bugün

cuma gününün müslümanlar için diğer günlerden ayrı bir özeliği vardır ;mübarek bir gündür.bu yüzden müslümanlar arasında özellikle cuma saati olarak bilinen vakitte birbirlerinin bu mübarek gününü kutlamak adına söylenen kutlama nitelikli cümledir....
her müslümanın karşılaştıklarında cuma saatinde söylenmsi gereken sözdür.
an itibariyle yaşanan hadise.
ilgi duyan tüm sözlük yazar ve okurlarına savurduğum cümledir.
müminlere göre haftanın en mübarek günüdür.
edit: katılıyorum.
müslümanların haftalık dini bayramı olan cuma gününün, hayırlı ve bereketli geçmesi adına müminlerin birbirlerine söyledikleri iyi dilek ve temenni sözü.
en güzel temennidir.
güzel bir temennidir. inanan, inanmayan her bir Allah'ın kulu için dilenebilir.
islam dininde edilen duaların kabul olacağına inanıldığı mübarek bir gündür.hayırlara vesile olmasını dilemek yerinde bir temennidir.
(bkz: hayırlı pazarlar)
esnaf mottosu.
cuma müslümanın bayramıdır. dularınıza bizide eklemeniz temennisiyle hayırlı cumalar dilenir.
cuma vakitleri ulvi bir deyiş için bile olsa, entry giren erkek yazarların kendilerini deşifre etmemesi tavsiye edilir nacizane.
Cuma günü müminler bayramıdır . Bünlerin en kıymetli olanlarından biridir. Bu günün bir cok ozellikten dolayı Kurban ve Ramazandan daha faziletli olduğu söylenir. Bazı özellikler şöyledir:
- Hazret-i Adem bu günde yaratıldı , bu günde yeryüzüne indi, bu günde vefat etti .
- Bu günde yapılan günahlarda , sevaplar hep iki katı olarak yazılır . En güzel ibadetler bu günde yapılır .
cuma günleri sıkça duyduğum duymaktan mutlu olduğum güzel temenni.
her hafta telefonuma gelen mesajlardır. bu şakirtler ateistlerin farkında değiller herhalde.
ateistlere de söylenir.
günlerin en iyisi, en şereflisi cumadır.

hayırlı cumalar
bazen insana müslüman olduğunu hatırlatan tek şeydir hayırlı cumalar

acı ama gerçektir. ne namaz vardır hayatınızda, ne oruç, ezanlarınızın sesi kısık insanların yüreği pas tutmuştur. müslümanlıktan eser kalmamış bir şehirde öylesine ölmek için yaşıyorsunuzdur. ve bir hayırlı cumalar dileği sizi hayata bağlar. müslüman kimliğinizi hatırlatır, kendinize gelmek için bir kapı aralar. hayırlı cumalar hepimize. bugün müslümanın bayramıdır. sela ile ezan arası dua edebiliriz mesela. ne kaybederiz bilmiyorum ama çok şey kazanabileceğimize inanıyorum.
cumanız mubarek olsun da denilebilir.
(bkz: friday/@protest sanayici)
(bkz: cumaya gittim sıçıp gelicem)

edit: ver eksiyi yavrum...
bugünün cuma olduğunu ve müslümanların bayramı olduğunu hatırlatan sözdür.
hayırlı cumalar.
içten söylendiğinde tadından yenmez.
güzel mesajlar da gelebiliyor telefonunuza: "Dikkat edin uyanık olun; kalpler ancak Allah'ın zikriyle huzur bulur." (Ra'd 28) hayırlı cumalar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar