1. 1.
  2001 arjantin krizninin patlak vermesinin en önemli nedenlerinden birisidir.sabit dolar kuru uygulayan arjantin hükümeti ihracatında büyük sorunlar yaşamış,ihraç yapamıyan şirketler işçi çıkartmış ve arjantin piyasasında fiyatlar yüklesmiştir.yani işsizlik durumunda enflasyon oluşmuştur.yaniiii stagflasyon...
  6 ... msd
 2. 2.
  suan hiçbir ülkede görülmeyen ve görülürsede günümüz politakalrının cözemediği bir problem.
  3 ... karpuzkabugu
 3. 3.
  keynesyen ekonominin açıklayamadığı durumdur.çözüm için üretimin artırılması gerekmektedir.bunun içinde vergiler düşürülerek üretici harekete geçirilmelidir.
  5 ... nebula
 4. 4.
  keynesin sıçtığı nokata.
  10 -1 ... morkeste morke
 5. 5.
  yüksek işsizlik oranı ile yüksek enflasyon oranının bir arada bulunduğu ekonomidir.
  5 ... gonulcelen
 6. 6.
  genelde enflasyon durumunda talepte genişlemiştir ve ekonomi büyür bu sayede durgunluk ve işsizlik azalır ...ikisinin bir arada olduğu durum ise durgunluk halinde enflasyondur* zira ikisinin bi arada olması çok ender durumdur,80 ve 90 larda türkiye'de olmuştur ,ekonomi büyümez ama enflasyon %70 %80 lerde gezer..
  1 ... r@t@t@
 7. 7.
  sagopanin vasiyetadl şarkisinda oraya nasi yerleştirdiğini bilmediğim kavram,
  + spekülatif düşlerin spazmi var stagflasyon önlemiydi sözümü kesme girişiminde bulunan herkeseydi radikal argolar..
  1 -2 ... bilgehan
 8. 8.
  ekonomide temel bir kural olarak para arzının artmasına mütakip, fiyat seviyesi yani enflasyon da artar fakat enflasyondaki çıkış ekonomik büyümeyle beraber yaşanır. eğer enflasyon seviyesindeki pozitif değişim beraberinde resesyon getiriyorsa oluşan duruma stagflasyon denir. ünlü petrol krizi buna örnek bir durumdur..
  1 ... karamsar kelimeler
 9. 9.
  fiyatlar genel seviyesindeki artışa rağmen, üretim kapasitesinin daralması durumudur.
  ... hasanalmazbasanalir
 10. 10.
  enflasyon var ekonomi canlanacak işsizlik azalacak olley derken karşımıza çıkabilen paradoksal durum. aksine ekonomi daraldı işsizlik arttı. bu işte.
  2 ... just my luck