entry'ler (197)

televizyon seyretmek ömürden çalmaktır

3 ay önce bir vahi gibi aklıma giren fikirler bütünü. artık hayatımda televizyon yok internette haftada 1 saat. tavsiye ederim.

atatürkü sevmiyorum dediği için sınıfta bırakılmak

itaate hıyanet cezalandırılır ilkokula giden çocuktan bunu bekleyen zihniyet sevgi değil itaat toplumudur.

namaz esnasinda yildiz kaymasi

rakat sayısı x kayan yıldızın hızı x yıldızın büyüklüğü = kazanılan sevap'tır özünde o.

namaz kılan insana parmak atmak

ayıptır la ama komiktirde.asıl nirvanaya ulaşanın altına kazık koymak lazım. bir daha dünyaya ulaşamaz.

platonik aşkın ramazanda beş çayına çağırması

kaza orucu sebeblerinden sayılabilir.platonik başkadır.

eski sevgili hakkında brifing vermek

(bkz:çünkü ayrılıkta sevdaya dahil
çünkü ayrılanlar hala sevgili)

falan yerine filan diyenlere ayar olmak

birde falan filan diyenler vardır.orada ki filan şaka maka anlamında ki maka gibidir.tek başına anlamsızdır.

efsane

kötüdür.efsaneler ölmeli ki biz onları daha çok efsaneleştirelim.
(bkz: kör ölür civan gözlü olur)

özgürüz ama o kadar da değil

özgürlük elbette ki kısıtlanabilmelidir. fakat şıkları birileri tarafından seçilen bir sorunun cevabını verirken sadece özgür olduğumuzu zannederiz diyesim geldi başlığı görünce.

yerleştirme sonucunu beklemek

yaşamak istediğim tadlardan biriydi. nereye gideceğimi bile bile girince o tc kimlik nosunu hiç bir heyecanı kalmıyor.

islamcıların kaypaklığı

(bkz: tayyib in türbanı amerikan bayrağı)

ülkücülerin istihbarat sorunsalı

depresif şizofrenik hareketler bunlar. sürekli bir macere içinde ki kahraman tavırları falan.
yapabilecek çok birşey yok gül gül öl.

türkçe dilinize batmasın

sonuna kadar destekliyorum. dil kültürdür , kültürü ise bir kuşak değiştirmemelidir, bu diğer kuşaklara haksızlık olur.

külçe altın

hiç sevmem çünkü hiç görmedim.görsem kesin severim ama hissediyorum.

çok güzel hareketler bunlar esprileri

kah güldüğüm kah komik bulmadığım esprilerdir. asıl mesele ise orada ki gençlerin popülerlikle erken tanışmasının sanata harcadıkları emekten çalacakları olmasıdır. umarım gelecekte bir demet tiyatro vari bir efsane yaratırlar. bence yapamazlar .

ankara yı ankara yapan şeyler

Ankaraya öyle yakışırdı ki kar
asfaltlar ağlar buz tutardı resmi yalanlar

(bkz: Yılmaz erdoğan)

az yakar diye dizel araba alan memur

rakıyı bile bol sulu içer benim memurum.dokunmasın diye değil çabuk bitmesin diye.kaldı ki arabayı mı benzinli alacak.

(bkz: Yılmaz Erdoğan - Ankara)

turkish idol

alanlar bazından çeşitli isimler sürülebilir.
ÖRN = en sevişgen idolumüz şahin k

mhp nin 41 yılı

tmci olmasam yapardım.kolay birşey değil yıllarını matematiğe vermen lazım.

ben bu yazıyı gelecekteki ben e yazdım

hala seviyorsun dimi lan.Gerizekalı.