bugün

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi komutanlarından biridir, tek başına tüm darbecileri savuşturmuştur, silah zoruyla da olsa bildiriyi imzalamamıştır.
bu adamın kademe kademe yükselişi irdelenmeli.
fethullahçı çetenin kalkışmasındaki karanlık noktalardan biridir. tayyip erdoğan denen bopçu'nun emir eri olup şimdilik yırtmıştır. kişlalardan çıkılmaması emri vermek yerine gidip keyif yapmasını ve kritik saatleri heba etmesini izah edememektedir.

fethullahçı iseniz buna bayılırsınız.
Kendi karargahında astları tarafından derdest edilmiş kişi. Buna rağmen istifa etmeyerek TSK'nın prestijine zarar vermiştir.
Ayriyeten 15 Temmuz'da darbecilerin kafasına silah dayadığını ve başlarına geçmesini teklif ettiklerini söyleyip, bu teklifi reddettiğini dile getirmiştir. Peki o halde 'darbeciler niye kafanıza sıkmadı?' Sorusuna ise aydınlatıcı herhangi bir cevap verememiştir.
Haksız yere yargılanan arkadaşlarını, subaylarını korumaktan aciz biri.
Şu an geldiği pozisyon çıkarları için zamanında nelere sustuğunun, nelere gözyumduğunun göstergesi.
Tarih onu makamını haketmeyen bir komutan olarak anacak.
valla kimse bakmasin ama olay şu

siz yıllarca devletin içinde üst rütbelerde görev yaptınız

sorularim olacak kendisine

1-gorev yaptiginiz sürede hiç mi fetocu askere rastlamadiniz

2-eğer rastladiysaniz ki 17/25 den sonra fetonun gerçek yüzü ortaya çıktı, niçin fetocu subay astsubaylari üst rutbelere bildirmediniz

3- ergenekon balyoz sürecinde silah arkadaşlarinizi kaç kere ziyaret ettiniz

vs ama bu sorulari bir cehapeli sorunca vatan haini oluyor

not:chpli,akpli mhpli veya hdpli falan değilim
parti tutmam...
Güldük eğlendik yether.

Adamdaki yüz klasik bir akp'li yüzsüzlüğü.
Ülkenin aslında en siyasete alet edilmemesi gereken kurumundan geliyorsun, üstüne silah arkadaşlarının ahını almışsın defalarca ama o koltukta oturup onurlu insanlara vatan haini diyebiliyorsun.
Vay anasını. Kara mizah bile çıkmaz buradan.
Adamın şanssızlığı nedir biliyormusunuz,CHP yerine Akp ye gitmesidir.şimdi CHP de olsa onu kahraman ilan ederlerdi hatta parti başına geçirirlerdi hikayeyi kendine yontarlardı aynı yılmaz Öztürk gibi Öztürk Irak'tan gelince CHP baş üstünde gezdirdiler.ama zihniyeti anlayınca aday olmak istedi dikdatörlerce bastırıldı.öztürk Akp ye girseydi vatan haini ilan ederdi CHP.zihniyet çöplük.durum budur.
Fetöcü gavaların sevdiği başkomutan.. Şahsı zamanında fetönün orduda nasıl dallanıp budaklandığını bilmeyen akp li olsun.
(bkz: atatürk düşmanı)
En üste not: bu entry (bkz: köprüde linç edilen er askerin babası)

Başlığına yazılmıştır ancak başlığın sözlük yönetimince sol tarafa gelmesi yasaklanmış bu sebeple konuyla ilgli olan hulusi akar başlığına girmeyi uygun gördüm.

Birde murat tekin var hava harp okulu 4.sınıf öğrencisi! Elinde bıçaklar ve palalarla köprüye dalan bir grup vahşi tarafından katledilen!

Kendine savunma bakanı diyen ve genelkurmay başkanlığı yapan harbiyeli birinin adını adlarını dahi zikredip

"bu çocuklar başta ben olmak süretiyle diğer amirlerinin sorumluluğunda olan öğrencilerdi onları koruyamadık hata bizim bizleri affedin"

diyemeyen!

