bugün

entry'ler (1293)

salih dursun

inşallah hakkında yapılan kötü yorumları boşa çıkaracak futbolcudur.

Henüz çok genç. ikinci bir Sabri Sarıoğlu olacağı yorumu acımasızca. Fonksiyonel bir oyuncu ancak rica ediyorum her işi yapmaya çalışmasın elbette kendini göstermek istiyor; doğru işi yaparakta kendisini gösterebilir.

Ben umutluyum. Yalnız şu Mustafa Sarp'ı andıran saç şeklinden vazgeç. kıvırcık haline dön ya da saçlarını kes. Haydi Salihcim.

galatasaray

zor günler geçiren canım kulübüm.

Medya saldırıyor, Fenerbahce'nin kalemşörleri köşe yazılarıyla taraftarı galeyana getiriyor, Ünal Aysal terim olayı sebebiyle taraftarın hedef ismi, Mancini teknik direktör olduğu için eleştirileri yiyor, takım içinde bir takım tuhaflıklar var vesaire vesaire.

Şimdi iki tane real maçında 10 gol yemek bir galatasaray taraftarı olarak beni de çok üzdü. Biz bu değiliz. Biz fatih terim döneminde aslandık kaplandık muhabbetine girmeyecek kadar da camiamın şuanki çıkarlarına bağlıyım. Terimsporlu değil galatasaraylıyım. o sebeple kulüpten egosu hasebiyle -her ne kadar kışkırtmalar da olsa- çekip gidenlere buradan geri gön, özledik diye yağ çekecek taraftar hiç değilim. Galatasaraylı daima bugünü düşünmelidir, geçmişe özlemle bir yere varamayız. Kaldı ki fatih terim ile 6 yedik ve ligde çok önceden geri düştük. Aydınlıktan karanlığa diye bir durum yok ortada.

Mancini sistem adamı. dizilişi koyar ve oynamalarını ister. ilk yarı tamda böyle olmuştu. Bale'in koşuları * ve soldan eboue'nin kişisel hatasıyla gelen pozisyon dışında çok karın ağırtan şeyler yaşanmadı. Ne zaman 10 kişi kaldık o zaman bu takım fatih terim dönemindeki bir alışkanlıkla ya allah bismillah hücum kafasını yaşadılar. Hurra atağa çıktık, bilinçsizce. Savunmayı delemediğimiz için arkada etkili ayakları olan real madrid, bizi kevgire çevirdi. Eray faciasını da unutmamak lazım.

Şimdi real maçı geçti gitti, peki ne yapmalıyız? Bizim için uefa avrupa ligi de iyi bir sonuçtur. önce bunu idrak edelim. juventus'u yenemezsek kıyametler kopmamalı. Yönetim dik durmalı. Medya çirkin oyunlar oynuyor, buna gelmeyelim. Kasımpaşa maçı da olumsuz neticelenirse -ki bizim için en önemli kulvar lig- takım içinde otorite emareleri sergilemek gerekir, kısa süreli kadro dışılar vs. bunu takımlar kötü zamanlarda yapar. Taraftarımız artık terim seviciliği yapmayı bir süre durdurmalı. Bu gemide hepimiz varız ve hepimiz batacağız. Ocak ayına kadar en az hasarla girip ocak ayında en az 4 transfer yapılmalı. ve bu transferlerin çoğu yerli olmalı. para saçmaya gerek yok. Galatasaray büyük bir camia. her yerli oyuncu gelmek ister. ishak Doğan, Veysel Sarı, Tarık Çamdal, Hakan Çalhanoğlu, gibi oyuncular düşünülebilir, Tugay bu konuda mancini'ye yardımcı olacaktır. mancini'nin isteğine göre de bir yabancı oyuncu alınmalı ancak bu oyuncu kesinlikle orta sahaya alınmalı çünkü selçuk-melo alternatifsizliği büyük tehlike. Mancini'nin takımı şu kırılganlıktan kurtarması gerekir, mancini italyan teknik adam olarak asla böyle yumuşak-darbesiz oyuncuları sevmez ama elinde bu oyuncular var malesef. Terim rönesansını unutarak reform yapmaya yönelelim. Doğru hamleler ile tren rayına girebilir. henüz çok şey kaybetmedik ancak iyi de değiliz.

