bugün

haklı beyan.
arkandayız derim (mecazi anlamda), ne charlimiş amk. dünyada ne katliamlar var bu mu sadece kıymetli olan?
o insanların katillerine, nijeryaya thy uçaklarıyla silah gönderenlere sorsana onu yavrukuşum...

nooldu yemiyor mu büzzzzük?

senin ben dezenformasyonunu yerim pembiş...

edit: abanmışınız eksiye ağır mı geldi?
her türlü terör saldırısını kınıyorum, ölen polis de olsa sivil vatandaş da olsa ama..

birinde polis ölüyor, diğerinde ise bir derginin toplantısı basılıp çizerler infaz ediliyor.

aynı kefeye konulacak şey mi bu?
çabuk çıkar biz de sokalım dedriten.
bir fransızın kaç tane müslümana bedel olduğunun,insanların değerinin hiç de adil olmadığının ispatıdır.
domuzlar daha eşittir.
3 5 bin satan boktan bir dergi, trajini milyonlara cikarti.
Bu saldirinin amerika isi oldugunu soyleyen rusya insallah tez zamanda kanitlarini aciklarda millet cenesini kapar...
gidip dedelerine fatiha okumazlar burda şu sikik ismi yazıp duruyolar.

yazık lan size.
tamamen desteklediğim görüş.

(bkz: http://galeri.uludagsozlu...ikeyim-charlie-hebdonuzu/)
ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gereken bir karşı çıkıştır.
(bkz: bende)
ona laf diyen katıksız orospu çocuğudur, bu da ifade özgürlüğü.
Aaaaaaa aman dava filan açarlar, terörist ilan ederler sizi.

Düşünce özgürlüğü sadece malum kitleye mahsus çünkü... Bize yasak.
Düşünmeye hakkımız yok bizim çünkü asırlardır.

Ne dersek antisemitizm, ne yaparsak terörizm.
çin'in katlettiği uygur türklerine haberlerde bile yer verilmezken yarısından çoğu müslüman olan ülkemizin insanları diniyle dalga geçen bir adamı dillerinden düşüremediler.
Nijeryada 2000kişi islamcı terör yüzünden óldürülmüş gecen evet, ama onuda kınadığını sanmiyorum gerci.
önce boko haram sandım sonuçta onlara islam adına öldürüyor.
"su olurken nerdeydiniz" denyolari yine dolusmus. bu angutluk dunyada baska hicbir ulkede gorulmuyor ne ilginctir ki.
Kuayşi kardeşler, baskın sırasında böyle bağırmış olabilir.
14 ocak 2015 cumhuriyet in charlie hebdo vermesi üzerine aklı başındaki yurdum insanının ağzından çıkan okkalı laftır.
yeni bir fantezi! damacana, köpek, eşşek, ekmek bile siken oldu. hatta 6 yaşında çocuk için fetva veren bile oldu. fakat bir dergi, bu bi' ilk!

yanlışı, yanlışla düzeltemezsin doğru yöntemi bulmalı ve buna göre hareket etmelisin. acıları yarıştırmak, "ama hakaret etti peygamberimize" (öldürülmelerini haklı göstermek amacıyla.)demek düpedüz acizliktir. kaldı ki senin din için yaptığını söylediğin her şey, islâm dininin yasaklarını içinde barındırıyor...

adama sorarlar; peygamberlerin karikatürleri vb. yapılmaması(dalga geçmek değil, gönderme yapmak için!) gerektiği kuran-ı kerimin neresinde yazar! islâm ülkelerinde peygamber çizimleri ve tasvirleri varken! aşağılamayan bir karikatürü anlamaya çalışmadan, hatta karikatürü bilmeden saldıranlar var. peygambere gelen ilk "ayeti" bile anlayamayan sizlerin gücü mü islâmı kurtaracak! yazık...
Tabi ki peygamberlere hakaret edilmesini onylamıyorum. insanların öldürülmelerini desteklemek ayrı bir acizlik.

"Ayet"yazmam gerekirken" hadis"yazma hatasında bulunmuş olup, uyarı neticesinde değistirdim. Tabi ki bilmediğimden değil o anın verdiği ateşle yapılmış bir hatadır. imla ve anlatımın daha anlaşılabilir olması gerek demek ki! Bu hata dışında(evet büyük bir hata!) anlatılmak istenen konuyu anlatamamış olmak üzücü. Yazdığım entrynin bir bölümünü alıp düzeltilmiş yerleri yazmadan yüzeysel şekilde eleştirmek(ki bence bu tam AK-iT işi bir hedef gösterme hareketidir.), ne kadar acizlik bunuda göstermiştir.
Özellikle silmiş olmama rağmen hem de!
konuyu anlamak istememek "ayrı bir nick altı konusu" tabi ki, insanların öldürülmelerini savunmaya çalışanlara en azından "öldürmeyeceksin" "ayeti/ayetleri" ile ilgili akıl, mantık, hoşgörü dini olarak addelin bir dinin yasaklarına uymadıklarını hatırlatma çabasıydı.
en bilgilisinden, en kara cahiline kadar. en maddi imkânsızlık yaşayanından, en zenginine kadar; bize anlatmıştır ki, yüzeysel eleştiri içeriğin anlamını umursamama, ve konu ne olursa olsun savunmaya ya da suçlamaya geçmek arzusu, yani üste çıkma çabası akp insanlarında bulunan bir özellik.

kısaca özet geçmeliyim, sonuçta bu insanların anladığı dil bu:
+insan öldürmek dinen yasaklanmış, bunun gerekçesi olamaz!
- ama sen cahilsin "ayet" yazmalısìn" hadis" değil.
+ yaw he he...

" islam sanatında, islam peygamberinin suretini gösteren eserler 1: Tebriz, 1307 Kaynak: Edinburgh Üni. Kütüphanesi kaynakları."

http://www.google.com.tr/...&bih=401&dpr=0.75
düşünmeye hakkın yok çünkü bir beynin yok. müslümanların nasıl birer faşist olduklarını ve azılı katil potansiyeli taşıdıklarını sözlüğü okudukça görüyoruz.