bugün

Ülkemizde en bol bulunan uzman.
her bok hakkında ahkam kesen kişilere verilen bir unvan. ülke olarak neredeyse tamamımız bu unvana sahip olabiliriz.

en bilineni:
(bkz: celal şengör)
Üsteki entry'e binaen 'celal şengör'ün ne karakterini ne de hal ve hareketlerini gram sevmem, fakat kendisi asperger sendromu hastasıdır bu otizm spektrumdan bir skala olarak düşünülmeli, yani bu hareketlerin ve empati yapamamanın doğru iletişim kuramama gibi semptomların baş sebebi zaten.
halk arasinda sozluk yazarligi olarak da bilinen hayali meslek grubu.
Universitede bir profesor hocamız yanindaki asistanini tanitirken bu da herbokolog demisti koskoca amfide. Aklima ilk olarak bu geldi.
Herkeste olan bir hastalık. Merak ve heves ile kalkışılır kendisine. Herbokologçuluk yapılırken araya süs olarak ufak tefek yalanlar sıkıştırılır. Özen ile gerçekleştirilir.
(bkz: tevfik uyar)
bazı lisans mezunlarına söylemek istediğim şeyi bulmuşlar. daha yeni mezun ve sorarsan cinsel terapist, aile ve ilişki terapisti, nöroloji ve çocuk testleri uygulayıcısı, zeka testleri uygulayıcısı, şizofreni çalışmış ve pdr mezunu falan.

profesör olursun, doktoranı bitirirsin her şeyden bilgi sahibi olabilirsin ama her şeyin uzmanı olamazsın. herbokolog, bizce olamayan bir meslektir ama bazıları da bu işte çok başarılı.
(bkz: bok beyinli)
Kızım sen hasta mısın ?

Aşık dedi ya

Sen hariç diğer bütün sözlük kızlarından özür diliyorum
Bunca yıl günahlarını almışım

Kezbanlıkta çığır açtın sen.
Bunula da övünür

Te ALLAHIM akıl fikir ver.
son dönemin yaygın mesleğidir.
Eğitimsiz insanlarda bolca görülendir.
Aklı yok ama fikri var insanlar arasında çok popüler bir meslek.
Mangalda kül bırakmaz halleri var ya bir de bu zırtapozların, işte o an yağlı urganı boynuma geçiresim geliyor!
(bkz: Caner Taslaman)
Habertürk, CNN gibi kanallarda haber programlarını açın işte karşınızdalar...

Eğitim konuşuluyor aynı kişi,

Terör konuşuluyor aynı kişi,

Uzay teknolojisi konuşuluyor aynı kişi,

Kadın şiddet, taciz konuşuluyor aynı kişi...
(bkz: factotum)
Kendine herbokolog hanım diyen var. Neyin şeyi ise artık...
Her konuda fikrim olabilir çünkü düşünebiliyorum.
Oyunda da karşıma çıkan gıcık tiptir.
gazeteci ismail saymaz ile ilk kez yan yana okuduğum/duyduğum uydurma tabirdir.

sağlıklı bir açıklaması olmayan günümüz medya alemindeki işleyişte, seke seke çaydan geçiliyorsa, arzda değil talepte sorun vardır.

edit: imla.
bundan daha iyi bir isim verilemezdi bu tiplere kim patentini aldıysa tebrik ederim. tanım: ülkemizde çokca bulunan tipler.
işini yap kardeş ne karışıyon başka şeylere.
hepsini okudum güzel yorumlar .. ama Türkiye de bu durum %91 i oluşturuyor. Bende sözlük mecralarında böyle gözüküyorum
izrael ordusunun gazze merkezine ulaştık demesi üzerine ,bedelli askerlik strateji uzmanı, kimya fakültesi mezunu gazetecinin, efendim tankların yanında piyadede olmalı yoksa zayiat verirler, işleri zorlaşır demesi.

tabi birde elinde 1,5 metrelik sopa ,şuradan girselerdi bence falan filan..

ulan hıyar sen harbi asker karavanası bile yememişin kantinden otlamışın, hala herbokoloğ'um diyorsun.

ismini vermedim 1985 falan bedelli yapmıştı ,yavşak.
güncel Önemli Başlıklar