1. 1.
  1933 senesinde Alman Nazi Partisitarafından Halk Enformasyonu ve Propaganda Bakanı olan kişi. goebbels bakan olduktan sonra ilk olarak kentlerdeki sokak isimlerini değiştirmiştir. bakanlık da radyo,basın, sinema, tiyatro ve genel propaganda siyasetini denetlemiş ve de isminin tersine alman halkını dezenformasyona tabi tutarak rejime bağlı kalmalarını sağlamaya çalışmıştır.
  3 ... registerlater
 2. 2.
  hitlerin propoganda bakanı,
  karısı magda ile 6 çocuk sahibi oldular,nazi rejimin çöktüğü ,berlinin sovyetlerce ele geçirildiği gece führerbunkerde bütün çocuklarına önce uyku ilacı ve sonra siyanür vererek öldürdüler,en sonunda intihar ettiler,cesetleri alman askerlerince yakıldı.
  (bkz: der untergang)
  5 ... azorka
 3. 3.
  bacağındaki sorun nedeniyle askere alınmayan ve bunun hırsını hitler in yanında propaganda rolüyle bastıran nazi almanyasında ki 2. adam.
  3 ... boone
 4. 4.
  1 mayıs 1945 yılında intihar etmiştir. 1 mayıs işçi bayramını anlamlı kılan nedenlerden biridir.
  -7 ... tabuttamenemenyapanimam
 5. 5.
  Adolf Hitler iktidara geldikten sonra Paul Joseph Goebbels 29 Ekim 1897 Rheydt (bugün Mönchengladbach) - 1 Mayıs 1945 Berlin) nazi partisinin propoganda bakanı ve hıtlerin en yakın arkadaşı olarak ve aynı zamanda hitler gibi intihar ederek yaşamına son verdi.. karısı 5 kız 1 erkek çocuğunu uykularında sıyanür ile öldürmüştür çünkü nasyonel sosyalızmin olmadığı bir dünyada çocuklarının yaşamasının anlamsız olduğunu düşünüyordu.
  3 ... mulayim
 6. 6.
  Hitler'in propaganda bakanı,kankası Hitler intihar edince o da intihar etmiştir çok büyük bir bağlılık besler Hitler'e.
  ... mazlumugetirinbana
 7. 7.
  hitler'in sag kolu, konusmalarini hazirlayan propaganda ustadi. ikna kabiliyeti tartisilmazlardan.
  2 ... penguu
 8. 8.
  hitlerin propaganda bakanı ve yüzyılın en önemli kişiliklerinden bir tanesi. hitleri hitler yapan bodur insan evladı. nasyonel sosyalist nazi almanyasının hitler ile birlikte en önemli yaratıcısıdır. nazi üniformalarından, törenlere, hitlerin konuşma tarzından, televizyonun, radyonun ve bilumum iletişim araçlarının nazi propagandasında etkin kullanılmasının yaratıcısıdır..
  1 ... pourmand
 9. 9.
  "bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız insanlar ona o kadar fazla inanırlar. hristiyanlığın bu kadar etkili olmasının sebebi 2000 yıldır aynı şeyi söylüyor olması.."

  joseph goebbels
  6 ... cnyt
 10. 10.
  propaganda sınavında ilkeleri sorusu nedeniyle 2 kagıt doldurtmus muhteremdir.
  2 ... akrep insani