doğru zamanda doğru hamleler ile şampiyon olabiliriz ancak üzülerek söylüyorum ki fenerbahçe'nin ardından bir ikincilikte bizim için karlı sayılabilir. Neden fenerbahçe? çünkü onlar bu sene bu ligi baglamış. yüksek bütçeyle transferler de yapmışlar. Medya ve federasyon arkasında. tek kulvarda yarışıyorlar. ''saha dışı ve saha içi'' herşey müsait. herneyse ligde ikincilik bizi şampiyonlar ligine götürür. bu da ekonomik makası korumamızı sağlar. Avrupaya gelince umarım Juventus'u yeneriz, aksi durumda uefa da faydalı olur ve gerçekten uefa arenasında finallere gelebilecek kalitedeyiz. Neden bir şampiyonluk daha gelmesin? Türkiye kupasını ise bu sene daha ciddiye alacağımızı düşünüyorum. Herşeyin galatasarayımızın hayrına gelişmesi dileğiyle.

tarık çamdal

Galatasaray'ın mutlaka alması gereken sağ bek.

Solda da oynayabiliyor. Türkiye'ye gelmeden önce açık oyuncusuymuş. * * Hızlı ve ayağı yere iyi basıyor. 22 yaşında olması da cazip. Eskişehir'in çok fazla bir para isteyeceğini de zannetmiyorum. Eboue oynamadığında Sabri'ye mahkum olmamak adına son derece önemli.

Galatasaray'ın vasat yerli kadrosuna iyi alternatif olacak. Eğer bu adam da alınamazsa ishak Doğan alınabilir.

burak yılmaz

Futboldan tamamen kopan oyuncu. Lazio'ya gidemeyişi mi yoksa arkadaşlarıyla yaşadığı sorunlar mı bilemiyorum ama kafasında Galatasaray'ı hatta gol atma olayını bitirmiş.

Yok ölçüsüz. eli ayağı ölçüsüz adamın. tamamen konsantrasyon probleminden. Tek meziyeti araya iyi koşu atıp önüne gelen topa ayak içi vurarak gol yapmak olan bu adam artık bunu da yapamıyor. Burak Yılmaz'ı burak yılmaz yapan özellikten mahrum yani. Böylece sıfır hükmünde. Galatasaray'a bu yüzden kaç puan kaybetttirdi. Burak Yılmaz yüzündendir şu konumumuz. onun atamadığı aptal goller yüzünden.

velhasıl kelam Burak budur. oyun içinde bir şey beklemeyin. saklanır koşu atar ve gol yapar. * dikkat edin burak aslında oyun içinde kazmadır. first touch denen olayı asla yapamaz. 20 metre top sürse savrulabilir. peki bu adam bunca golü nasıl atmış. çok basit, selçuk inan ve tek meziyeti olan patlayıcı dripling ile araya koşu bunun üzerine sert ayak içi. ve penaltılar tabii. bu sene bunlarda çöktü. düzel burak. bir ara düzel yoksa galatasarayda uzun kalamayacaksın.

wesley sneijder

Sistem içinde mükemmel bir oyuncudur.

Sistem dışında ise geçen haftalardaki gibi alay edilen bir oyuncu. Gerçekten rezil oynuyor. Ama bugün daha net gördüm ki bunun rezil oynayışı etrafındaki fiziksiz vitaminsiz türk oyuncuları, burak yılmaz kabzımalı ve sistemsizlikmiş.

basit oyunun mesut özille birlikte kitabını yazar. basit. öyle coşkuya allah allah nidalarına da gerek yok. bu işin matematiği var. ve bu adama bunu izah edersen süperstar yaratırsın. * * ha etmezsen buyrun türkiye modeli wesley.

Roberto Mancini umarım sen sinyor Terim gibi haşat etmezsin Wesley Sneijder'i. Tabi Sneijder paşamız da kıçını azıcık kaldırırsa.

ibrahim toraman

Beşiktaşın kabadayı kaptanıdır.

