bugün

9 gün çapada yattım. 8 gününde hemşirenin penislisi denk geldi. sektör çok bozulmuş.

farsça kız kardeş demektir.
hem ; aynı anlamında. örnek ; hemşehri -hemcins vs

şire : halk arasında şekerli ol akışkan.

hemşire : çok tatlı,şire gibi, tatlı bişii yani !.. *
görsel
Var bir tane daş.
dayımın karısı hemşire tüm köy tanır delinin tekidir.kar yağarken çıplak ayak ev yıkar.
selma yenge ortalama 45 yaşlarında iri bir kadın kodu mu oturtur.
birkaç tahtası eksik.
Bir tanesi bana büyük haksızlık yapıp kalbimi kırsa da genelde güzel ve sıcak insanlar olduğunu kabul etmekten vazgeçmeyeceğim meslek grubunun üyesi.
Çoğu melektir.
diyaliz döneminde 2-3 tane ve böbrek nakli sürecinde 2 tane hemşireye aşık olmuştum.

yarbay'ın çapkınlık yanı bulunmakta.
Erkek olanları da hemşire değil mi bu grubun? “Hemşir” denmiyor yani. Yıllardır bu konuda ciddi bir bilgi eksikliği var toplumda.
Sozlukte varsa bana bir mesaj atmasini rica ettigim meslek grubu. Bir soru sormam lazim..

Edit: tamam hallettim arkadaslar sag olun.
Bizim hastanede Allah ne verdiyse herkes onu giyiyor. Kimse de neden bunu giydin demiyor.

Alt üst beyaz forma gördüğünüz zaman stajyer hemşire sanmayın zira bizim doktorlarımız alt üst beyaz forma giymek zorunda. Bu da birimin yaptığı bir kazık.

Sevmediklerim hariç hepsi birer melek. Eminim benim sevmediklerimi siz de sevmezsiniz, onlar bok yesin efendim.
Bı haftadır ulan acaba hemşireler ile mi evlensem hem hastalıkta hem randevu almada hem de rapor yazdırmaya işime yarar dediğin iş koludur doktorlar çok kibirli oluyor ya.

Evet hayatın hicbi alanında duyguya yer olmadığı gibi burada da yok
Emekçilerimiz...

En az doktorlar kadar kıymetli insanlardır.

Annemi ameliyata gönderirken bir tanesi panik halimi görüp;

“Merak etme annen bana emanet” demişti.
Kanatsiz melek. Hayat isigi. Varligiiyla mutululuk veren.

Hemsirelik kutsal bir meslektir. Hemsirelere iyi davranin.
Herkes gibi işini yapan bir meslek grubu. ilahlaştırma olayına ben de karşıyım, herkes görevi neyse onu yapıyor, her mesleğin kendi içinde zorlukları var. Hiçbirinin tebrik edilmesini desteklemiyorum, tebrik etmeyin iyi koşullar sağlayın. Tüm meslekler için geçerli bu. Hemşireler yeterince örgütlenebilmiş bir meslek grubu değil bunun sebebi liseden de atama yapılıyor olması. Aşağı çekiliyor olmasının nedeni de tamemen bu. Lisans hemşirelerine aynı muameleyi yapamazsınız mesela.

Doktorlarda öyle değil mesela daha öğrenciyken otoriter yetiştiriyorlar ve kendi görevlerinin bilincindeler, hemşirelerde böyle değil. Bir doktora görevi olmayan bir işi yaptıramazsınız, ama hemşireler görevi olan olmayan her işe koşmaya çalışır klinikte. Bu doğru değildir. Yardımseverlik hiç değildir. Neyse yeni nesil hemşireler gümbür gümbür geliyor rahat olun :d
11 marttan önce gece gündüz tık tok çekip
Yakışıklı bekar doktor nasıl tavlanır onun pesindelerdi bu hemşire arkadaşlar

Korona çıkınca işlerine konsantre olmaya başladılar..
görsel
hastane de döner sermayeden para bile koklatılmayan kölelerdir.

ibne gözü doymaz doktorlar alayını cebe atıyor. ölüm var allahtan.
Kız kardeş, bacı anlamına gelir.
(bkz: hasta bakıcı)
Çok zor bir meslek herkes yapamaz.
Kaç hemşire görüp de binlerce hemşirenin çoğunun ruh hastası olduğu kanısına varıldı.
Sağlık dağıtan Melek.

Tanım: iyi insan.
önlerine düşmeyelim ama yokluklarını da görmeyellim. iyi ki varlar.
Mesleğe başlarken at gibi olup sonrasında şişman bodur boylu sivilceli sigara çay içen tiplere dönüşüm geçirirler.

Evlenmeyin sakın aman.
EKG çektirmek için girdiğim odada çekirdek çitleyip Neşet Ertaş dinleyen görevli kadar samimi bir hastahane çalışanı daha görmedim.