bugün

entry'ler (80)

uludağ sözlükte çok fazla aktroll ün olması

Trollük eğlence maksatlı yapılırdı bir zamanlar. Gayesi hem kendini hem başkalarını güldürmekti. Bunların yaptığı trolluk değil ki. Bunların maksadı egemenlerin çıkarına halkı manipüle etmek, kandırmak ve sahiplerinin istediği doğrultuda yönlendirmek. Başlığın uludağ sözlükte çok fazla akyalancı, akdüzenbaz vb. türevleri olarak değiştirilmesini talep ediyorum.

ulu sözlük batıyor

doğru bir tespit. kadınlarda am var mı sorunsalı diye başlık var biraz aşağıya inince. batmış bile çoktan.

nasıl ateist oldunuz

intihar ederek canını verenler neden cennete gidemiyor ki ? ölüm bir kaza değil kader olmalı ki o kaderden bahsediyoruz hani baştan yazılmış olan.

allah kimseye taşıyamayacağı yükü vermez

sizin hiç mücadele edemeyen, mücadele edip kazanamayan, kazanırım derken kendini kaybeden tanıdığınız oldu mu ? benim oldu. intihar etti. sınavı geçemedi kimine göre başka bir sebep, ama bana göre Allah O'na taşıyamayacağı yük verdi.

erkeklerin seksten zevk almadığı gerçeği

kısmen katıldığım bir tespit. monoton hale gelen her şey bir süre sonra zevk vermez. bazen partner bazen de mekan değiştirerek heyecanı yüksek tutarak tekrardan zevk alınmaya başlanılabilir.

eski sevgilinin her yerden engellemesi

kimisinin anladığı dilden konuşmaktır. abi bu ülke Türkiye. bu ülkede eski sevgilisi tarafından dövülen, öldürülen kaç tane kadın var. tam tersine eski erkek arkadaşının veya kocasının yani partnerini kıskandığı için hayatı onlara zehir eden kaç kadın var. bitti dersin nasıl bitti der, arama dersin arar, mesaj atma dersin atar, görüşmek istemiyorum dersin ama görüşmek için ısrar eder vs. uzar gider. he yok ergen tripleriyse de eğer arkadaş bir ergenden kurtulduğun için sevineceğine tam tersi üzülüyorsan yine sıkıntı sendedir.

abd nasıl yıkılır beyin fırtınası

https://www.google.com/am...iki-universite-var-841755 bu listeye bakınca cevap ortaya çıkıyor. her şeyin başı eğitim. en yeni teknolojiler, en büyük şirketler, en doğru stratejiler kendi kendine olmadı. bilgi ve akıl karşısında duracak bir güç yok.

kürtler olarak türkiyeyi terk ediyoruz

kurtuluş savaşında omuz omuza savaştığım insanlar tarafından, kuruluşuna benim de bir tuğla koyduğum devlet tarafından ikinci sınıf insan muamelesi görseydim ben de çekip gitmeyi alternatif olarak görürdüm. lakin gitmemelerini ve bu ülkede herkesin insanca yaşaması için beraber omuz omuza mücadele etmeyi dilerim.

gayler babalarının yüzüne nasıl bakıyor

gayet normal sana, bir başkasına bakar gibi bakıyor. bakamıyorsa da onun değil babasının kabahati. gay olmak utanılacak birşey değil.

gecenin şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=7etEFDCXqPI her ne kadar klibi izlerken czn burak'ı anımsatsa da güzel şarkı

sera kaynak

"ufak tefek" denilebilecek fiziğe ve sempatik mimiklere sahip olan sunucu. yaptığı telaffuz hataları ve heyecanı göze batıyor bazen ama çalışarak düzeltilecek şeyler bunlar. an itibariyle s sport kanalında "gündem" adlı programı sunmakta. kariyerinde başarılar dilerim.

barbaros şansal

muhafazakar turnasolü bir insan. bu ülkedeki islami muhafazakar camiayı neden sevmediğimi ve ne derece haklı olduğumu kendisi sayesinde bazı örnekler üzerinden tekrar anlıyorum. çocuklara tecavüz edilir bunlardan ses çıkmaz, camiaları hariç her kesimin hakkı yenir ama bunlardan ses çıkmaz, kadına şiddet tavan yapar bunlardan ses çıkmaz, ülkede camialari hariç herkes için adalet ölür bunlardan ses çıkmaz, elele yürüdüğü için genç çocuklar dayak yer bunlardan ses çıkmaz, yapılan yolsuzluklar çarşaf çarşaf ortaya serilir bunlardan ses çıkmaz. vs. liste uzadıkça uzar efendim.
not: çıkan cılız sesleri "a bak eleştiren de var" diye önüme sunmayın adım kadar eminim sizde gömlek değişir mantık değişmez. biraz olsun değişebilseydiniz ülkeyi bu kadar bok götürmezdi.

