1. 1.
  Varlıklı bir çevrede yetişMiŞTiR. Ancak yaşamını, dünyayı içine düştüğü ekonomik krizden kurtarmaya adamıştır.
  Amacı, ülkesi ve tüm dünya ülkelerinde yaşayan insanların ekonomik ve toplumsal açıdan daha iyi koşullara kavuşmasını sağlamak olan bir ekonomisttir.
  3 -2 ... trinfr
 2. 2.
  makro ekonomi'nin ağa babasıdır.
  2 -1 ... trinfr
 3. 3.
  1920lerin sonunda yasanan dünyadaki ekonomik buhranın ardından keynesyen model i ortaya atmış ve ekonomik istikrarın saglanması için talebin artırılması gerektigini belirtmistir
  1 ... city walk
 4. 4.
  eşcinsel dir.
  2 -2 ... say
 5. 5.
  ekonomik dusuncenin ortaya cikisi soz konusu oldugunda dusunce tarihcileri keynes e dar bir yer ayirirlar. tamamen epistemolojik bir acidan bakinca onun iktisat yontemine katkisi oldukca sinirlidir. keynes,19. yy iktisatcilarinin, ozellikle de marjinalistlerin ortaya koydugu teorik malzemeleri temel alir.
  1 ... hexagram
 6. 6.
  "in the long run we are all dead" sözünün sahibidir.
  2 ... trinfr
 7. 7.
  işletme okuyan bir ogrenci olarak beni tüm iktisadi işlemler ve çıkarımlardan soğutmuş iktisat derslerinde hayata küstürmüş adamdır.
  3 ... yildirimbjk
 8. 8.
  ingiliz iktisatçı. ingiltere'yi kasıp kavuran ve adeta sürekli bir duruma gelen işsizliğin kuramsal bir açıklamasını ve kapitalizmin yeni bir yorumuyla yeni bir iktisat kuramının temellerini ortaya koydu. 1883-1946 yılları arasında yaşamıştır.
  2 ... vernon sullivan
 9. 9.
  Liberal, sınırlı devlet anlayışından vazgeçilerek devletin ekonomiye müdahale etmesi gerektiğini söylemiştir. Görüşleri uzun yıllar ekonomiyi etkilemiştir
  4 ... zaknafien
 10. 10.
  (bkz: laissez faire laissez passer)
  1 -2 ... mr mojo risin