bugün

1992den beri lübnan hizbullahının liderliğini yapan şahsiyet.
"Yahudiler bizi uğraştırmasın hepsi israile toplansında hepsini kolayca yokedelim" sözünü söyleyen adamdır.
Ama dediklerini yapamayan adamdır. Bir milyon destekçisi olduğu söylenen kişidir.
"Özellikle 2006 yazında yaşanan israil-Hizbullah/Lübnan Savaşı sırasında yıldızı parlayan Hasan Nasrallah, Arapların yıllardır özlemini çektikleri büyük Arap kahramanı oluverdi. Araplar Nasrallah'a neredeyse "Mehdi/Mesih" muamelesi yaptılar. Yıllardır hatta yüz yıllardır emperyalizmin gölgesinde yaşayan Arap halkları, dönemin emperyalist gücü ABD'ye ve kadim düşman israil'e baş kaldıran, cesurca meydan okuyan, mertçe savaşan ve nihayetinde de israil'i tam anlamıyla mağlup edemese de ülkeye büyük zararlar veren, daha da önemlisi israil'in yarım yüz yıllık yenilmez imajını sarsan Hasan Nasrallah'ı ideolojisine, siyasi görüşüne bakmaksızın bağırlarını bastılar. Uzunca bir süredir böylesine bir kahramandan mahrum olan Araplar için Nasrallah, birçoğu sırtını Batı'ya ya da ABD'ye yaslamış olan Arap yönetimlerine karşı duydukları öfkenin dışavurumu oldu. Öyle ki, Hasan Nasrallah sadece "Lübnanlı Şii" bir lider olarak çıktığı sahnede birden bire Şii, Sünni, Hıristiyan, Müslüman neredeyse tüm Arapların kahramanı oluverdi." *
(bkz: (vid #4993))
tüm ortadoguda amerikanin ve israilin su anda cekindigi tek adam.ahmedinecad,osama falan hikayedir.hatta sirf bu yüzden a.b.d tüm gücüyle lübnandaki sünnilere para ve silah yagdirip ic savas cikarmaya calismaktadir sirf bu adam yüzünden.
allah ın aslanlarından olup israil e olan düşmanlığıyla tanınan tüm arap dünyasının kahramanıdır.
bkz:(şeyh hasan nasrallah)
yaptığı son açıklamada, lideri olduğu hizbullah örgütünün giderek güçlendiğini belirterek, kimseyle savaşmak istemediklerini, ancak Lübnan topraklarında israil işgaline, Amerikan üssüne ve herhangi bir saldırıya izin vermeyeceklerini söylemiş olan Lübnan'daki Şii direniş örgütü Hizbullah'ın lideri.
2006 yazında Hizbullahın israil e karşı gösterdği mücadele sonrası islam dünyasının takdirini ve sempatisini toplamış Hizbullah ın lideri.
zalimin gecesine, hecesine vuran direniscilerin basidir. san olsun somuruye ve emperyalizme karsi savasan tum dunya halklarina!
(bkz: sabahin bir sahibi var)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.