bugün

"zeki düşmanından öğreneceğin şeyler, aptal dostundan öğreneceğinden daha fazladır." sözünü kanıtlayan film karakteri. batman bununla savaştığı için çok şanslı aslında.
Batman'e gıcık olma sebebi, dahi kötülerden görsel
"some men just want to watch the world burn."
o ses Türkiyeye katılan MC . neden katıldı acaba diye meraklar içerisindeyim
Suicide Squad filmiyle kendisine hayran bıraktı. ama üzdü de.

sen kalk doktor ol, hem de tusta derece ile girebileceğin psikiyatride! sonra bunun gibi karakterin tekine aşık ol, manyak ol çıldır. ağlar mısın güler misin. üzülür müsün düşünür müsün. ne hale getirmiş kızı. ama harbi karizma gösterilmiş bu filmde çok hem de. batman mi joker mi deseler bu filmle joker tabii ki! ben de mi manyağım yoksa.
dr. harleen quinzel nerde? manitasını yeriyolar burda...
görsel
''Plan yapan birine benziyor muyum? Ne olduğumu biliyor musun? Arabaları kovalayan bir köpeğim. Arabayı yakalasam ne yapacağımı bilemem. Anladın mı Sadece yaparım. Mafyanın planları olur. Polisin planları olur. Gordon'ın planı olur. Hepsi de komplocudur. Küçük dünyalarını kontrole çalışırlar. Ben komplocu değilim. Komploculara bir şeyleri kontrol etmeye çalışmanın zavallılığını gösteriyorum ''
görsel
Dark knight returns da batman joker i sikiyordu ama neyse.
görsel
Batman filmi ile akıllarımıza yeniden kazınan karakter. Joker iyi veya kötü değildir. O sadece tuhaf yani uyumsuzdur. Mevcut değerleri önemsemez. Yüzündeki yara da bunun göstergesidir. Çünkü olduğu şeyi bir hastalık, bir yara olarak görür. Kendini öldürmek yetmez, bunun için geçmişini, hikayesini yok etmesi gerekir. Bunun için de her defasında yüzündeki yaranın hikayesini değiştirerek anlatır.
Karakter denilene göre a clockwork orange filmindeki Alex reyizden esinlenerek yapılmıştır. iki filmi de izleyince benzerlik göze çarpıyor.

(bkz: Alex Delarge)
görsel
bir oyunda her şeyin yerine geçebilen piyon, kart, oyuncu vs... bildiğin şamar oğlanı.
Su soze imzasini atmis bir hayali karakter:

--spoiler--
Yapacak çok iş var ve yeterince zaman yok.
--spoiler--

Batman, 1989
görsel

görsel
Ah sığ kafalar siz yok musunuz.. Siz ve sizin gibiler yüzünden joker rapi bıraktı. Niye adamı karaladınız peki? Kliplerinde yarı çıplak kadın oynatmadı diye mi? Son zamanların leş tarzı mumble rap denen zırvaya geçip kendi tarzını birakmadı diye mi? O Ses Türkiye'ye katılmış da rapini satmış. O adam oraya gidip çakkıdı söylemedi,kendi şarkılarını tanıttı. Kimse popüler kültür edebiyatı yapmasın, popüler kültüre muhalifsen ve kendi müziğini savunuyorsan en azından kitlelere tanıtıp benimsetme konusunda o popüler kültüre dahil olabilirsin. Amma ve lakin, kendi tarzınsan ödün vermemek kaydıyla.Bu adam da bunu yaptı ve karalandı. Peki kimler prim yapabiliyor bu türkçe rapin kurtlar sofrasında? gerçekleri anlatan ve sanat amaci güden, müziğinin doğallığını mümkün mertebe korumaya çalısanlar değil, sırf kafiye ve ölçü tutsun diye bomboş bir şeyler karalayıp üstüne de bol bol bilgisayar efektli ve son zamanlardaki gereksiz bas fetişizmli(t-rap) altyapı döşeyip buram buram yapaylık kokan ve hicbir sanat amacı olmayan kısa ömürlü şarkımsılar yapanlar. (bkz: khontkar) (bkz: ezhel) (bkz: şehinşah) Bu yeni hiphop akımında yani t-rap veya mumble rap diye kabaca özetleyebileceğimiz tarzda yapılan isler tek kullanımlık peçete misali. 5 gün dinlenir ertesi gün biter. Zannetmiyorum ki bu yeni akımdaki herhangi bir türkçe rap parçası 10 sene sonra da aynı tatla dinlensin. (bkz: nefret-istanbul) (bkz: medcezir) (bkz: tanrı çekti tüm resimleri). Ceza'nın 2002 de yaptığı medcezir albümü, sonrasında yarak kürek işler yaptıysa da sagopa kajmerin bir pesimistin gözyaşlari albümü veya sansar salvo'nun eski parcalari hala dinleniyor. Niye? çünkü doğal ve kaliteli. bir duyguyla, hissiyatla yapılmış. 10 sene sonra hala dinlenebilecek potansiyelde bir mumble rap şarkısı var mı? bence yok ve olmaz da. Bu gidişle ileride dinleyecek rapçi bulabilecek misiniz bakalım salam sosisçiler.
Fragmanıyla Kimsede en ufak bir etki uyandırmayan muhtemelen rezil kepaze çıkacak bir film.
"All it takes is one bad day to reduce the sanest man alive to lunacy. That's how far the world is from where I am. Just one bad day."

Joker'in ünlü sözünü, hayattaki en aklı başında adamı delirtmek için sadece tek bir kötü gün yeterli, refere eden ve karakterin doğuşunu anlatan fazla aksiyon olmayan ve değişimin psikolojik boyutunu izleyeceğimiz bir film olacak. the killing joke u okuduktan sonra bunun film olmasını istemiştim ve öyle olacak gibi. Ben fragman ve film hakkında olumsuz düşünmüyorum, en değer verdiğim karakterin güzel bir filmi olacak. Tekrar heath ledger'in jokeri gibi joker görmek istesek bile bu imkansız. Bence pesimistik olmamak gerek.
görsel
Guzel ve degisik bir joker olmus. Bekliyoruz.
Fragmana göre dram ağırlıklı efsane bir fil geliyor.
Ekim 2019 vizyonlu dram filmi. FRagmandan yola çıkarsak Diğer dc filmlerine benzemiyor.
"ağlayan palyanço" klişesinin en üst mertebesine ulaşmış filmdir.
sadece heath ledger'a yakışmış olan çizgi roman karakteri.
görsel
Ekim 2019 vizyona girecek ve 10 yıllardır bir çok filmde figüran ve renkli karakter olarak yer alan joker in normal bir insan olma çabasından nasıl bir psikopat a dönüştüğünü anlatacak.
Film drama yüklü olmasının yanında joaquin phoneix e oscar da getirebilir.
Ben sıkı bir heath ledger hayranı olarak fragman ı çok beğendim. Film benim için çok özel bir yerde olacak, vizyona girdiği ilk gğn gidip izleyeceğim ve muhtemelen içinde bulunduğumuz saçma ve bojtan toplumdan yavaş yavaş uzaklaşarak kabuğuna çekilen bir çok kişi bu filmi gözyaşları içinde izleyebilir kim bilir.
güncel Önemli Başlıklar