bugün

1992den beri lübnan hizbullahının liderliğini yapan şahsiyet.
"Yahudiler bizi uğraştırmasın hepsi israile toplansında hepsini kolayca yokedelim" sözünü söyleyen adamdır.
Ama dediklerini yapamayan adamdır. Bir milyon destekçisi olduğu söylenen kişidir.
"Özellikle 2006 yazında yaşanan israil-Hizbullah/Lübnan Savaşı sırasında yıldızı parlayan Hasan Nasrallah, Arapların yıllardır özlemini çektikleri büyük Arap kahramanı oluverdi. Araplar Nasrallah'a neredeyse "Mehdi/Mesih" muamelesi yaptılar. Yıllardır hatta yüz yıllardır emperyalizmin gölgesinde yaşayan Arap halkları, dönemin emperyalist gücü ABD'ye ve kadim düşman israil'e baş kaldıran, cesurca meydan okuyan, mertçe savaşan ve nihayetinde de israil'i tam anlamıyla mağlup edemese de ülkeye büyük zararlar veren, daha da önemlisi israil'in yarım yüz yıllık yenilmez imajını sarsan Hasan Nasrallah'ı ideolojisine, siyasi görüşüne bakmaksızın bağırlarını bastılar. Uzunca bir süredir böylesine bir kahramandan mahrum olan Araplar için Nasrallah, birçoğu sırtını Batı'ya ya da ABD'ye yaslamış olan Arap yönetimlerine karşı duydukları öfkenin dışavurumu oldu. Öyle ki, Hasan Nasrallah sadece "Lübnanlı Şii" bir lider olarak çıktığı sahnede birden bire Şii, Sünni, Hıristiyan, Müslüman neredeyse tüm Arapların kahramanı oluverdi." *
(bkz: (vid #4993))
tüm ortadoguda amerikanin ve israilin su anda cekindigi tek adam.ahmedinecad,osama falan hikayedir.hatta sirf bu yüzden a.b.d tüm gücüyle lübnandaki sünnilere para ve silah yagdirip ic savas cikarmaya calismaktadir sirf bu adam yüzünden.
allah ın aslanlarından olup israil e olan düşmanlığıyla tanınan tüm arap dünyasının kahramanıdır.
bkz:(şeyh hasan nasrallah)
yaptığı son açıklamada, lideri olduğu hizbullah örgütünün giderek güçlendiğini belirterek, kimseyle savaşmak istemediklerini, ancak Lübnan topraklarında israil işgaline, Amerikan üssüne ve herhangi bir saldırıya izin vermeyeceklerini söylemiş olan Lübnan'daki Şii direniş örgütü Hizbullah'ın lideri.
2006 yazında Hizbullahın israil e karşı gösterdği mücadele sonrası islam dünyasının takdirini ve sempatisini toplamış Hizbullah ın lideri.
zalimin gecesine, hecesine vuran direniscilerin basidir. san olsun somuruye ve emperyalizme karsi savasan tum dunya halklarina!
(bkz: sabahin bir sahibi var)
canlı yayında konuşma yaparken çocuğunun öldürüldüğü haberini alınca metanet içinde "iki taraftan da kayıplar oluyor"dediğini öğrendiğim yiğit.
siyonistlerin her gece rüyasına giren direniş lideri. lübnanda 25 küsür farklı din , 46 küsür mezhep, onlarca ırkın kendisine "lebbeyk ya nasrallah" demesiyle övülesi kişilik. ve liderliğinden bu zamana kadar verdiğim bütün sözleri tutarak hem islam dünyasının sevgisini ve saygısını kazanmış, siyonist zihinlerin ise korkusunu kazanmıştır.

http://fotogaleri.hurriye...nasrallah%5C4080248_4.jpg

(bkz: hizbullah)
(bkz: seyid hassan nasrallah)
(bkz: leybeyk ya nasrallah)
(bkz: lebbeyk ya huseyn)
türkiye'de tesbih çeken, başını örten kesime etmediği hakaret * kalmayanların nedense övgüyle bahsettiği dünyanın terörist olarak tanımladığı lider.

not: vurgulanmak istenen türkiye'deki andavalların iki yüzlülüğüdür, yoksa severim kendisini o ayrı.
hizbullah lideri. şuan için islam ümmeti'nin kendisinden çok şey beklediği lider. son olarak beyrut'a girmeye çalışan israil'i tokatlayıp evine yollayan hizbullah zaferinin gazzede de tekrarlanacağı sözünü vererek ümmeti ümitlendirmiştir. ümitlendirmiştir çünkü ona hristiyanlar, yahudiler ve ortadoğuluların tümü tarafından takılan lakap: "sözünün eri insan"dır. gözler sende nasrallah. emrin ümmetin başı üstüne.
Destekçilerine " ümmet " yaftası yapıştırılmış şii direniş örgütü lideri. Biz islam kültüründe bu kelimeyi Hz. Peygamberin (s.a.v.) kardeşleri * * için kullanıyoruz. Nasrallah ın destekçileri için ise mürid , yandaş vs kelimeleri kulllabiliriz ama ümmet olmaz. Olmamalı.
Şii olması hasebiyle , arap dünyasından bir türlü tam destek görememiştir. Hatta S. Arabistan diyanet işleri yetkilisi , kendisini coğrafya daki bir müslüman direnişçi değil , şiddetle beslenen bir örgütün lideri olarak nitelemiş ve kendisine destek verilmememsini söylemiştir. Aynı yetkili Bölgedeki barış için , tüm müslümanların ortak hareket etmesini ancak bu şekilde çözüm olabileceğini söylemiştir. Tabi ingiliz güdümlü Vahabi kraliyet ailesi bununla ilgili tek kelime etmemiştir.
2001 yılında yapılan Hizbullah'ın 6'ıncı kurultayında ömür boyu genel sekreterlik ünvanı verilmiştir kendisine. Yani yaşadığı sürece Lübnan Hizbullah'ının lideridir.
6 yıl öncesinde israil'le tutuşulan savaşta israil'in canına okurken birden ateşkes ilan ederek israil ve tüm dünyayı şoke etmişti. halbuki israil ordusu tarihinin en ağır yenilgilerinden birini almak üzereydi. ne olduysa birden işin rengi değişti. bu açıdan biraz tuhaf biridir kendisi.
"zevk duyduğumuz ya da meraklısı olduğumuz için silah taşımıyoruz. hem sonra, direniş bizim asıl mesleğimiz değil. o misyonumuz sona erdiğinde işsiz kalmayız. çünkü sosyal programımızdaki hedeflere ulaşmaya ömrümüz asla yetmez." cümlesinin sahibi.
zamanın hüseyinlerinden olan biri.
3 yıldır güvenlik nedenleriyle ortaya çıkmıyordu, bugün beyrut'ta kalabalık önüne çıkmış.
hakkında bildiğim tek şey yahudi teröristlerin bu hasan nasrallah'tan fena halde korktukları. onun adını duyunca bile rengi değişiyor yahudi terörist itlerin.
"isral'in her tarafındaki hedefleri şaşmaz bir isabetle vurabilecek kapasitede silahlarının olduğunu" beyan ederek, adeta hodri meydan diyen adamdır. Sen neymişsin be abi demek istiyorum kendisine.
israile gözdağı vermiştir:
görsel
görsel
bol keseden atıp tehdit savuran diğer kavuklulardan farkı; hiçbir farkı olmaması.