1. 1.
  (bkz: ais ezhel) Yeni albüm çıkarmıştır, zannımca başarılı fakat auto-tune fazla kullanılmış. Alışılmış Türk Rap'inden ayrı olarak biraz daha amerikan olmuş, beğendik.
  3 -1 ... mr nonstop
 2. 2.
  gerek albüm kapağında gerek şehrimin tadı klibindeki çaktığı selamlar ile beni yakalamayı başaran ve şarkılarda ince göndermeleri bulunan vay dedirtten bir albüm olmuş. tarzım dışında olmasına rağmen daft punk - random access memory albümünden beri böyle güzel bir iş/albüm dinlememiştim.

  izmirde yaşayan bir çinçin'li olarak ankara underground temaları barındırması, protest tavrı ve koal de yaşanan bekleme sorunlarını işlenmesi beni benden almıştır.(geldim, geldim) bir iki dinlemede çok eleştirel yaklaşsamda sevdiğim albümler arasına şşşşlllllakkss diye girmiştir..

  ilk başlarda bende auto-tune çok takılmıştım ama çok güzel ve yerinde kullanılmış "azı karar" derler ya o hesap sonra vokal yerine altyapıyı dinlemeye başladım özellikle: geceler , şehrimin tadı , nefret , bazen ve benim derdim. zaten son yazdığım şarkı reggae, rock ezgileri barındırmakta sanırım sanatçının enstruman çalmasının rap müziğinde müzikaliteyi nası yükselttiğini bir örneğini görmekteyiz, tabi alt yapılarda (bkz: Bugy)'de unutmamak ve hakkını vermek gerek.

  harika bir albüm iş olmuş spotify'da istatistikleri ortada, geceler 700K idi ben bıraktığımda ve tüm albüm içeriğinin dinlenme sayısı epey yüksek.(gecelerden çok güzel cover olur)

  kendisini yeni tanımamla beraber sahnede arkada 3 tane sakallı adamın kafa sallarken Ezhel'in önde zıplaya zıplaya rap söylemesini çok garipsedim ne kadar boş ne kadar yavan bir sahne, halbuki ben olsam bedük gibi sahne yapardım kaliteyi direk yukarıya çekerdim.

  --spoiler--
  gözlerim kan çanağı!
  --spoiler--

  kimse link bırakmamış:

  https://www.youtube.com/watch?v=o-OPeZIELHE
  https://www.youtube.com/watch?v=TOJiWhpuUNo
  5 -1 ... owar
 3. 2.
  is-pas-kir-kömür-plastik-çöplük-lastik-egsoz-esrar.

  is-pas-kir-kömür-plastik-çöplük-lastik-egsoz-esrar.

  is-pas-kir-kömür-plastik-çöplük-lastik-egsoz-esrar.

  Bu şehir bir pavyon ve bizim paramız yok
  Şükür ki karnımız tok
  Dı-dı-dı-dı-dı-dı...

  Diye giden Amerikanvari şarkıya sahip keko. Evet
  11 -8 ... kokontomokonto
 4. 3.
  is pas kir kömür plastik çöplük lastik egzoz esrar.
  5 -1 ... tamamabisi
 5. 5.
  bir anda herkes ezhel dinler oldu spotifym aylardır müptezel albümü ile dolu. ezhel uzun denilebilecek bir süredir vardı şimdi ise sadece birileri onu ünlü yapmak istedi. şarkıları güzel kendini dinletiyor.

  yazın demet akalın, ayşe hatun önal la düet yapmaması dileğiyle... yılların metalcisi arkadaşlarıma yılların rapçisi olarak sayende sigara içerken türkçe rap dinletir oldum, eyvallah ezhel.

  sbag daki dişlerinin arasında kalan yemek parçası adını ne zaman duysam gözümün önüne gelir ama canın sağolsun.
  -2 ... spacemann
 6. 6.
  bi ben sevmiyorum galiba.
  1 -2 ... meelinili
 7. 7.
  11 kasımda fethiye'de sahne alıcak. bir aksilik olmazsa canlı performansına tanıklık edeceğim.

  (bkz: ais ezhel)
  1 -1 ... bedreddin
 8. 8.
  Pokemon emsilerini eleştirdiği verse ile ünlü olup rap in ağzına sıçanlardan biri daha. Eskiden severidk. Şimdi rap dinleyen dinlemeyen birbirine karıştı bunun yüzünden. Ezhel nefretimsin karşim bu kadar.
  2 ... nikimyokki
 9. 9.
  esrarında etkisiyle ışık daha parlak.
  3 ... zencikiz99
 10. 10.
  Kendisini kadikoyden taniyorum , gayet samimi zeki biri .ayni goruslere sahibiz saatlerce zen uzerine konusmuslugumuz vae
  2 -5 ... bintheskywithdiamonds
 11. ezhel Başlığındaki Önemli Entry'ler