bugün

genelde sapik ve manyak gozuyle bakildigindan bu burcun mensuplari kendini cok fazla desifre etmemelidirler.
kendilerine nötr kalınması ihtimal dahilinde değildir.ya çok sevilir ya da nefretle anılırlar.zaten ya hep ya hiççidirler.
kinci, hırslı, kıskanç ama mert, güvenilir, sır saklayabilen, yönetmeyi beceren insanların burcudur.
hisleri çok derin ,gözleri çok hipnotik kişilerin burcu.
kindarlığı ile ün yapmış burç.
özellikleri:
Yenilenme ve dönüşüm gücü, metamorfoz, şifa, derine inen, araştıran, keskin, erotik, seksi, çekici, güçlü, karmaşık, duygusal, gizemli, ketum, derin, önsezili, yıkıcı, zalim, şiddete meyilli, iğneleyici, saplantılı, sabit fikirli, aşırıya kaçan, şehvetli, tutkulu, kıskanç, sahiplenici, küsen, intikamcı, kinci, acımasız, hilekar, güvenilmez, paranoyak, kuşkucu, duygularını bastıran.

Akrep su elementi ve sabit niteliktir. Su elementi olduğu için çok duygusaldır ancak derin duygularını kontrol altına almaya ve gizlemeye çalışır. Sabit nitelik taşıdığı için de inatçıdır ve yaptığından asla vazgeçmez; onun fikrini değiştirmeniz nerede ise imkansızdır. Yine bu aynı özelliğinden dolayı sevdiklerine çok bağlıdır.

Kontrol etme arzusu yüzünden kıskanç ve sahiplenici olabilir. Kıskançlık Akrep insanının elinde olmayan bir duygudur. Güçlü, yoğun duygulara sahiptir ve tutkularından dolayı çok büyüleyici olabilir. Akrep burcunu delici bakışlarından hemen tanıyabilirsiniz; bakışları doğrudan insanın içine işler. Yaşama gücü kadar fiziksel gücü de kuvvetlidir. Akrep insanının içinde büyük bir enerji kaynağı olduğunu hissedebilirsiniz.

Hiçbir derdi yokmuş gibi sakin dursa da, aslında içinde fırtınalar kopar. Gizemli bir yapısı vardır ve kendisi hakkında ipucu vermez. Zodyak'ın en ketum burcudur. Oldukça ince düşüncelidir ve aslında çok şüpheci olmasına rağmen bu duygularını da belli etmez. Tam onu tanıdığınızı sandığınız bir anda, henüz hiçbir şey bilmediğinizi anlamanıza neden olacak bir davranışta bulunabilir. Onunla kırk yıldır evli olsanız bile, sadece onun görmenize izin verdiği yanlarını görebilirsiniz. Her zaman kendisine sakladığı, sizin asla göremeyeceğiniz ve dokunamayacağınız bazı şeyler olacaktır.

Akrep insanı hakkında emin olacağınız tek şey onun sevdiği şeyleri tam sevdiği, sevmediklerini ise hiç sevmediğidir. Sevgisi de nefreti de aşırıya kaçabilir. Onun için her şey ya siyah, ya da beyazdır. Ortası yoktur. ilkesi, ya hep ya da hiçtir. Akrep insanı iyiyken çok iyi, kötüyken korkunç olabilir. Onu sevebilirsiniz ya da ondan nefret edebilirsiniz, ama ona karşı asla kayıtsız kalamazsınız. Her zaman uç noktalarda dolaşır, hiçbir şeyi yarım bırakmaz tam yaşar. Her an patlamaya hazır bir yanardağ gibidir. Zaman zaman her şeyi yıkıp sıfırdan başlayabilir. Tipik bir Akrep burcunun yaşamında üç bölüm olduğu söylenir. En önemli özelliği kendi içinde ve başkalarında dönüşüm yaratma ve yeniden başlama gücüne sahip olmasıdır.

