bugün

görsel
güzel film.
Filmden hans landa'yı çıkar; ne kalır ki geriye.
Yine muhteşem bir detay buldum ve bok var gibi sizinle paylaşıyorum.

görsel
yeni çocuğu olan alman eri vurmayacaz diye kandırıp vurdukları sahneden sonra sövdüğüm film. yahudiler sevgi pıtırcığıysa böyle gaddarlıkları niye yapıyorlar lan. fransız yahudisi kız almanları sinemada yakma planları yapar diğerleri almanların derilerini yüzer öbür yahudi ayısı diye geçen tip kafalarını sopayla ezer. ne ayaksiniz olm siz. şindlerin listesindeki, piyanistteki savunmasız gariban yahudilere inanan maldır münih filmindeki ve burdaki kindar cani yahudileri izledikten sonra . herifler dünyayı nasıl sarmışsa kemcük ağızlı tarantula resmen yahudilerin katliamını öven bi film çekmiş. müslümanlar da ışidin, el kaidenin katliamını öven film çekse nolurdu düşünebiliyor musunuz? herhalde filmi çeken ülkeye atom bombası atardı bu soysuzlar. demem o ki gariban yahudi, filmin sonunda kazanan iyi yahudi temalı yapımlar samimi değil fakat para babası yahudiler olduğu için brad pitt gibi yahudilerin cilalayıp parlattığı götelekler böyle filmlerde oynuyor. ödülleri de yahudiler dağıttığı için bu filmler ödül alıyor mal insanlar da iyi film diye izliyor. işte böyle yahudiler bütün dünyaya hükmediyorlar. yahudi demek sinema, edebiyat, medya, felsefe, sanat, banka, ticaret, gıda, teknoloji, sanayi demek. bütün su başlarını onlar tutmuş. bu film de bunun kanıtlarından sadece biri.
Filmdeki fransızca ve almanca sahnelere türkçe dublaj yapmamışlar ingilizce altyazı koymuşlar, yapacağınız dublajı sikiyim.
Oyunculukların arşa dayandığı bir film diyebiliriz.

Tarantino işte kelimeler kifayetsiz...

Bizim evin salonunu çekse yine bir başka çeker.
görsel
italyanca konuşma sahnesi efsanedir.
tarantino en sevdiğim.

(bkz: reservoir dog)
(bkz: pulp fiction)
(bkz: django unchained)
(bkz: four rooms)
(bkz: jackie brown)

devam eder keyifle gider.
Beyzbol sopasıyla kafa parçalama sahnesini unutamadığım film. Zaten quentin tarantino yani. Güzel filmdi.
Etkisinde kaldığım, kaliteli bir film. Özellikle Oyunculuk mükemmel.
Fena film değil de şoka girdim bir an taa eski evimde izlemiştim. Anneme izletmistim sonra da. Seneler seneler...
Quentin Tarantino'nun yönetmenliğini yaptığı bir film. kısaca değerlendirmek gerekirse; senaryo güzel, oyunculuklar muhteşem. Tarantino dram ve gerilimi iliklerimize kadar işlemeyi başarmış. kan ve şiddete çok tahammülü olmayanların izlemesini tavsiye etmem. Shosanna Dreyfus'u canlandıran Mélanie Laurent için bile izlenir bana kalırsa.
Hugo stiglitz introsunu sevdiğim filmdir

(Billy preston slaughter).
Bok gibi bir filmdir. Alman askerlerini kum torbası gibi gosteren çerezlik B sınıfı bir filmdir.
naziler,fransızlar pek doğru olmasa da tarihi olaylar ve tarantino abimiz kısacası bu zamana kadar izlemediğime üzüldüğüm film olmuştur.izlerken keyif alıyorsunuz bol kanlı silahlı sahnelerin olduğunu söylememe bile gerek yok tarantino abimiz seviyor bu tip toplu katliamları izleyin güzel filmdir.
naziler,fransızlar pek doğru olmasa da tarihi olaylar ve tarantino abimiz kısacası bu zamana kadar izlemediğime üzüldüğüm film olmuştur.izlerken keyif alıyorsunuz bol kanlı silahlı sahnelerin olduğunu söylememe bile gerek yok tarantino abimiz seviyor bu tip toplu katliamları izleyin güzel filmdir.
tipik bir tarantino filmi aniden gelen saldırılar kan dolu sahneler .güzel filmdir.c.walt oyunculuğu her zaman ki gibi etkileyici.
klasik yahudi mağduriyeti! ve amerikan cengaverliği! konulu bok gibi bir film.

christoph waltz'un oyunculuğu dışında filme dair dişe dokunur pek bir şey yok.

tarantino şebeği, yahudileri yalayıp, hollywood pastasından payını almaya devam edebilmesi için çekmiş bunu, çok belli.

hayatınızdan 150 dakikayı israf etmek istemiyorsanız izlemeyin.
brad pitt in can verdiği aldo raine karakteri ile bir kez daha gönüllerde taht kurduğu filmdir.

(bkz: aldo raine ile italyanca öğreniyoruz) *

albay hans landa ise bambaşka bir seviye.

görsel
farklı bir bakış açısından "strudel" yedikleri sahneye değineceğim. şayet hatalıysam, bilgi sahibi yazar dostlarımın uyarmasını rica edeceğim.

şimdi;

---spoiler---

yahudilerde tıpkı bizler gibi domuz eti tüketmiyorlar. buna binaen; dört dil bilen sayko hans landa, Shosanna ile kasıtlı olarak restoranda görüşme ayarlıyor. restoran, muhtemelen domuz ürünleri kullanan bir işletmeydi. yani; strudel'ı özellikle sipariş verdiğini düşünüyorum. zira strudel'ın üzerine eklenen bol kalorili krema domuz yağı ihtiva ediyor. landa da özellikle kremanın gelmesini beklemesini istediği Shosanna'yı, bu vesile ile teste tabii tutuyor. kremayı yemeseydi eğer, güzel kızımızı oracıkta biçtirecekti.

--- spoiler---

eyyorlamam bu kadar.
alman komutan çok iyi rol yapıyordu sarışın olan. tatlı falan yiyişine hastaydım. ay neydi adı uzun zaman oldu izleyeli unuttum.
Col hans landa'nın iştahla yemesiyle Strudel isimli tatlıya merak uyandıran güzel bir tarantino yapımı.

Bir kısım sahneler yürek burkar, sinirlendirir. Bazı sahneler vahşet içerir.
Bir tarantino harikası. Bu adam düğün kaseti de çekse öyle diyaloglar ekler ki. Kült düğün olur.
Yeni filmini merakla bekliyorum.