bugün

video kliplerinin çoğunu kendi parasıyla yaptığını göz önünde alırsak, bu işi para için yapmadığı belli olan kişi olduğunuda farketmiş oluruz.
zaten bu gibi özgün ve tutulan sanatçılar para için müzik yapmaz. bu kişiler sanat için işini icra eder, o iş para eder başka. ama para için yapmaz. * *
finanse ettiği her klip ona albüm satışı, konser ve en önemlisi prestij olarak geri dönen sanatçı. sırf 'millet oturup izlesin sanat olur' diye kimse klip çekmez.
bugün doğum günü olan insan.
söylentilere göre sağ gözündeki o garip "yarı açıklık" durumunu tedavi ettiriyormuş, zaten bu yüzden de eskisi kadar kısık değilmiş.

eski haliyle iyiydi be.
yarı kapalı gözü hakkında çok fazla muhabbet döndü. ilk çıktığında birçok kişi direkt bu göze odaklandı. ben de bu tek gözü hakkında ufak bir görüş belirteyim nacizane.

hayko cepkin in gözü bu şekil olmasaydı bu kadar karizmatik olur muydu acaba? gerçekten inanılmaz bir karizması var bu adamın ve bence tamamen bu gözüne borçlu karizmasını. gençlerde bir hayko çılgınlığıdır gidiyor. ameliyatla gözünü hayko cepkin gibi yaptırmaktan bile bahsedenler dolanıyor ortalıkta. nasıl etkilemişse artık gençleri.
ps3'de fifa'yı pes'e tercih eden insan.
akustik versiyonuyla söylediği şarkılarıyla, kendisine tekrar ve tekrar hayran bırakan insan.
evanescence grubunun telafuzunu evanasınız olarak söyleyen şarkıcı. *
hayata direnme gücü takdir edilesi adam.
ayrıca the crow sevgisi yüzünden daha çok saygı duyarız kendisine.

ayrıca ilk ödüllerinden birinde, daha sizlerle çok karşılaşacağız demesi hafızalara kazınandır.
kollarına fileli çorap giyen garip insan ayrıca böğürmekten başa bişey yapmıyor.
brutal vokal yapmadığı zamanlar dinlenebilecek bir müzisyen. tipi ( - + ) şeklindedir ancak bu onu biraz daha farklı kılmıştır.
9 mayıs cumartesi günü odtü bahar şenliklerinde konser verecek olan rock müzik sanatçısıdır.
paröalarını mükemmel bir biçimde akustik yorumlayarak tarzına uzak olan kitlelere de kendini dinletebilen sanatçıdır.
ilk albümü çok güzel ve tanında olan ama ikinci albümünde pek beklenilmemiş tarzlara girmiştir.
gene güzel ama eski tadın yok be hayko.

arada ilk şarkıların tarzında yap gene ki unutmayalım, bozma kendini.
odtü şenliklerde sahne almış rock müzik sanatçısıdır. şahsen canlı performansını görmeden önce "dinlemem abi ben bu adamı, brutal yapmaya çalışıyor onu da beceremiyor" yorumlarına maruz bıraksam da, sahnede görünce takdire şayan bulduğum rocker. daha önceden izlediğim çoğu konsere basacak derecede iyi bir performans gösterdi. artık ben de hayko cepkin seviyorum!
bu akşam marmara üniversitesinde sahne alacak sanatçı.
aksam ki konserinde universite ogrencilerimize iyi bir ayar vermis sanatcidir. altini cizmek isterim sanatcidir.
nedendir bilinmez, aslında makyajıyla tarzıyla korkutucu gibi görünse de bu adama karşı aşırı bi sempatim var benim. bilmiyorum yaptığı müzikten, söylediği şarkıların sözlerinden yoksa şarkı nakarat aralarında böğürmesinden mi hoşlanıyorum ama hakikaten sempatik geliyor adam ya. ilginç...

ha bir de, bir ara o saçlarının uçları mordu, o zaman daha sempatikti. şimdi maviye boyamış sanıyorum. ama olsun, mavi de iyidir mordan daha iyi olmasın da... hala sempatik, hep sempatik. seviyorum bu adamı.
allah tarafından thom yorke

ama kendi kasmaları tarafından, sahne şovları soad ve rammstein

gırtlak olarak sepultura

olmaya çalışan varlıkımsı. * *

edit : melekler şarkısındaki gırtlağın ne de güzeldi be hayko, sırf aykırı olacam diye epten aykırı gittin be kızanım yaw.
negatif grubuyla yaptıgı düetin dinlenmesi kesinlikle tavsiye edilir.*
Konserlerinde sizi kendinizden geçiren ve terden sırılsıklam eden, konserinden sonra 3 gün sesinizin kendine gelemediği ve sizi brutal yapmaya teşvik eden insan.. Hele o son kez şarkısının son bölümündeki ' this is my nightmare' kısmında mikrofonundaki düzenekten çıkan yapay kan. Süper ötesi bir sahne performansına sahip kişilik..
yaptığı müzik ile bence sadece dejenere olmuş gençliğe hitap eden müzisyen sanatçı diyemiyorum sanatçılık geniş bir kavram sanatçı dediğin topluma örnek olur. sanırım haykoda bakmış bu gençlik böğürmeden hoşlanıyor bende böğüreyim scream yapayim ilginç kıyafetler giyeyim falan filan demiş olmalı. * aslında bir bakıma bir kitleye sanatını icraat ediyor dejenere olmuş müzikten anlamayan gençliğe haykoyu sanatçı çok iyi bir müzisyen olarak gören gençliğe hitap ediyor.
(bkz: hayko cepkin türkiye nin en iyi rockçısıdır).
eski haliyle, müziğiyle ve de şarkılarıyla şuan alakası olmayan, adeta evrim geçiren insan.
bu ülkenin mozaik yapısından çıkan en güzel şahsiyetlerinden biri.