Siyasete başkan vasıtasıyla balıklama atlayıp ayarı yedikten sonra kukuman kuşu gibi yerine çakılıp düşünmesi gereken sensin harbiyeli paşa!

Darbeye cüret eden tüm kadroları makamlarına atayan burnunun dibindeki koruma subayının yaverinin fetö mensubu olduğunu anlamayan veya anlamamazlıktan gelen sensin sen hesap vermelisin! Bu harbiyeli öğrenciler ve zorunlu askerlik görevini yerine getirenlerden çok daha fazla sorumlusun yaşananlardan!

Hesap verebilecek misiniz? Hadi yargıyı adaleti geçelim payandası ve savunma bakanı olduğunuz akp iktidarının muhafazakar ve dindar olduğunu varsayıyorum inandığınız dinde olduğu gibi hesap verebilecek misiniz?

Vicdanınız rahat mı?

Kendi karargahında esir düşen bir general olarak utanma duygusundan nasıl münezzeh kalabiliyorsunuz? istifa edip pılı pırtı toplayıp bir sahil kasabasında resim çizebilir veya sabah akşam viskinin dibine vurup eğlenebilirdiniz. Daha erdemli olurdu muhtemelen. Siz bunun yerine zikzak çizerek gezmeyi yakıştırdınız kendinize.

Elinizde 17-20 yaş arası çocukların kanı var.

görsel
(bkz: ali tatar)

Yukarıdaki adamın kendisinin üzerinde ahı var.(malum kişinin üzerinde de var ha keza )
"askerlik öldü general! sinsi siyasetçilere sırf üniformalı oldukları için asker diyemem!"
Sokakta bayrak sallayanı öldüren darbeciler, paşamızın boynuna kemer geçirmişler ve imza at paşam diye yalvamışlar.
Muhteşem komutanımız tabi ki imza atmamış. Darbeciler şok... Paşa yaptığınız yanlış derhal vazgeçin diye bağırmış. Darbeciler bir kez daha şok.. aman allah ım o nasıl bir duruş. Darbeciler bile ne yapacaklarını bilememiş.
başına silah dayamışlar bildirgeyi imzala diye ve o da ne bizim hulusi bildirgeyi başında silah varken imzalamamış kaçımız yapabilirdik bunu, şahsen ben yapamazdım çat çat imzalardım.
15 gün bedelli askerlik yapıp 40 yıllık paşayı eleştirmek gerçekten güzel kafalar.

birine vatan haini demek bu kadar kolay olmamalı. hepiniz 15 temmuz güvenlik kameralarını izlediniz hulisi paşa eli kelepçeli kafasında silahla genel kurmaydan çıkarıldı.
türkiye'ye gelmiş geçmiş en büyük or-
du komutanıdır.
(bkz: faso fiso)
15 temmuzun kahramanı.
şehit olan gün düğüne gitmişmiş bırakın arkadaş bu ayakları. herkes biliyor neden sevmediğinizi. alışık değilsiniz çünkü darbeye katılmayan, demokrasiye saygılı genelkurmay başkanına. e bir de chp'den de aday olmadığı için kusun nefretinizi.
Siyasi hayatı kimseyi bağlamaz. Ama sen üniforma giyerken şehit verilen gün düğüne gider, burnunun dibindeki adamlar fetöcüyken bunu anlamazsan sevilmemen normal. Sevenler de anca iktidarın paralı şakşakçıları olur böyle.
bir şirket de satış elemanları şirket arabaları ile müşteri bayi pazar alanlarını gezme yerine, eğlence şahsi işleri gezmek tozmak ile uğraşıp benzin paraları yemek paraları otoban köprü ücretlerini şirketin üzerine yıksa ve bir kaza yapmaları sonrası bu durum ortaya çıksaydı ne olurdu?
şirketin yönetim kurulu her halde satışın başında ki müdürü sorguya çeker ve müdürün haberim yok demesi muhtemel ve müdürü ve bunu yapan personeli tazminatsız işten atarlardı.