Akrep burcu cinsellik, ölüm ve yenilenme burcudur. Cinsellik yaşamının bir parçasıdır. Oldukça ihtiraslıdır ve sadece aşkta değil her konuda tutkuludur. Duyguları güçlü ve derindir ancak cinsel yaşamı doyurucu değilse bu açığı kapatmakta zorlanır ve arayış içine girer. Gerçekten severse ömür boyu bağlanabilir. Sevdiği insanın çok dürüst olması gerekir. Karşısındakine güvenebileceğinden gerçekten emin olduktan sonra onu bütün kalbi ile sever ama en küçük bir hata bile onu çileden çıkarabilir. Üzüleceğini ve pişman olacağını bile bile sevdiğini yaralayabilir.

Akrep duygularında yanılmaz. içine doğanlar genellikle doğrudur. Sezgileri çok güçlüdür; sadece gözle görüneni değil, yüzeyin altındaki gerçekleri de hissederek bulmaya çalışır. Kafası çok çalışır, olayları en küçük detaylarına kadar inceler ve sezgisini de işin içine katarak en doğru kararları verir. Onu kandırmak zordur.
Anahtar kelimesi: Dönüşüm yaratmak
Şifresi: Derin ilişkiler yoluyla dönüşüm yaratmalıyım.
ilkesi: Ölüm ve yeniden doğuş Olumlu uygulama: Yenilenme Olumsuz uygulama: Gücün kötüye kullanılması
(bkz: akrep nalan)*
Stresten arınma şekilleri:Sevgili Akrep burçların içinde en yoğun duygulara sahip olansınız. Sabit nitelik taşıyan tek su burcu olduğunuzdan değişiklikler karşısında zorlanırsınız. Kararlısınız ve hedefinizden şaşmazsınız. Azimli oluşunuz güçlü, esnek olmayışınız ise zayıf tarafınızdır. Hayatınızdaki herşeyi kontrol altına almaya çalışmayın, bazı olayların sizin dışınızda gelişebileceğini kabul edin. Su elementi olduğunuz için olaylar sizi derinden etkiler. Terslikleri üstünüze alınmayın.

Keskin içgüdüleriniz ve uyanıklığınız sayesinde zor zamanlarda ne yapmanız gerektiğini iyi bilirsiniz. Bazen somut gerçekler karşısında sezgilerinize güvenmek zor gelse de sezgileriniz çoğu zaman sizi doğruya götürecektir.

Siz herkesten daha fazla arada bir yanlız kalma ihtiyacını duyarsınız. Özel hayatınıza düşkünsünüzdür ve gizliliği seversiniz. Etrafı kapalı, kimsenin göremeyeceği ve giremeyeceği bahçeli bir evde huzur bulursunuz. Deniz manzaralı olursa keyfinize diyecek olmaz. Su burçları ancak su kenarlarında kendilerini bulurlar. Deniz, göl ya da nehir kenarına gidin, cep telefonunuzu da kesinlikle yanınıza almayın.

Akrep oldukça derin bir burçtur ve hem kendi dinine hem de diğer dinlere ilgi duyar. Dua etmek veya meditasyon yapmak Akrep insanına iyi gelir. Akrep burcu doğum- ölüm evi sayılan 8. evin yöneticisi olduğu için Akrepler hayatın başlangıç ve sonuna kendilerini yakın hissederler.

Özellikle su kenarında ve tek başınıza yapacağınız yavaş tempolu aktiviteler sizi yenileyecektir. Koşabilir, yürüyebilir, bisiklete binebilir ya da yoga yapabilirsiniz. Siz başkalarından çok kendiniz ile yarışır ve kendinizi en iyi duruma getirmeye çalışırsınız.

Düşünme ve yetenek gerektiren poker, satranç gibi strateji oyunları konuşkan olmayan, ketum Akrep için idealdir. Casusluk ve polisiye romanlarına bayılırsınız. Bu tip kitaplarda kendinizi kaybedebilirsiniz.

Sıkıntılı dönemlerinizde kendinizi sevdiklerinizden soyutlamamalısınız. Zaten böyle zamanlarda duygularınızı anlamakta zorlanan yakınlarınıza kendinizi tamamen kapatmayın. Stres altında iken günlük konuşmalar bile size fazla gelebilir, bu arada etrafınızdakiler kendi bakış açıları ile size yardımcı olmaya çalışıyorlardır. Bazen uzun bir süre içinize kapanarak dış dünya ile ilginizi keser ve başkaları ile konuşmadığınız için perspektifinizi kaybedebilirsiniz. Sevdiklerinizi yanınıza yaklaştırmazsanız ihtiyacınız olan fiziksel yakınlığı göremezsiniz. Biraz açık olun, sevgiyi almayı da vermeyi de kabul edin.
Yönetici Gezegeni: Akrep burcu, enerji ve savaş gezegeni Mars ile dönüşüm ve yeniden doğuş gezegeni Pluto tarafından yönetilmektedir.
Vücudunuzda Yönettiği Bölüm: Akrep burcu üreme organlarını yönetir.
Metabolizma: Hızlı.
En Önemli Özelliği: Herşeyi başarmak için gösterdiğiniz inanılmaz kararlılık ve bağlılık.
Sinirlendiren Şey: Spor salonunda sosyal olarak zamanlarını boşa harcayanlar. Sizin buna zamanınız yoktur.
Sağlıkla ilgili Yapılan Hata: Hiç esnek olmamanız. Değişen durumlara göre sizinde farklı şeyler yapmanız gerekebilir.
cinselliği ön planda tutan burç.
bir şeye zor ve tehlikeli yollarından gitmek varken neden kolay ve basiti seceyimki diyecek kadar gözü kara insanları barındıran burç
akreple asla şaka olmas fillerin hafızası yanında bok yesin. kendisine yapılan kötülüğü hiçbir zaman unutmaz çok kin tutar. olayları çok ii okurlar ve yorumlarlar. Gizeme bayılırlar dolayısıyla çok karizmatik olurlar.cinselliğe düşkün olduklarıda bir gerçek. su grubu burcu olduğundan oldukça duygusal ve romantiktir. duygularını fazla belli etmez. Kısacası akrep erkeği mükemmel bir sevgilidir ama karşıdakinin şansını fazla zorlamaması gerekir.
bunlar böyle çok içten pazarlıklı olurlar ve bu gruba mensup hatunlar psikopatlığa varacak şekilde kincidir .ayrıca bir göğsü küçük bi göğsü büyük olur bunların velhasıl uzak durun aman diyimm gençler .
geçmişten geleceğe hep büyük olanların burcu.kimbilir belki tesadüftür..
bir rivayete göre kızlar bu buçtan olan erkeklerle bişiyler yaşamadan önce iki kez düşünürlermiş..gözlerinin çok derin ve etkileyici baktığı ayrıca anahtar kelimelerinin sex olduğu söylenen burçtur
24 ekim - 23 kasım tarihleri arasında doğan kişilerin mensup olduğu topluluktur..
genellikle kıskançlıkları ile tanınan insan güruhudur..
sapik olma ihtimalleri yuksektir.
cogu lıderın akrep grubuna dahıl oldugu zeka burcudur ...
(bkz: akrep burcu erkegi)
(bkz: akrep burcu bayani)
(bkz: aramaya inanmak)
sürekli yalnış anlamara kurban giden burç insanı... neremiz tehlikeli kardeşimm sadece * bizde normalizz intikamı can acıtarak alıyorsak ne olmuş yani her yiğidin bir yoğurt yeyişi var kıskanmayın bizi *
burcların icindeki asil hayvanların basını cekiyor. *
genellikle dahil olanların mutlu olduğu, gurur duyduğu, ancak diğer insanların tehlikeli, kıskanç, fesat, seks düşkünü olarak nitelendirdiği insan topluluğudur..
her ortamda kendını bellı eden lıderlık vasıfları baskın kısılerdır.sevdıgını herkesten ustun tutar ama nefretınden kacınmak gereklıdır.ıntıkam gözlerını burudugunde onune gelen her seyı yok etmek ıster.ptansıyel alkolıklerdir.
kararmısh_gumush en ıyı orneklerdendır *
Akrep'ler kendi burçlarina gösterilen tepkiden bikmislardir. Onlarin acimasiz ve tehlikeli oluslari varsayimi yanlistir. Ancak savunurken bu özelliklerini ortaya çikarabilir.

Akrep tedbili kiyafetle dolasmaktan hoslanir.

Gözlerine bakin. Yesil, mavi, kahverengi, siyah olabilir; ancak bu gözler, büyüleyici bir israrla, delip geçici bakislarla bakar. Her seferinde size böyle israrla bakacaktir. Akrep'in gözleri, sanki ruhunuzu delip geçercesine, acimasizca, içinizin derinliklerine bakar.

Ses tonu kadife gibi yumusak, kisik ve son derece etkileyicidir. Konusmasi ya agir ve ölçülü ya da güçlü ve kesik kesik olabilir. Ancak kendisini asla küçümsemez. Akrep kesinlikle gurur sahibi bir insandir. Ne oldugunu ne olmadigini çok iyi bilir.

Hakaretler bir kulagindan girer digerinden çikar, komplimanlar onu yerinden bir santim oynatmaz. Baskalarinin, kusurlarini ve erdemlerini sayip dökmelerine ihtiyaci yoktur. En iyi sekilde övgülerinizi sükunetle kabul eder, en kötü olasilikla, sizin niyetinizden kuskuya düser.

Dogumunda aldigi agir yildiz etkileriyle huzursuz biri olan Kasim dogumlu bazi insanlar vardir. Çok az sayida sinirli Akrep'e rastlarsiniz.

Çogunun güçlü fiziksel yapilari vardir. Yüzleri göze çarpacak kadar büyük ve keskin hatlari vardir, açik bir sekilde anlamlidir, burun oldukça büyük, bazen gaga biçimindedir. Genellikle yüz çok solgun, neredeyse yari saydamdir, kaslari kalin ve burun köprüsünün, üstünde birbirine örülmüs görünümündedir.

Akrep'in varliginda, kendisini ele veren elektrikli bir canlilik vardir. Ne kadar sakin olmaya çalirsa çalissin, böylesine bir canlilik gözlerden gizlenemez. Erkeklerin bacaklari ve kollari, çogunlukla kizilimsi tonda, tüylerle kaplidir. Akreplerin çogunun saçlari ve gözleri koyu renktir.

Böylesine üstün bir kisiligi kiskanmak gerekir. Duygulari ne kadar alt üst olursa olsun, bunlarin Akrep'in o donmus hareketsiz yüzüne yansidigini çok nadiren görürsünüz. Bu insanlar gururlu ve bilinçli olarak yüzlerinde bos bir ifade tasirlar. Onlar yüzlerine duragan olmayi emrederler, yüzleri de bu emre itaat eder.

Tebessümler ender görülür ama içtendir. O hiçbir zaman utanip, çekinmeyecek veya gururlanarak kabarmayacaktir. Her zaman en üst düzeyde tepki gösterir; çünkü sizin karakterinizi ve niyetinizi amansizca incelemek, ayni zamanda kendi gizemini korumak Akrep'in sanatidir, ve o bunun ustasidir.

Çabuk hareket eden ve konusan, açik ve dostça davranislari olan belirli bir Akrep tipi oldugunu önemle hatirlamak gerekir. Sert ve kararlidir. Belki biraz da tehlikelidir, çünkü aslini gizlemektedir ve sizi yaniltmaktadir. Ona tamamiyla zararsiz bir insanmis gibi davranin, atesle oynadiginizi anlarsiniz. Bütün Akrep'lere karsi dikkatli olun.

Eger hassas bir insansaniz, onun fikirlerini ve ögüdünü sormayin. Çiplak ve aci gerçegi ögrenirsiniz. Ona sorarsaniz söyler; sahte komplimanlar yapmaz. Onun düsmanlari bile ona kinle dolu da olsa, saygi duyarlar ve açikça meydan okumamaya dikkat ederler.

