persdir. Diğer tarafı bulmak zor değil. Ama yine de söylemiyim.
millet değil etnik unsurdur.
birilerini ırkçı olmaya zorladığı iddia edilen millet.

bir insan zorla ırkçı olmaz. hamurunda varsa zaten ırkçıdır. en fazla bunun farkında değildir. en ufak bir olayda bilinç altındaki ırkçılık su yüzüne çıkar. birilerinin tarih bilgisini küçümseyip hakir görmeden, kendi devletin resmi tarihle beyninize enjekte ettiği uyduruk tarihten sıyrılın.

en basitinden ''ekmeğimizi yiyorlar. sonra bize ihanet ediyorlar. nankör herifler'' gibi sığ ve basit argümanları kullanmaktan vazgeçin. devletinizin nasıl katliamcı, zorba bir yapıya sahip olduğun idrak edin. kendi başbakanlarını, bakanlarını, 17 yaşındaki çocukları, gencecik üniversite öğrencilerini gözünü kırpmadan sallandıran bir ucube olduğu gerçeğini idrak edin. hala bu zamanda bile '' türbeye iki füze atarım. sonra suriyeye gireriz'' diye süleyman şah türbesini içindeki 40 tane vatan evladı ile birlikte havaya uçurmayı düşünen bir devlet zihniyetinin varlığını belleyin kafanıza. kendi evlatlarına kıymaktan imtina etmeyen bu devlet zihniyetinin, 90 yıldır kürtlere neler yapmış olabileceğini az biraz idrak etmeye çalışın.
Adamı zorla ırkçı olmaya zorlayan milletimsi.
Arkadaş tamam istisnalar var aranız da, yemin ediyorum kürtsünüz diye kim tutmuyor ön yargıyla bakmıyorum ama eğer ırkınızın adına leke sürüldüğünü düşünüyorsanız bu biz Türk milletinin değil sizin temizlemeniz gereken bir lekedir.

Aylardır beraber çalıştığım, benden sonra gelen, sürekli yardımcı olduğum fikir verdiğim mardinli mesai arkadaşım resmen kürdistan propagandası yaptığını görünce deliye döndüm. Araya girmeseler iş yeri dinlemezdim. Bir insan nasıl bu kadar nankör olabilir ki? Çanakkaleyi kürtler sayesinde kazanmışız. Atatürk saidi nursiyle anlaşmış ıraktan gelen kürtleri savaşta kullanmış karşılığın da kürdistanı verecekmiş. Sonra vermemiş asmış bunları. Kaynak? Götüm. Yani saidi nursinin kitabı. Tarih okudum ben diyor. Nerde okudun diyorum. Nursinin kitabı diyor cahil piç. Hayatında bir tane kitap okumuş onu da ideoloji olarak benimsemiş köpek. 5 vakit namaz kılmak da insanı doğru biri yapmıyor işte. Boşa kılıyor gavat. Gelde sinir krizi geçirme!
KURT TOPLULUGU OLARAK DEGISTIRILMESI GEREKEN BASLIKTIR.
en mutlu günlerinde de en hüzünlü günlerinde olduğu gibi savaş şarkılarıyla halay çeken millettir.
gruplar halinde yaşarlar.
yüzyıllarca türk milletiyle kardeşçe yaşamış millettir.
ezilmiş halktır, barışçıldır.
eğitimsizdir. pkk'ya tüm olarak destek vermezler.

hadi ordan...

budur;
(bkz: pervari/@protest sanayici)

budur;
(bkz: pervari de tecavüze uğrayan bebeklerin aileleri)

ve budur;
(bkz: izmir seri katilinin kürt olması)

hadi şimdi ırkçılık yapıyorum diye silin beni...
yapmış oldukları ayaklanmalara bakılırsa hiçte bütüncü ve barışçı olmayan millettir. bir de uydurdukları bir yalan vardır; bu memleketi beraber kurduk, beraber savaştık vs. gibi kendilerinin bile inanmadıkları anlamsız sav da bulunurlar.

bunlar da ayaklanmaları:

1806, baban aşireti, abdurrahman paşa isyanı
1833-1837, mir muhammed (soran) isyanı
1843, bedir han isyanı
1855, yazhan şer isyanı
1878-1881, şeyh ubeydullah nehri isyanı
1905, bitlis, Beyazıt ayaklanması
1907-1909, dersim direnişleri
1908, hemawendi ayaklanmas
1909 süleymaniye ayaklanması
1914 barzan ayaklanması
1919-22, simko (ısmail ağa) isyanı
11 mayıs 1919, ali batı isyanı
21 mayıs 1919, mahmut berzenci isyanı
6 mart 1921, koçgiri isyanı
4 eylül 1924, beytüşşebab isyan
13 şubat 1925, şeyh sait isyanı
10 haziran 1925, nehri isyanı
7 ağustos 1925, reşkotan-raman isyanı
kasım 1925, 1. sason isyanı
16 mayıs 1926, 1. ağrı isyanı
21 ocak 1926, hazro isyanı
7 ekim 1926, koçuşağı isyanı
26 mayıs 1927, mutki isyanı
13 eylül 1927, 2. ağrı isyanı
7 ekim 1927, bıcar isyanı
6 temmuz 1929, it resul isyanı
20 eylül 1929, tendürek isyanı
26 mayıs 1930, savur isyanı
20 haziran 1930, zilan isyanı
21 temmuz 1930, oramar isyanı
7 eylül 1930, 3. ağrı isyanı
24 ekim 1930, pülümür isyanı
eylül 1930, 2. mahmut berzenci isyanı
kasım 1931, şeyh ahmed barzani isyanı
ocak 1937, 2. sason isyanı
21 mart 1937, dersim isyanı
1950, kürt siyasal hereketi yönünde ilk girişimler
başlar.
1961, silopi'de "kürdistan demokrat partisi" siyasi birimi
oluşturulur.
1964, kürt devrimci demokratik kültür derneği (kddkd) kurulur.
1974, türkiye kürdistan sosyalist partisi (tksp) kurulur.
1974-1976; kawa, denge kawa, kuk, rizgari, ala rizgari, tekoşin adlı
kürt örgütleri kurulur.
1978, lice'nin fis köyünde pkk kurulur.

http://www.haber3.com/yun...ki-kurtler-ii-105446y.htm
http://www.haber3.com/yun...i-kurtler-iii-105451y.htm

http://skyturkvngenc.word...unan-ordusundaki-kurtler/
yoktur böyle birşey. kürt halkı vardır. daha millet olamamıştır. bence de olamayacaktır. yazılı kültür olmadan, dil birliği olmadan millet olmaz.
Kürtçülerin Millet olmadığını bir türlü kabul etmek istemedikleri etnik topluluğa verdikleri isim.

hele de asya'nın büyük kısmına, Avrupanın da hemen hemen her yerine yayılmış (Almancılardan falan bahsetmiyorum Kürtçü arkadaş Polonya tatarları, Kumanlar vs vs) Türk Milletinin farklılıklarından yola çıkarak kendi olmayan ortaklıklarını normalleştirmeye çalışmaları yok mu vay vay.

1.si

Türk Milleti ortak tarihi.
Kırım, kazan tatarları ve Anadolu azerbaycan Oğuzlarının ortak tarihinin ne denli birbirine bağlı olduğunu görmek için ilkokul 5 seviyesinde Osmanlı tarihi bilgisi yeterlidir.

Keza özbek tarihiyle
Anadolu Türklüğü tarihinin ortaklığını bilmek için de basitçe Timurluları ve ondan öncesi ilhanlıları, Gaznelileri Selçukluları bilmek gereklidir.

Uygur tarihi Doğu Türkistan diyelim.

Adamlar 1800lerde Doğu Türkistanda Osmanlı Padişahı adına cumaları hutbe okutuyorlardı be birader.

2.si

Ortak dil

Azeri,dili türkçedir Hadi coğrafya küçük diyelim ki Azerilerin ve Anadolu Oğuzlarının yayıldığı coğrafya Kürtçülerin doğal coğrafyalarından çok daha büyüktür. Bunların dilleri hemen hemen birdir.

Tatar Türkçesi ve ANadolu türkçesi arasındaki benzerlik Azerbaycan türkçesi Anadolu Türkçesi arasındaki benzerlik kadar çok olmasa bile kimi yerlerde Azerbaycan Türkçesinden daha çok Anadolu türkçesine benzemektedir. Rahatlıkla Bir Kazan veya da Kırım tatarının söylediklerini seslere alışınca anlayabilirsiniz.

Bütün bunları geçtim Bir Kazağın dediğini anlamasanız bile Oğuzların Ataları Uygurların yani Doğu Türkistanlıların arasında yani çinin dibinde olan kişilerin yanında 1 gün geçirin onların da dediğini Tatarların dediği kadar olmasa bile rahatlıkla anlarsınız.

Şimdi Kürtlerin yan köydekileri anlamamasıyla Dünyanın bir ucundaki Uygurları zar zor anlamamız arasında bir benzerlik kurulabiliyorsa cahillikten başka bir şey değildir.