Bir beşiktaşlı vardı televizyonda. aynen şöyle demişti, ''ibrahim Toraman bu takımın stoperi olduğu sürece şampiyonluk falan beklemeyiniz.''

Ne kadar haklı yahu! Bu adam bir kere fizik olarak asla stoper olacak futbolcu değil. Futbol fizik oyunudur. Cüce gibi bu adam. Pozisyon bilgisi sıkıntılı. Haa hakkını yemeyelim, tek meziyeti sezonda iki üç kafa golü atmak. Peki neden beşiktaşta? Tabii ki kabadayı tavırlarıyla, atarlı konuşmalarıyla örnek(!) beşiktaşlı olduğu için. Her kavganın içinde yer aldığı için beşiktaşın semt kültürü alan taraftarlarını memnun ediyor. Ee kendi takımınızdan bir futbolcuya yapınca da böyle homurdanıyorsunuz. Müstehak size.

edit : bir galatasaraylı olarak umarım beşiktaşta kalır. bol bol şans bulur. Didier Drogba,Moussa Sow ya da Paulo Henrique ile birebire kalsa hepsi de madara eder.

ertem şener

Şu sıralar Ünal Aysal nezdinde Galatasaray'ı yıpratma kampanyasının içinde olan, Fatih Terim yalakalığı ayyuka çıkmış beyaz tv spor müdürü.

Fatih hoca buna bozuk atmıştır. * Ertem efendi de hocaya yaranmak için maksatlı Terim goygoylamasını kaç haftadır sürdürüyor. Şimdi buradan ertem bey'e sorarım, senin gasteciliğin bu kadar mı?

Sırf yaranmak için utanmıyor musun Galatasaray kulübü başkanına programında o cümleleri söyletmeye? Ya da karalama kampanyası yürütmeye? Eğer maçan yetiyorsa söylesene Aziz Yıldırım'a botoks minvalinde laflar.

Bu kişiler Galatasaray'ın yumuşak yüzünden güç alarak bu çirkin kampanyaları yürütüyorlar. Bu da Ünal Başkanın suçudur. Bu spor medyası adamı yer. Dikkatli olmak lazım. Sözkonusu Galatasaray olunca bu kişilere en sert cevap verilmelidir. * Beşiktaş'ın kulüp sözcülüğünü yapan Ertem Şener de umarım bu satırları okur ve kendini sorgular.

mhp nin köhne zihniyeti

Hala türk siyasetinde at koşturmaya çalışan mhp'nin köhneleşmiş zihniyetidir.

Hep aynı argümanlarla karın doyurmayan milliyetçilik yapmaları yetmiyormuş gibi demokratik temelde yapılan reformların da önünüyor kesiyorlar. Türkiye'yi germekten başka ne meziyeti var şu partinin onu bilemiyorum doğrusu.

Varlığını çözümsüzlüğe borçlu, rte söylemi gibi olacak ama kandan beslenen bir partiye insanların oy vermesine hayret ediyorum. bir de kürt kardeşlerim demezler mi. la havle! şaka gibi bir zihniyet. Uluya uluya türk siyasetinden çekilmelerini dilerim.

uğruna canınızı verecekleriniz

Benim için çok değerli olandır.

ama vatan için falan can vermem, geçin o edebiyatı.

midnight in paris

Woody Allenın kendisini anlattığı filmdir. Tabii bu onun demeci falan değil direkt olarak benim çıkardığım sonuç. Owen Wilsona içini dökmüş olmalı ki bu film ortaya çıksın.

Şeker tadında, naif bir film. Film şiddetli baş ağrısını bile unutturup içine çekiyor. Başka başka hayaller kurduruyor insana. Edebiyatla sanatla ilgilenen insanlar nezdinde değer kazanır bu film. Ernest Hemingway , T.S.Elliot , Scott Fitzgerald okumayan ya da aşina olmayan insalar pek tabii filme yavan diyebilir. Salvador Dali karakteriyle karşıma Adrien Brody çıkması ayrı bir hoşuma gitti. Ve evet Marion Cotillard ne hoş ne klas ne çekici bir kadınsın. Tam anlamıyla aktris.