Yine de, bu insanlarda sik sik görülen bir tatlilik vardir; hasta veya mutsuz insanlara müsfik bir yakinlik gösterirler. Akrep'in dokunusu serin ve yumusak oldugu gibi, yakici da olabilir. Asla, depresyon kuyusunun yapiskan derinliklerine kadar düsmez.

Hiçbir seyden korkmazlar. Siradan bir Akrep, fiziksel acilardan ve fakirlikten, magrur kisilerin saygisizligina ve alayina kadar herseye cesaretle gögüs gerer ve her felaketin üstesinden gelmek için sahip oldugu ruhsal güce sonuna kadar güvenir. Dostlarina son derece baglidir.

Akrep kendisine verilen bir armagani veya yapilan bir iyiligi asla unutmaz ve cömertçe karsilik verir. Bunun aksine, kendisine çektirilen bir aciyi veya yapilan bir haksizligi da unutmaz ve buna verilecek karsiligin çetin yollari vardir. O, düsmani tamamiyla yok etmek, ya da en azindan ona üstün gelmek zorundadir. Nasil öç alacagini hesap eder.

Akrep her seyi söyleyip yaptiktan sonra, savunmasiz birine zarar verdigi için utanç duyar.

Saglik durumu, onun tipik karakterini yansitir. Asiriliklarla, melankoli veya fazla çalismayla kendi bünyesini mahvedebilir. Ama kendi iradesiyle onu önemli bir hastaliktan da döndürebilir.

Çok az hasta olurlar. Olursa da ciddi bir hastaliga yakalanir. Uzun bir dinlenme, davranisini degistirme, alev alev içini yakan gücenikligi birakarak, huzur içinde durumu kabul etme, en iyi tedavi yoludur.

Akrep, dinle derinden ilgilenir, yasam ve ölümle ilgili bütün konulara büyük merak duyar, sekse ihtirasli bir ilgi besler ve reform arzusu onu siddetle çeker. Kendini aile baglarina ve askina adamistir. Çocuklarini sefkatle korur. O ya aziz ya da bir günahkardir.

Ihtiraslarini açikça hiçbir zaman belli etmez. Kesinlikle kontrolü ele alir. Eger gerçekten istiyorsa, istedigi sey kesinlikle hayal olmaktan çikacaktir. Pluto'nun karanlik, sihirli ve gizemli gücü; sogukkanli, dikkatli, kararli bir gayretle arzularini gerçege dönüstürür.

Akrep, hayatin ve ölümün sirlarini bilerek ve eger isterse her ikisini de fethetmek yetenegiyle dogmustur. Eski sirlar onun parlak zekasini büyürler. * *
yeni girdiğiniz bir ortamda ne kadar sıradan ve rolantide davranışlar sergilemeye çalışırsanız çalışın, an gelip çok uç bir tespit veya tepki gösterdiğinizde insanların ilgi ibrelerini size yöneltmelerini mümkün kılan, çok kısa bir sürede mensubu olduğunuzun anlaşılmasına sebep olan burçtur. her daim şüpheci, kıskanç ve paranoyak olmaları özelliklerindendir. bu burcun özellikleri insanlar tarafından akrep olan şahsın ya çok sevilmesine ya da nefret edilmesine yol açar. *
(bkz: erkegin burcu olmaz)
burc kisileri her ortamda kendilerini belli ederler.
yarışa en son başlarlar ama hep önde bitirirler.. zodyakın en kral burcudur. balık ve yengeçle iyi anlaşır. zira akrepin derinliğine nisbeten onlar yaklaşabilir.
"Zehirli bir böcekten ismini alan bu burcun insanının sezgileri çok güçlüdür. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kimin kazanacağını, greve giderse kaç tane jop yiyeceğini, gelecek yılın enflasyon rakamının kaç olacağını, sene sonunda kaç dersten ikmale kalacağını, günde kaç adet popçunun piyasaya çıkacağını, hangi yollarda radar kontrolü olduğunu, aradığı kişinin kapsama alanı dışında mı yoksa aşna fişne alanı içinde mi olduğunu şıppadanak bilir, sezinler.
Kararlılık ve inceleme de temel özelliklerindendir. O kadar kararlıdırlar ki, 'günde en az 20 Filistinli öldüreceğim' demişse kesin öldürür; işçinin-memurun-köylünün anasını ağlatacağım demişse mutlaka ağlatır; IMF'nin sözünden çıkmayacağım demişse asla çıkmaz.

