bugün

Lana (erilken Larry idi) ve Andy Wachowski kardeşlerin (bros'du artık değil) baharda çekeceklerini duyurdukları bir başka bilim kurgu filmin adıdır. ilgili birkaç link:

http://www.ntvmsnbc.com/id/25291042/

http://www.darkhorizons.c...nding-over-the-wachowskis

http://veryaware.com/2011...erious-jupiter-ascending/

http://www.firstshowing.n...ding-may-shoot-next-year/
25 temmuz da vizyona girecek film.

fragman ;

http://www.youtube.com/watch?v=ZoCyL_Pqzu8
başrollerinde channing tatum ve mila kunis yer almakta.
Türkiye gösterim tarihi 27 Şubat 2015 olan fantastik film.

Bilimkurgu açısından izlenbilirligi vardır.
sean bean'ın de ana karakter olarak olacağı merak uyandırıcı film.
wachowski kardeşlerin filmi. matrix'den sonra neden bu tür dandik bir film yaptıklarına anlam veremedim. belki de büyük ailenin Jüpiter hayaliyle dalga geçmek içindir kim bilir?
yarın (6 şubat 2015) türkiye'de 3d olarak vizyona girecek the matrix'in yaratıcıları olan andy wachowski ve lana wachowski kardeşlerin aksiyon, bilim kurgu filmidir.

filmde Mila Kunis, Channing Tatum, Sean Bean, Eddie Redmayne, Douglas Booth, Tuppence Middleton oyuncular yer alıyor.

afiş:
görsel

görsel
görsel
görsel
görsel
bugün vizyona giren merak ettiğimiz filmdir. Wachowski kardeşlerin önceki filmi Cloud Atlas'ı çok beğenmiş ve oscar'a aday gösterilmemesini esefle karşılamıştım. Bu filmde uzaylı prensler, prensesler sanki hafif Star Wars epikliği var gibi. sonuç olarak bilimkurgu olsun da çamurdan olsun diyerek sinemaya koşuyorum.
hakkında araştırma yaptığım film. wachowski kardeşler boşuna film yapmazlar, nitekim film, üst derecede sırların açığa çıkarıldığı bir yapım . matrix'den sonraki bomba.
eh işte film. ilk yarı bittiğinde onca şey oldu ama hiçbir şey olmadı hissi yaşıyorsunuz.

--spoiler--
film başladığında karakterler, dekor, yaratılan evren tasviri çok etkileyiciydi. hanedanın varislerinden erkek olan iki elemanın da yarattığı karaktere bayıldım. özellikle kötü olan, gördüğüm en kötü şeydi. (bkz: Eddie Redmayne)

bu filmin içinde geçtiği evreni görünce şöyle bir şey hissediyorsunuz: bugüne kadar çekilen herhangi bir bilimkurgu filminin evreninde yaşıyor olun. yaşadığınız evrendeki bir yönetmen bir bilimkurgu çekmeye karar versin. işte o film bu film olur. yani bunlar geleceğin de geleceğini tasvir eden bir ortam yaratmışlar. bu bakımdan o kapitalist hanedan muhabbeti çok güzeldi, rahatsız edici derecede güzeldi.

işleyiş zayıf kalmış. evet, peşinde koşturdukları amacı çok geç açıklıyorlar. beklenilenin aksine bu durum çok etkileyici bir düğüm ve epik bir çözüm kısmıyla anlatılmıyor. ilk yarıda dekora aval aval bakarken bir şekilde zaman geçti ama ikinci bölümde amaç açıklanınca falan eah bu muydu dedik.

devam filmi çekilecektir mutlaka. belki hikayeyi o zaman kurtarırlar.

--spoiler--
Mila kunise bir kere daha aşık oldum be... Neyse konu bu değil konu film..

Şimdiye kadar izlediğim bütün bilim kurguları tekrar gözden geçirmeme sebep olmuş bir filmdir.. Kurulan sistem etkileyiciydi.. H.ssktr denilen yerlerde vardı ama en nihayetinde bir bilim kurgu filmi işte.. Filmin sonunda mutlu ayrıldım salondan.. Bu yeterli idi aslında.. Oyunculuklar güzeldi sırıtan bir durum yoktu benim nazarımda..

--spoiler--
Sean bean nasıl ölmedi hayret.
--spoiler--

Güzel film sonuçta. Gidin. Vakit kaybı değil kesinlikle.

Son olarak..

Mila kunis çok güzel lan..
Stark reyizin oynadığı film. Ulan Sean Bean yine ölüyor mu söyleyin lan. artık adamın türlü şekillerle ölüşüne şahit olmak istemiyorum yeter.
Izlerseniz zevk alırsınız, izlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz.

6,6/10 puanım.
çok kötü bir film. uzun uzun yazmak istemiyorum. hiç güzel değil.
Az önce seansından çıktığım filmdir, Biraz game of thrones entrikaları, biraz star trek azıcık da star wars kırıntıları ve wachowski tarzı aksiyonla harmanlanmış film, aksiyonu dozunda ve iyi olmuş olsa da film genel olarak 'eh işte' nitelikte olmuş mila kunis ayrıca güzel bir oyunculuk çıkartmış.

--spoiler alert--
Sean bean ölmüyor.*
--spoiler alert--
mila kunis'in çılgın attığı film. wachowski kardeşler'in kurgusu yine güzel. dolayısıyla iyi film iyi.
wachowski kardeşler'in nihayet gün yüzüne çıkan filmi. görsel olarak şahane. baş ağrıtmıyor. kurgu yine güzel. uzun zaman sonra sinemada sıkılmadan izleyebildiğimiz bir film oldu örneği.
Bok gibi film. Paranıza yazık.
Hiçbir şey anlamadım.
gecenin 12 sinde eve kafam mahfolmus vaziyette gelmeme sebep olmus uber sacma film. kimi yerlerde guzel espirilere yer vermisler bi orasi guzel. seneryo butunlugu vs sacmaydi. birsuru kurguyu bir filme sigdirmaya calismislar olmamis. acikliga kavusturulacak birsuru sey var.
onun disinda film 3d. uzayda bir catisma sahnesi vardi. karmakarisikti sacma sapandi. hic ozenilmemisti. o sahne disinda efektler iyiydi.
benim gibi ailecek gidenlere tavsiye etmem. yillardir ailemin yaninda opusme sahnelerinde bakmayan ben, filmde resmen kadinin kalcalarinin gosterilmesi uzerine napacagimi sasirdim.
illa 3d film izliyecem diyecekseniz gidin secim size kalmis...
Çıkalı 2 ay olmasına rağmen hala internete düşmesini beklediğim film.
Çıkalı 3 ay olmasına rağmen hala internete düşmemiştir.
Çıkmaması iyidir. Zira bilim kurguyu komediyle harmanlayalım derken zıvanadan çıkmışlardır. Bir de üstüne üstlük yetmişlerin klişe müziklerine benzer fon müzikleri kullanmaları yok mu?
(bkz: tırt)

bir film için ilk defa şu cümleyi sarf ediyorum: zaman kaybı. gidin x-men serisinden herhangi bir filmi yeni baştan izleyin daha yarayışlı olur. tek bir artısı sean bean boy gösteriyor o kadar.
sinemada kaçırdık bakalım bekliyoruz bluray filan çıkmasını.
dün akşam izlediğim film. senaryo vasat oyuncuların popülerliği sayesinde kotarılmış bi film. çocuk ve genç ergen filmi.