Filmin içinden çıkarabileceğimiz birçok cümle var. Faytonda Gil karakteriyle * Hemingway diyalogu gibi. Dekor muazzam. Woody allen'in parisi bence gerçek paristen daha müthiş. Paris Belediyesi'nin yerinde olsam Woody Allen'a bir plaket bir teşekkür falan. Sözün özü bu film olmuştur, hiç gerek yok diğer Woody Allen filmleriyle karşılaştırmaya ya da gereksiz eleştirmeye. Seven seviyor sevmeyen sevmiyor.

Hollywood'un kiralık kalemlerine de ince mesajlar vardır filmde. * Sonu da çok tatlı he.

Yapan yöneten oynayan herkese teşekkürler. iyi film ahali.

semih kaya

Gelecek vaat eden buna karşın eksiklikleri olan galatasaraylı stoper.

Semih'in artı özelliklerini belirtecek olursak, genç yaşına rağmen birebirlerde rakibiyle korkusuzca mücadele etmesi. tek hamleli stoper olmaması, hızlı olması, çalışkan olması, rakibine sümük gibi yapışarak rahatsız etmesi. ve bence özel bir özelliği de forvetin kendisina faul yaptığını hakeme iyi göstermesi. Bunlar Semih Kaya kardeşimizi bu kulüpte tutan nedenler. bir de galatasaray'ın evladı tabii. işin o kısmı da mühim.

ancak ben semihte temel eksiklikler olduğunu düşünüyorum. bir kere stoper sakatlanmaz. sakatlanır ama bu şekilde sakatlanmaz. fizik olarak daha dik,diri ve sert olabilir. Kendiminde beğenmediği Gökhan Zan aslında bu ligin en dengeli stoperlerindendir avrupalı yorumcular da genelde bu yüzden Gökhan Zanı beğenirler. Semihte fiziksel eksiklik var. Bir başka noksan noktası da bana göre pozisyon bilgisindeki eksiklik. Bu geliştirilebilir bir olay. Umarım Mancini ile aşar. Son olarakta kendi kalesine attığı goller yada atmak üzere yolladığı ters toplar. Ne olacak canım hatadır demeyin bu bile stoperin teknik kabiliyetsizliğine delalettir. O sebeple teknik özellikleri zayıf. Chedjou'dan bakarak bunu da geliştirir.

Buralara neden bunları yazdım ama güncele gelirsek Akhisar maçında oynayamayacaktır. Umarım çabuk iyileşir.

galatasaray

çalkantılı bir dönemden geçen, hoca arayışında olan güzide kulübüm.

Listede bir çok yabancı isim olmasına rağmen en ciddi iddia italya'dan geldi. fotoğrafta Roberto Mancini ve tulun var. Beyaz Tv ekranlarında beşiktaş maçına mancini'nin yardımcısının geldiği de açıklanmıştı. Yine o konulara girmeden derhal hoca değerlendirmesine geçmek istiyorum. Mancini ne getirir? tabii ki magazinel bir tiraj, avrupa piyasasında ünal aysal'ın manevra kabiliyetini artırma, kısa vadeli bir sıçrama. Ancak götürecekleri getireceklerinden çok fazla olacaktır. Bir kere bu adamın gelişi dahi ciddi para. Yıllık ücreti bizim gibi Arap sermayesine yaslanmamış kulüpler için gereksiz ölçüde fazla. bunun dışında transfer edeceği oyuncular yetenekli ve gelecek vaad eden cüzi ücretli oyunculardan ziyade olmuş, parlamış oyuncular olacaktır. Dolayısıyla Galatasaray'ın mancini gibi bir adamın transfer fantezilerine saçacak parası yoktur. Türkiye'ye ve Türkiye gerçeklerine alışacak mı, bunlar karşısında nasıl davranacak bunu bilemiyoruz. Sözün özü, Ünal Aysal mancini'yi getirerek üç beş getiri sağlayabilir ancak götürülerinin çok fazla olacağını da bilmesi gerekir ayrıca bundan mütevellit söz konusu başarısızlığının kendi başını da yiyeceğini umarım görür.

