bugün

entry'ler (348)

internetten tanışılan biriyle buluşmak

Tablet reyizdeki gibi olabilir. Bok da çıkabilir.

kısa şort giyen kıza laf atmak

(bkz: kısa şort)

yurtdışından araba alacaklara tavsiyeler

varsa bu konu hakkında bilgisi olan beri gelsin hele bana doğru. Araştırma yapmak yerine böyle bir kolaylığa başvurdum. swh.

alman vatandaşı emekli bir yakını olan yazar beyanı. alınabiliyor mu onu dahi bilmiyorum henüz.

ortamlarda çok canlar yaktım diyen tip

(bkz: orospu çocuğu nedir)
(bkz: orospu çocuğu nasıl olunur)

hemen hemen herkesin çevresinde olan ve yaptıklarıyla övünen tiptir. arkadaş ortamlarında sırıtarak "ehehe ben de çok canlar yaktım ya" diye yaptıklarını kusar ve tebrikler bekler. çevresindekiler ise genelde şakşak çeker ve destekler.

böyle tipler için efendi olan adamları üzdünüz kızlar.

cem adrian

dertsiz adamı tribe sokar, dertli adamın ciğerini söker komaya sokar. şeklinde tanımladığım sanatçı. gece dinlemeyiniz.

neil degrasse tyson kendinden eminliği

bildiklerinden de emin, bilmediklerinden de. literatüre yeni bir kullanım katıyor ve tanımlıyorum: bir kişinin kendinden emin olma şeklini (söylediklerinde, yaptıklarında vs.) ifade eden, duruş.

bir kişi ne kadar süre beklenir sorunsalı

kişiden kişiye değişen sorunsal.

giden kişinin nasıl gittiğine de bağlıdır. dönmeye yüzü yoktur belkide. ama net bir zaman belirlemek zor benim için.

evli adam başka kızı sever mi sorunu

kişinin elinde olan bir şey değildir. kısmen. klişe olabilir ama, bir insan iki kişiyi aynı anda se-ve-mez amina koyim.

hele evliyse yaptığı kahpeliktir. kimse kusura bakmasın. sadakat önemlidir böyle şeylerde.

gider bosanirsin kimi seviyorsan(!) seversin.

sadece kendinizi düşünmeyi bıraktığınız zaman hayattan zevk almaya başladığınızi fark edeceksiniz.

sözlükçülerin telefonlarının ilk zil sesi

telefonların kendi melodileri dışındaki zil sesidir.

az önce youtube'da gezinirken denk geldiğim, anılara daldırmış zil sesidir.

https://www.youtube.com/watch?v=bzz99f_T8Rk

aşk ve sevgiye dair

"Aşk" ve "sevgi" kelimelerinin tanımlarının ucuzlamis olması o. çocuklarının artmış olduğunu gösterir.

bülent arınç ın akp sırlarını açıklaması

açıklama yapsa nolur yapmasa nolur?

adam çıkıp alenen bir şeyler döndüğünü ifade etti de ne oldu?
normal bir "hukuk" devletinde direk olarak gerekli işlemlerin yapılması gerekirdi değil mi? ama burası normal bir hukuk devleti değil. kaldı ki bunu söyleyen sıradan kimse değil. Hükümet Sözcüsü.

hem yarın çıksa her şeyi anlatsa bile akepe oyunu daha da artıracaktır.

geçmişine saygısı olmayan kişi

kendisine de saygısı olmayan kişidir.
kaldı ki karşısındaki insana ve diğer insanlara da saygı duymuyordur. (duyamiyordur).

Çünkü saygı ve sevgi önce insanın kendinde başlar. kendimizi sevmeden saygı duymadan diğerlerini nasıl sevip sayabiliriz?

ciddi problemleri olabilir kişilik bazında. yardım alması gereklidir. ya da onursuzca yaşamına devam edebilir. keza öyle yapan bir sürü "onursuz" insancık vardır.

herkesin kendince haklı olması

empatisiz, anlayışsiz ve önyargılı düşünce örneklerini barındıran kişi(ler)dir bunlar.

bu topluluğu gördünüz mü yolunuzu değiştirin.

unutulmaz dizi replikleri

gerçeğin ne kadar güçlü olabileceği hakkında hiçbir fikrin yok.

-arrow

psikolog sözlük yazarlarından tavsiyeler

internette dolaşan gerekli gereksiz şeylere tenezzül edilmemesidir. ne burada ne başka bir yerde. ha bilinçlenmek için tabi ki yazılanları okuyabilirsiniz. ama yapmanız gereken şey, eğer sizi bu durum son zamanlarda (bu sorunun türüne göre değişir ama ortalama 1 ila 6 ay arası hemen hemen her gün) başınıza geliyorsa, öncelikle yapmanız gereken bir tıp doktoruna başvurmak.

fiziki bir rahatsızlık bulunamazsa daha sonradan bir psikoloğa/psikiyatriste gidilebilir. ama "yapmamanız" gereken şey ise, aynısı kaynımda da var edasıyla size teklif edilen "al abi şu ilacı iç çok iyi geliyormuş bak" tarzı önerileri reddetmenizdir.

böyle şeylerin şakası olmaz.

31 mart 2015 büyük elektrik kesintisi

(bkz: arkadaşlar geldi)

yanlış olduğu bilinen fikre saygı duymak

Bir süredir üzerinde düşündüğüm konu şeysi.

Ortada yanlış olduğunu bildiğiniz bir konu vardır, ama günümüz fikir özgürlüğünün geldiği noktada karşımıza "saygı duymak" diye bir terim ortaya atılmıştır.

Benim için ortak doğruya götüren farklı düşünce yollarına "saygı" duyulur.

Aksi takdirde sanırım çözümü "umursamamaktır".

akıl kalbin önüne nasıl konulur sorunsalı

Varsa bilen beri gelsin.

hani biz bize yeterdik

Her zoru yenerdik, yalan ! Bir benim kalan...

özlediği halde mesaj atmayan eski sevgili

Arkadaş biri bana şunu açıklasin:

"Gelecekte" mutlu olamayacağına bir insan nasıl bu kadar emin olup da, sevdiği kişiden ayrılır/ayrı kalır ?

O zamana kadar mutsuzluklar yasamissindir anlarım, üzülmüş, kırılmış, yorulmussundur anlarım.
Ama ondan sonrasi için neye dayanarak "ayy ileride mutlu olamayacağız biz en iyisi ayrılmak" gibi bir düşünce öne sürebilir?