bugün

yanlışlardır. geçmişten bugüne yapılmış hatalar toplamı yarısı yaşanmış bir ömre eşittir.

(bkz: hatamla sev beni)
varlığını nickiyle açıklamış olabilecek yazar biçimidir. belirli bir tanım üzerinden inceleyelim:

---

sikeyim charlie hebdonuzu

'yeni bir fantezi! damacana, köpek eşşek, ekmek bile siken oldu. hatta 6 yaşında çocuk için fetva veren bile oldu. fakat bir dergi bu bi' ilk!

yanlışı, yanlışla düzeltemezsin doğru yöntemi bulmalı ve buna göre hareket etmelisin. acıları yarıştırmak, "ama hakaret etti peygamberimize" demek bir özür değil sadece acizliktir. kaldı ki senin din için yaptığını söylediğin her şey, islâmi dininin yasaklarını içinde barındırıyor...

adama sorarlar; peygamberlerin karikatürleri vb. yapılmaması gerektiği hangi kitapta ve kuran-ı kerimin neresinde yazar! islâm ülkelerinde peygamber çizimleri ve tasvirleri varken aşağılamayan hatta karikatürü bilmeden saldıranlar var. peygambere gelen ilk hadisi bile anlayamayan sizlerin gücü mü islâmı kurtaracak? yazık...'

---

akıl almaz ironi kabiliyetini daha ilk paragrafta göstererek gönlümüzü fethetmiş olsa da, 'acıları yarıştırmak' ve 'peygamberimize hakaret etti' ifadelerinin bir özür biçimi olduğunu düşünmesi asıl gözyaşlarına boğdurucu tarafıdır. tutup hakkında bir şeyler yazma isteği doğuracak kadar dikkat çekici yanına ise, son paragrafta rastlanmaktadır. klavye kullanımına dair önünü alamadığı arzusunu törpüleme amacı gütmeden (böyle bir şeyin mümkün olduğunu sanmıyorum zaten), şu bilgiler verilebilir:

1. hz. muhammed'in karikatürünün yapılabildiği tek bir tane islam ülkesi yoktur.
2. hz. muhammed'in suretinin çizilmemesi, taklidinin yapılmaması gerektiği konusundaki hadislere ve fıkhi bilgilere en basit ilmihalden bile ulaşılabilir.
3. hz. muhammed ve peygamberlerle dalga geçen insanların lanetlendiği onlarca ayeti okumak için herhangi bir kitapçıdan kuran satın alınabilir.
4. hz. muhammed'e bir tane bile hadis gelmemiştir. hiçbir peygambere gelmemiştir. zira hadis dediğimiz şey, hz. muhammed'in sözleridir.
5. hadisi anlamamakla, dolayısıyla islam'ı yanlış yorumlamakla suçlanılan müslümanların gittikleri camilerde, günde 5 vakit kılınan herhangi bir namazdan sonra imamın yanına gidip ayetin, hadisin, fıkıhın, tefsirin, sünnetin ne olduğunu anlatması istenilebilir. imam savsaklamaya kalkarsa da, diyanet'e telefon edilip söz konusu imam şikayet edilebilir.

insanları cahillikle suçlamayı bi halt sanan kara cahillerin akıl almaz cehalet ürünleri ise herhangi bir nickaltının konusudur.
Hatanın başı okula başlamaktır. (bkz: okul cehennem ben zebani)
Hoş gelmiş 11. Nesil şirin baba.
Dert değil , ders çıkarılması gerekilir, birgün anı olarakda kalabilir hayatınıda belirleyebilir hatalar.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.