inceleme yeteneklerinin gelişkinliği nedeniyle vergi dairelerinde istihdam edilirler. inceleme konusunda o kadar titizdirler ki, bir bakkalın defterlerinin incelenmesini bile bazen altı yılda bitiremedikleri olur. Bu gecikme nedeniyle sık sık soruşturma geçirir ve disiplin cezaları alırlar.

En güçlü dürtüleri cinsellik olan akrepleri dağda, kırda, bayırda, çat kapı arkasında, ampul duyunda, webcam'da, belgrat ormanlarında, gülhane parkında çiftleşirken rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Akrep erkeği, gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirirken; akrep kadını, sütyen değiştirir gibi sevgili değiştirir.

Olumlu yanını bulmakta zorlandığımız akrep burcunun olumsuz özellikleri şöyle özetlenebilir:

Kıskançlık, inatçılık, alınganlık, sinsilik, güvensizlik.

O kadar kıskançtır ki; başbakan olur, cumhurbaşkanını kıskanır, cumhurbaşkanı olur başbakanı kıskanır.

O kadar alıngandir ki; ingiltere Almanya' ya 5 gol atsa, Milli Takıma atılmışçasına kederlenir ve içmeye başlar.

O kadar sinsidir ki, Erol Taş, Nuri Alço ve Tecavüzcü Coşkun onun yanında Şeker Kız Candy kalırlar.

Veee o kadar güvensizdirler ki, uyumak için yattıktan iki dakika sonra geri kalkar ve yatağına bakar ki sahiden yatmış mı diye!..

Bir başka özellikleri ise dolambaçlı ve alengirli işleri sevmeleridir. Bir işin, basit ve kısa yoldan yapılması akreplere göre değildir. Diyelim ki akaryakıta zam yapılacak. Akrep, 'Hazinenin paraya ihtiyacı var, bunun da en kolay yolu akaryakıta zam yapmak' cümlesi yerine 'Geçen gün yürürken ayağımı burktum, mecburen hastaneye gittim. Orda da tomografi cihazı yoktu, anladım ki sağlık hizmetleri için para yeterli değil' gibi dolaylı anlatım yolları tercih eder ve gene yapacağını yapar.

Uğurlu arkadaşı : Yelkovan
Hızlı arkadaşı : Saniye
Sevdiği sanatçı : Akrep Nalan, Nazan Saatçı
Uygun eşi : Erkekse dişi akrep, dişiyse erkek akrep
Uygunsuz davranışı : Dişisi çiftleşmeden sonra erkeğini fast food yapar
Bu burcun ünlüleri : Akrep Nalan, a ve e harfleri
Bu burcun ünsüzleri : K,R ve P harfleri
ilgi duyduğu madde : Zehir
Çağrıştırdığı hususlar : Çıyanlar, börtüböcek, keten helvası, gazoz kapağı, kerata, hurafe, keten tohumu, karate filmleri, hayvan belgeselleri, nehir, şehir, isim- şehir...
Sevdiği müzik : Zehirleme senfonisi
Sevdiği filmler : Mahşerin Dört Akrebi, Ninja Akrepler, Akreplerin Sesliliği, Akrep Bey ve Yedi Cüceler, Tadı Bal Huyu Akrep, Er Akrep
2007 YILINDA SiZiN AÇINIZDAN NELER OLACAK: Bu burcun üyeleri, gerek medya, gerek siyaset ve gerek hormonlu gıdalar yoluyla halka zehir saçmaya devam edecekler. Ne yazık ki, bunların hiçbiri kendi kendini sokup zehirlemeyecek. Savcılar harekete geçene kadar paşalar-beyler gibi yaşayacaklar..."*