barbaros şansal

üzerindeki baskıya, vaktiyde bir grup vandal tarafından darp edilmesine rağmen korkmadan, çekinmeden dilediği gibi yaşadığı hayatını takipçileri ile paylaşan çok sevdiğim bir terzi yamağı. dini değerlere bağlı olduğunu iddia eden sözde muhafazakar kesimin ramazan ayında yalan söylemesi, iftira atması, kul hakkı yemesi serbest; barbaros şansal'ın alkol masasını paylaşması yasak ! hadi oradan be ! ulan yıllarca ağladınız vay efendim türbanla okula giremiyorum, kamu dairesinde çalışamıyorum, askerde camide namaz kılamıyorum, cemaatlerimizin üzerinde baskı var ... diye fakat bakıyorum derdiniz özgürlük falan değil gücü elde edip kendi hayatınızı başkalarına dikte etmekmiş.

s sport

2019 nba batı konferans finalini, final serisinde mücadele eden portland trail blazers takımında bir adet fetö mensubu olduğu için yayınla(ya)mayan kanal. hâlbuki biz her Allah'ın günü bir zamanlar fetö ile kol kola olanları televizyonda izlerken... hayreti mucip

türkiye nin diktatörlüğe uygun olmaması

Platonun Devlet aslı eserinden alıntıdır : "Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar."
Ülkemiz insanının eğitim seviyesi ve ülkemizi 17 yıldır yöneten sayın Erdoğan'ın en belirgin özelliğinin mükemmel bir demagog olması durumunu düşününce başlığı açan arkadaşın tekrar düşünmesini istediğim, kanaatimce yanlış bir tespit

kawhi leonard

bu sabaha karşı 76ers ile oynanan doğu konferans yarı final yedinci maçında 43 dakika oyunda kalıp rakip potaya 41 sayı yollayan manyak basketbolcu. bu 41 sayıyı atarken maçı kazandıran son bir basketi var ki ne yazsam eksik kalır. efsane, muazzam, unutulmaz ...

oruç tutmayıp oruçluymuş gibi yapmak

yaşanılan yere göre yapmak zorunda kaldığınız eylem. başlığı açan arkadaşın belirttiği gibi konya'da (yıllardır değişmemiş lanet şehir) bunu yapmak zorunda kalıyorsunuz. seneler önce iki saat dolanıp zor bela yemek yiyecek yer bulup akabinde sigara içmek için bir parkın en ücra köşesine geçtikten sonra muhtemelen bizi takip eden bir adet yaşlı manyağın "ayıp ayıp bu ramazan gününde, püh size" diyerek bizlere yaşattığı şoku hala hissederim. daha da üzücü yönü ise bilenler bilir zaferden belediye tarafına geçmek için caminin arkasından kestirme tenha bir tepe var konya'da. olaydan sonra oradan geçerken de yiyişen en az on tane çift görmek ve kızların da hepsinin türbanlı olduğunu fark etmek. acılarım tazelendi ...

anın görüntüsü

görsel
huzur *

11 mayıs 2019 çaykur rizespor galatasaray maçı

bu maça geri döneceğimi belirterek öncelikle bazı şeyleri söylemezsem olmaz. fenerbahçe 2010-2011 sezonunda şike yaptı ceza almadı bu ülkede. beşiktaş'ın 100 ve 101. yılında menajeri olan sinan engin'in mafya babası alaattin çakıcı ile futbol üzerine kirli ilişkisi medyaya bile yansıdı ama yine hiçbir şey yapılmadı. 2010-2011 sezonunda yine trabzon çıkışlı futbolcuların fenerbahçe maçlarında oyuna nasıl asıldıklarını, trabzon maçında nasıl oynadıklarını hepimiz izledik ama ts hala şampiyon biziz diye utanmadan hak arama peşinde. fetönün nasıl ülkenin içine ettiğini, içine sızdığı kurumlarda mensuplarını nasıl koruduğunu, geri kalanların nasıl ağzına sıçtığını bilmemize rağmen en çok yuvalandıkları futbol klübü gs için yaptıklarını varın gelin siz düşünün. evvela bu ülkede futbol izlemeyin lütfen. izliyorsanız da benim gibi çok ciddiye almamanızı tavsiye ederim. maça dönecek olursak galatasaray'ın deplasmanda 2-3 kazandığı maç olmuştur.

into the wild soundtrack

dinlediğim en iyi soundtrack albümü. eddie vedder'ın sesi mükemmel, müzik mükemmel, sözler mükemmel.