her ülkede derbeler olur, hukuksuzluklar olur, kanun ve teammüllere aykırı devlet içinde bazı birimler tutum sergiler.
Bu birimler suç işlerken hukuka aykırı davranırken sistem de boşluklardan yararlanırlar.
Tabi ki bu birimlerin başında olan yöneticilerin sorumluluk alanında olan insanların yaptığı hukuksuzluk ve yanlış tutum davranışları ile suçlu olmasalar fiilen işin içinde olmasalar, durumdan habersiz olsalar bile ilk hesap veren kişiler olmuştur.

mesela fransız istihbarat servisi, fransa'nın nükleer denemelerini protesto ederek dünya genelinde nükleer karşıtı ve fransa zararına çalışan greenpeace'in rainbow warrior gemisini sabotaj düzenleyip batırdı.

amerika, güney amerika da yandaşlarına silah sağlamak için cia kokain pazarına el attı ki ödenek alamadı ve bu tamamen gizli olması gereken bir operasyondu.

iran ırak savaşında her iki tarafa da silah sattı amerika.

almanya bir gecede baader meinhof terörün kökünü kazıdı, militanlar hapisde intihar etti ve hapis olmayanlar örgüt içi hesaplaşma vb nedenlerle öldürüldü.

kızıl tugaylar italya da tamamen pasifize edildi, bunun için mafya dan yararlanıldı.

türkiye de asala...

bunlar ortaya çıkınca sorumlular yargı karşısına çıktı.
devlet de yaptığı işler yok sayıldı.
tüm özlük hakları tazminatları emekliyse maaşları elinden alındı.
hepsi bedel ödedi.
kimine göre hain, kimine göre kahraman, kimine göre dönek, kimine göre hukuk dışı haydut oldu.
ama hiç birisi bir daha ekranlar önünde devlet adamı olarak arz-ı endam edemedi.

devlet denen olgunun ciddiyeti gereği hata yapan kişi kurum ve bu kurumda kim varsa ilk önce sorumlusu hesap verir, yukarda ki örneklere bakarsanız hepsi de verdi.

maalesef bir polis memuru bir devletin büyükelçisini vuruyor ve normal adli vaka gibi bir durum yaşandı.
oysa, bu fransa veya almanya herhangi bir avrupa da olsa emniyet sistemini hallaç pamuğu gibi atarlardı.
bırakın devlet beline silah verip can emanet edeceği kişiyi seçme soruşturma da zaafiyeti gösterenleri, bu polise elbise diken terzi, rozet yapan aksesuarcıya bile gel buraya derlerdi.

Yukarıda ki örnekler ve kurumlar bu kurumların yöneticileri sorumluları suçlu algısı oluşmasın. Asla böyle bir şey düşünülemez ama yönetici konumunda bir kişi, kurumunda otokontrol hiyerarşik açısından bir açık zaaf bir hata olduğu zaman yasal zorunluluk, herhangi bir kanun maddesi gereği olmasa bile ilk hesap veren olarak adeta günah çıkarır gibi görevini bırakır ve sorumluluğu alır.

pardon, ne diyordum ya...
ben buraya nasıl geldim.
Başlık hortlayınca gene birileri çelenklerinden tutup derdest etti sandım. Yapmayın böyle panik ataklar.

T: Bir uzman.
Kemal Kılıçdaroğlu'nu linçten kurtarmış Kahraman. kendisine hain diyen adamı tutup kalabalığın içinden çekmiş adamlık işte.
"vermek istediğiniz mesaj alınmıştır" diye suçluyu öven milli(!) savunma(!) bakanı(!). iyi bakmıştır.

10 şehit cenazesi varken sümeyye'nin düğününde nikah şahitliğini yaparken hiç bir mesaj alamamıştı.

iyi yere kapak atmış.