Roberto Mancini ismini veto etmek çok daha makul. Di Matteo, Dick Advocaat gibi çok daha kolay gelebilir amiyane tabirler oluru kolay isimler var. Bunlara tek tek girmeyeceğim. Benim önerim Ünal Aysal'ın genç, dinamik, başarıya aç bir hocayla anlaşması eğer bu tip bir antrenör bulamıyorsak da riske kaçmayıp ligi tanıyan her ne kadar Galatasaray taraftarına sempatik gelmese de Mustafa Denizli ya da Şenol Güneş gibi isimlerle anlaşılmasıdır. Böyle olursa hem türk medyasının sesi kesilir hem de içerideki muhalefetin tepkisi perdelenir. Ne olursa olsun bu isimler saygı duyulması gereken isimler. Türk liginde bize istediğimiz başarıyı sağlayıp 4.yıldıza ulaşmamızı sağlarlarsa başka da bir şey yapmalarına gerek yok. Ünal Aysal da boynuna geçirilmek istenen ilmiği söküp atar.

Umarım birileri bunları düşünür. ben kuru bir taraftar olarak düşünüyorsam illa ki onlar da düşünüyorlardır. Tek derdimiz galatasaray olduğu için pragmatik davranıp, terim-aysal spekülasyonlarını geride bırakıp en iyi hocayı seçmek durumundayız.

Camiam için hayırlı olması dileğiyle.

kürde benzeyen laz

(bkz: Bütün karadenizlileri laz sanmak)

burak yılmaziniza drogbaniza mıçayım

bir açıdan haklı olan önerme.

lakin bizde karşı cinsin iğrenç kokan ojelerine, kutu kutu boşalttıkları keskin parfümlerine, manasız triplerine, dengesiz çıkışlarına, gereksiz dedikodularına, bitmeyen alışverişlerine bir eylemde bulunmuyorsak rica ediyorum futbolumuzu da bize bırakın.

belki de bir kaç saatliğine kafa dağıtabildiğimiz tek yer o mecradır.

wesley sneijder vs isco

An itibariyle isco olabilir ancak genel anlamda Wesley Sneijder'in ezeceği karşılaştırma.

isco'nun boku daha haliçten öteye gitmedi durun arkadaşlar. Sneijder dediğiniz adamı canım kulübüm oynatamıyor o ayrı ama Wesley Sneijder bildiğin yıldızdır.

galatasaray

bu sezon tek kelimeyle rezil bir transfer politikası olan canım kulübüm.

Neden mi? En güncel örnek Erman Kılıç'ın Eskişehir kulübüne transferi. Sen daha bir iki ay evvel aldığın bir oyuncuyu nasıl satarsın? Sattığın kulüp kim? Daha geçen gün Erkan Zengin için girişimde bulunduğunda sana 10 milyon euro civarı fiyat çeken işgüzar yönetime sahip kulüp. Nasıl verirsin ey cimbom.

ikinci bir nokta ise Kazım Kazım'ın satılışıdır. Kilo fazlası varmış. Hiç mi faydalanamazdık? Türkiye kupasında bile mi? Serdar aziz'i sana satmayan yada satmaya yanaşmayan Bursaspor'a 200 bin euro karşılığında sattın. Dikkatinizi çekerim renktaşlar, bu iki oyuncu da türk pasaportlu.

Erman ve Kazım'ın takımları Galatasaray değil de bir Anadolu kulübü olsaydı bizi inim inim inletirlerdi beyler. Neden bu kadar enayiyiz? Tukaka ettiği aydın'ı transferin son gününde almak ne kadar mantıklı? Kerim Frei gelmeye can atarken sen onu Beşiktaşa kaptır * , sonra Sporting Lizbon kulübüne Bruma konusunda paraları yağdır. Bruma'ya sözüm yok. Kötü transfer de değil. Mesele idari hatalar.

