1. 1.
  (bkz: kusurlu haraket)
  6 -1 ... neset
 2. 2.
  şu sıralar sekteye uğramış hareket. bir çok otoritenin dtp-pkk olarak adlandırdığı harekettir efenim. ki bu da dtp nin pkk nın siyasi kanadı olduğunu açıkça belli etmektedir.*
  kendileri dahi ne istediklerini bilmemektedirler. kürt milliyetçilerini de içinde barındıran bu hareket artık zayıflamaya, son zamanlarda gelişen olaylar ve skandallar yüzünden geri plana atılmış gibidir.

  gerek kürt açılımı, gerekse pkk ya yapılan harekatlar bu hareketi hem destekledi, hem de yaraladı. fakat kapatılan dtp nin yerine bdp nin kurulmuş olması onların bu konuda inatçı olduklarını gösteriyor.

  ne olursa olsun, diğer devletlerde görüldüğü gibi bu kürt harekatının sonuca ulaşmayacağı artık aşikardır.
  1 -2 ... catstark
 3. 3.
  gercekten ozgurlukcu bir hareket oldugunu dusunmuyorum, kurt halkinin zulme ugradigi falan var da ben mi goremiyorum? tamam dogrudur, bazi, hatta bircok konuda mahrum birakildiklari kabul edilebilir bir gercek.

  kurt milliyetcili konusuna da katilmiyorum. vatandaslik bagiyla bagli olan herkes bu vatanin asli unsurudur. aksi bir durum soz konusu degil.

  ve son zamanlardaki kurt hareketinin, tamamen farkli etkenlerle beslendigini dusunuyorum. kardes kardes oynayan iki kucuk kiz cocuguna, birbirlerinin tokalarini digerinin caldigini soylersen, kavga ederler. peki, bizi kim kavga ettiriyor?
  ... reanarchy
 4. 4.
  hareketin kralı için:

  (bkz: türk hareketi).
  3 -4 ... keep on rising
 5. 5.
  saçmalıktır. sanki türkler ortadan kalkarsa onlar bu topraklarda barınabilecek! abd besler mi lan sizi. akıllı olunuz lütfen. yediğiniz tabağa sıçmayınız. ama bunu kürt milliyetçisi olanlar için söylüyorum, içinde kürdistan hayali kuranlar için söylüyorum. yoksa bu vatan için canını gözünü kırpmadan feda edecek kürtler de yok değil.
  bir de lütfen kendinizi 'biz çok acı çektik' diye savunmayın. haksızsınız. bu topraklarda ekmek yediğiniz sürece sonuna kadar haksızsınız. kabul edin ve sevin, kardeşçe yaşayalım. bitsin bu işkence.
  1 -2 ... ucaolimbera
 6. 6.
  hepimiz kardeşiz
  bu kavga ne diye.
  ... cezzar35
 7. 7.
  sovyetlerin yıkılması sonrasında, dünyadaki bütün ulusal kurtuluş mücadelesi veren hareketler gibi, milliyetçi eksenli ve emperyalistler ile bazı bazı az bazı bazı çok ilişki kurmaya başlamış bir harekettir.

  türkiyedeki devrimci hareket ile samimi, bütünlüklü bir ortak payda geliştirmemişlerdir. iki taraf olarak. yani salt kürt hareketinin üzerine atılacak bir çamur değildir bu. türkiye devrimci hareketi, kürt halkı ve kürt hareketi ile kurduğu bağda çok büyük kusurlara sahiptir.

  kürt hareketi, kürt halkının insanca yaşaması için, kendi kararlarını verebilmesi için, bağımsızlığı ve özlük hakları için mücadele eden bir halk hareketidir.
  4 -2 ... gajo
 8. 8.
  dört farklı ülkede yani dört kulvarda savaş/mücadele veren harekettir. * * * * tabi dördünde de kaybedecektir. halk hareketiymiş, 50 milyon türk size bir hareketlenirse hareketin allahını görürsünüz.
  3 -2 ... gaspirali
 9. 9.
  dağdaki üç beş kekonun ayaklanmasından öteye geçemeyecek hareket.
  3 -3 ... f fonksiyonu surekli olsun
 10. 10.
  en yaygın kürt hareketi için
  (bkz: çocuk yapmak)
  6 -1 ... hiunghu