bugün

Yabancı bir diziden uyarlama olduğundan mıdır bilmiyorum buram buram kalite kokuyor.

O yüzden yıllar sonra canlı bir dizi izledim, kanal d nin reklamı falan değişmemiş. O dönen d işaretinden bahsediyorum.
Ipek hanıma resmen aşık olduğum dizidir. Mimikleri yüzü falan resmen eridim.
bir bakışta hastalığa teşhis koyan bir doktora sahip dizi.sadece fiziksel sorunları değil psikolojik sorunları da hızlıca anlayan bir doktor adeta çift anadal bitirmiş pisikoloji okumuş bir baş hekim gibi.
güzel dizi gibi. ikinci bölüme geçtim.

--spoiler--
erkeklerin yüzde otuzu başkasının çocuğunu kendi çocuğu sanarak büyütür
--spoiler--

eheh
Eğer şu TV işinden bir gram anlıyorsam bu dizinin ömru en fazla 13 bölüm..
görsel
görsel

Mucize doktor la beraber severek izlediğim diğer dizi.
Behzat ç'den bu yana beklediğim tek Türk dizisi.
Dizinin ismi ilk etapta bir türlü bitmek tükenmek bilmeyen "ağa dizisi" ismi gibi itici gelse de,
Uyarlamasının gayet başarılı olduğunu düşündüğüm ve çok beğendiğim dizi. Öyle ki; Uzun bir aradan sonra yeniden tv'de izlediğim iki diziden biri.

timuçin esen oynamışsa kötü olması mümkün değil zaten. Deli deli bakışları karaktere birebir oturmuş fikrimce. Okan yalabık ve Ebru özkan'ın oyunculukları zaten su götürmez.

Uyarlamayı beğenmeyip eleştirenler, gözlerini kapkara, saçlarını kıpkırmızı boyayıp ucuz şiveleriyle birbirine çemkiren botokslu teyzeleri izlesin efendim. Ya da Sabaha kadar Birbirlerini kesip doğrayan netflix'in seri katillerini.

Eleştirecek olursak; Gereksiz uzun diyalogların ve Süresinin biraz daha kısa tutulabilirliğinin dışında beğendiğim dizi.
memesini gözümüze sokan kız yerine daha normal bir kız seçseler daha iyi olacak dizi imiş.
öyle erik gibi doktor mu olur iq
Kutuplu bölümü nasıl yerli versiyon yapacaklarını merak ettiğim dizi.
Çok nadir dizi takip ederim, ama bu efsane olmuş.
Hekimoğlu derler onun adına,
Kurban olsunlar onun boyuna posuna,
Yunan heykeli sanki saçı, sakalı, gözleri...
Kim onun hastası olmak istemez ki?
Güzel bir uyarlama. Seyir zevki yüksek. Ve bildiğim kısımlarla ilgili bilgi verdikleri zaman medikal anlamda yanlış bilgiler verilmediğini fark ettim. izlerken ders çalışıyor gibi hissediyorum.
Tavsiye edilir.
An itibariyle meşgalem.
House izlemedim. izleyenler de gitsin tekrar house izlesin. Car car car car ne kafa ütülediniz be.

Güzel dizi.

Oyuncu kadrosu gayet iyi. Timuçin esen rolün hakkını veriyor, okan yalabık ve adını bilmediğim başhekim kadın gayet iyiler. Nişantaşı çocuğu hafif yapmacık geliyor ama rahatsız edici düzeyde değil.

Diziyi izledikten sonra enerji dolmak, hafif mutlu hissetmek gayet güzel şeyler. Türk dizilerini izlerken uzun zamandır yaşamadığım bir şeydi bu. Yaşattığınız için Teşekkür ederim.

Bir şey dikkatimi çekti, bölümün sonuna doğru zırlak bi şarkı çaldı ve karakterler dramatize edildi.

Bakın buna gerçekten gerek yok. Izleyiciler olaram hepimiz mutlu olmak istiyoruz, dram tayfanın sesinin çok çıktığına bakmayın o kadar kalabalık değiller.

Yani bu ölsem de gitsem falan diye böğürmeli yırtınmalı şarkı eşliğinde her önemli karakteri 15 saniye üzgün gösterme sekanslarına gerçekten gerek yok. Koymasanız kimse aramaz. Ki bu dizinin dinamik havasına da hiç yakışmamış.

Bunun dışında dizi gayet iyi. 2-3 saat akıp gidiyor. Umarım bozmazsınız.
Bir kaç bölüm sonra final yapacak dizimsi

At fava bekle..
görsel
gayet kaliteli bir dizi özellikle konu olarak yapılmış diğer doktor dizilerinden daha farklı. ama şunu da demiş olayım bu dizinin içine de aşk girerse diğer diziler gibi boka sarar.
mükemmel olmasa da keyifli vakit geçirilebilecek bir dizi.
Bu bölümde Birazcık gözlerimi doldurtan dizi. Üzecekseniz izlemeyeyim arkadaşlar?
bu haftaki bölümüyle dramanın adına koymuş dizidir.

yalnız kardeşim 5 doktor içinde su korkusuyla ışığa duyarlılık olan vakada günlerce nasıl kuduzdan şüphelenmez yaa?

iş menenjite falan gitti, kuduzu da bizim einstein söyledi yine.

valla çok acayip.
güzel bir dizi açıkçası aşka meşke bağlamazlarsa izlemeye devam.
Timuçin Esen seviyoruz seni. Çılgın birini oynamak çılgın biri için zor değildir herhalde. *
genel olarak beğendim, hekimoğlu ile okan yalabık'ın canlandırdığı orhan karakterinin uyumu çok iyi. pek çok espri yerelleştirilmiş, davranışlar ve replikler amerikan filmlerinden fırlamış gibi değil (bkz: atiye). 3'lü arasındaki diyaloglar sevimli ve davranışları doğal. (kalan yemeğin köpeğe verilmesi, emre'nin kafeterya masasındaki çöpleri alması, mehmet ali'nin topa vurması, zeynep'in ayağının halıya takılması, ki bence yanlışlıkla yapılmıştı, gibi gibi). sonraki sezonlarda yaşanması gereken karakter gelişimlerini biraz erken göstermişler, umarım ilerleyen bölümlerde malzeme eksikliğinden sıçmazlar. şimdi bile bölümlerin yarısı gereksiz ağlaklık ve bakışmalarla geçiyor. bu ağlaklığın başını çeken karakter ise zeynep. cameron'ın cool'luğu var mı bu kızda ya hu? neyse izleniyor işte.
bir doktorun bir tıbbi mümessil ile sevişme sahnesi ve bu sahnede dişilik kullanılarak menfaat edilmesi konu edildiği için tıbbi ilaç mümessilleri tarafından boykot çağrısı yapılan dizi. bir meslek grubunun her hangi bir dizide başka bir meslek grubu ile sevişmesi artık ne kadar da menfaat, ne kadar kötü ve ne kadar aşağılayıcı karşılanıyor toplumumuzda. ah şu algılar...