Fatih Terim iyi hoşsun ancak Erman senle tek kelime konuşmadan gitmiş. Yardımcın sana iletmiş sende okey vermişsin. Bu mudur hoca? Galatasaray'a ilgin alakan bu mudur? Başlarım milli görevine hoca, hala kutsal görev ayağındasın. Yapma Hoca biz seni severiz ama oynama lütfen. Galatasaray'ın bu senesini heba etmeye hakkın yoktu. Şampiyonlukta bana göre 3.adayız. Önce Beşiktaş sonra Fenerbahçe sonra da biz. Bunda yönetimin hataları , Terim'in milli takım mesaisi , transfer skandalları , cıvımaya başlayan * oyuncular yahutta ununu elemiş oyuncular -selçuk inan, burak yılmaz, didier drogba, hakan balta, sabri sarıoğlu- , hırs eksikliği gibi nedenlerin önemli etkileri var. Bu takımda fiziksel eksiklik var. bunu daima söylüyorum. Fatih hoca ne yazık ki tır gibi yavaş futbol oynatıyor. Gol atamaz hale geldik. Nedeni nedir? hep fiziği düşmüş oyunculardan kurulu olmamız. Çok övdüğümüz , sevdiğimiz selçuk inan bile fiziksel olarak vasat.

Bunların hepsinin üzerine fiyasko 6+0+4 olayı eklenmesi yönetimin buna çözüm bulamaması * bizi sendeletti.

Bende isterim takımımı eleştirmemek. Ama kimse kusura bakmasın iki yıl şampiyon olduk diye 'amaan bu yıl da olmayalım ne olacak?' diyemem. ben galatasaraylıyım. Son olarak bu takım 3 kulvarda da yarışı kaldıramaz. Çok alternatifsiz kadroyuz. Bakmayın siz yorumcuların bizi pohpohladığına, Melo sakatlansa yerine adam koyamayız. Ki melo bu takımın en önemli oyuncularından biridir belki de en önemlisi. Bir de yorumculuktan gelen Önder Özen böyle akıllı davranıyor da neden bizim teknik ekip böyle vurdumduymaz anlamıyorum.

Umarım bizi güzel günler bekliyordur. haklı çıkmak istemem.

4 eylül 2013 türkiye finlandiya basketbol maçı

an itibariyle 12 dev adam değil 12 sabri sarıoğlu'nun parkede mücadele ettiği karşılaşma.

edit : ulan neyine eksiledin beni angut. sahada hepsi tony parker, vassilis spanoulis falanda biz mi kötü dedik. ulan bok gibi oynuyorlar işte.

edit 2 : şu hidayetin takıma verdiği sadece zarar. başka hiçbir şey değil.

edit 3 : Yazıklar olsun ya. sıçarım nba patentli oyuncularımıza. şu hidayet denen adamın ne boka yaradığı hakkında en ufak fikrim yok. semih erden, ersan * serhat oğuz doğuş. en ufak ruh yok. kerem ve ender dışında. maç ayağımıza kaç kez geldi. finlandiya gibi vasat bir takımı havaya soktuk. rezillik. koşmaktan aciz kalan mücadele etmeyen götü kalkık bir takım. akdeniz olimpiyatlarına giden kadroyla katılsaydık keşke şu bok beyinlilere katlanacağımıza. cenk akyola da selam.

özge ulusoy

Göbek deliği çenesinde olan manken.

bugün bir gsm operatörüne kendisine yüklü bir fatura yolladığı için sosyal mecradan isyan etmiştir. Buradan özgeye sesleniyorum, gel özge ben vereceğim paranı.

kendinizi 5 yıl sonra nerde görüyorsunuz

kucukken sorulan ''buyuyunce ne olmak istiyorsun?'' sorusu kadar anlamsizdir.

cunku tasarlanan hayat ile gercek hayat arasinda daglar vardir.

ali adnan kadhim

kendisini elinden kaciran guzide kulubum galatasaray'a da ne kacirdigini gor diyen sol bektir. elinden kaciran derken uc kurus vermedik yoksa irakli delikanlinin dedigi gibi rizeyi sectim falan hikayedir. gerek yok bunlara ali adnanim. bak memleketimin takimindasin on numara solaksin belki iki uc seneye cok iyi yerlere gideceksin.

bu arada orta yapma falan yok. bildigin ronaldo gibi cekti sutu. ayak ustuyle cat diye! trabzon macinda attigi frikigi bilmeyenler haliyle bala falan diyor. yok oyle degil. bu cocuktaki sol ayak ust duzey sol ayak. hayrini gor caykur rizem.