* Burçlar Ansiklopedisi isimli eserimin ilgili bölümü. Tamamen eğlence amaçlı yazılmıştır, alınganlık gösterilmemesi umulur.
Kıskançlığı ve sezgisel yaklaşımı ile ön plana çıkmış, bir ortama dahil olduğunda suskunluğu ile bile dikkat çekebilen, sır saklaması bilen, dostluğu değerli düşmanlığı ise feci burçtur. intikam soğuk yenilen bir yemektir felsefesi ile kendilerine yapılan bir kötülüğü asls unutmazlar ve hiç ummadığınız bir anda sizi en zayıf tarafınızdan yakaladıklarında artık çok geçtir.
kadın- erkek, akrep burcuyla başa çıkabilecek tek kişi vardır (bkz: boğa burcu erkeği)
tehlikeli bir burçtur. hatunundan da erkeğinden de hayır gelmez bu burcun. hem aşk hayatlarında hem de sosyal yaşantılarında güvenilmez olan kişilerdir. varsa hayatınızda denize ittiriverin derim ben.
yapılan araştırmalarda türkiyenin burcu olduğu anlaşılmıştır.
kadını tadından yinmez.
insanı çekilmez olan bir burçtur. ne yapmak istedikleri bir türlü anlaşılmaz.
sözü senet olan burç. bu yaşıma geldim daha yamuk akrep göremedim. çevresi tarafından kimi zaman anlaşılmaz gibi görülse de, ince düşünüldüğü zaman haklı oldukları açığa çıkar. zaten onu anlayabilecek burç sayısı da bir elin iki parmağını geçmez. ailecek beğeniyoruz...
bu burçtan bir dosta sahip olanların asla kaybetmeyi göze alamayacakları kadar fedakar bir burçtur .
ukala olan kişilerin büyük bir bölümünün içinde bulunduğu burçtur.
(bkz: aman aman dağlara taşlara)
(bkz: ya hep ya hiç)
astrologların tüm kötü huyları yüklemeye çalıstıklarını haksızlık yapıldığını düşündüğüm burç idi. lakin sevdiğim yere göğe sığdıramadığım akrep burcu kişisi bana sağlam kazık atmıstır. ama bu insanlar kendini öyle bir sevdirir ki 100 de 100 sucsuz olsanız da kaybettiğiniz için cok üzülürsünüz. hatta kendinize itiraf edemeseniz bile özlersiniz.
kendini pek bir beğenen burç.
sex,e en çok düşkün olan burç.
haşmetli bir akrep burcu erkeği, bir akrep burcu'yla * yanım yanım yanmadıktan sonra seks hakkında tam bir akrep olmamış demektir. hele ki yükseği normali bilmem nesi, akrep burcu olan bir tanrıçaya denk gelirseniz; hele bir de akrep burcu erkeği iseniz, boşverin gitsin...

bak böyle durumlar var faidelen diyoruz, akıllan artık diyoruz.
göze hitap ettiğini düşünen, kendini fazla beğenmiş bir burçtur.
yükselenine göre değişen ama eninde sonunda içinde biriktirdiği yaşam zehrini birilerine boşaltmaktan çekinmeyen acımasız burç.
her duyguyu uçurumlarda yaşamakla programlanmış, dünyada en az mensubu olan burç. eğer seçme şansınız olsaydı akrep olarak doğmak için nelerden vazgeçerdiniz biliyorum. birbirimizi kandırmayalım artık. * bir akrepten daha zeki, daha seksi, daha karizmatik olduğunu iddia edene tam yüzbin lira veriyorum.
kendiminde olmasından gurur üstüne gurur duyduğum,çok güçlüymüş gibi görünen ama kırılmaktan çok korkan,duygularını hep içine atan,hataları affetmek için çok şans tanıyan dayanamayınca kapıya koyan,en gereksiz şeyi kıskanabilen,intikam alınca hayatının en güzel gülümsemesini yüzüne yerleştiren,kırmızı ve siyah düşkünü,burçlar içindeki en güzel,en hayata uygunluk sağlayan sadece kendi gibi akrep insanıyla gerçekten iyi anlaşan burçtur.
astrolojik bilgi değildir tecrübelerden doğmuştur.