bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    katille kanka olup sizi yanıltmaya çalışan,katile bile kibar davranıp gerçek bir beyefendi olduğunu gösteren,bıyıklarına özen gösteren ve kesmeyeceğini her fırsatta dile getiren dedektif
    7 ... doksanüç
  2. 2.
    belçikalıdır.
    1 ... veritaserum
  3. 3.
    cinayetleri çözmesi için sadece beynindeki küçük gri hücreleri kullanması gerektiğini söyleyen bir deha.agatha christie'nin bir kitabında cinayeti o işlemiştir(adını söylemeyelim de tadı kaçmasın)
    2 ... niketre
  4. 4.
    ayrıca kendisinin fransız zannedilmesinden hiç hoşlanmaz bu beyefendi
    1 ... lapaci
  5. 5.
    herkül puaro şeklinde okunması gereken isim.
    2 -1 ... angerisagift
  6. 6.
    herkesi istedigi gibi sorgulama yetkisini kimden aldigini merak ettigim sahsiyet. adam yunanistan'da da, turkiye'de de, amerika'da da istedigini istedigi gibi sorguya cekiyor. bir allahin kulu delikanli da cikip "sen kim oluyon lan, bi siktir git" demedi.
    8 -2 ... isla morada
  7. 7.
    ayrıntılara odaklanma ve ipuçlarını birleştirmedeki başarısı orient ekspresinde cinayet adlı agatha christie romanında ön plana çıkan dedektif.
    2 ... legend of the stranger
  8. 8.
    oyunu kurallarina gore oynayan adam.
    di$ gorunu$une onem verir, kesinlikle gururludur.
    detay hastasidir. beynindeki kucuk gri hucreleri kullanarak her$eyi cozebilecegine inanir. bana hep agatha christie poirotyu yaratirken metafizikten etkilenmi$ gibi gelirdi, bilemiyorum artik.
    agatha christienin ufak poirot oykulerini birle$tirdigi bir romani da mevcuttur. 15-20 sayfalik oykulerdir bunlar ve poirotnun zekasinin daha bir one ciktigini hissedersiniz.
    hic bir hayali karakter oldugunde gozya$i doktugumu hatirlamiyorum, ama sanirim "ve perde indi.." kitabinin sonlarinda bir kac damla yuvarlanmi$ti gozlerimden...
    (bkz: agatha christie)
    (bkz: ve perde indi)
    4 ... temporarypeace
  9. 9.
    gayet karizmatik, oldukça tutucu, belçikalı, zeki dedektif. kendisinin iştirak ettiği cinayetleri hep birlikte aydınlatmak pek bir güzel oluyor.*
    3 ... susamsokagi
  10. 10.
    bir zamanlar trt de de dizisi yayinlanan david suchet in basariyla canlandirgi karakter.
    2 ... mister no