bugün

entry'ler (459)

judas

akplidir gerisi lafügüzaftır.

sedat peker i ciddiye almak

Hiçbir vakit Sedat Peker ve türevi insanları sevmedim, haz edeceğimi de zannetmiyorum ancak içinde bulunduğunuz partiyi koruma içgüdüsüyle söylediklerinin yanlış ya da yalan olduğunu zannedenlere acıyorum. Eleştiri duygularınızı kaybettiğinizde hangi siyasi oluşumu desteklerseniz destekleyin koyun olacağınızı unutmamamızı arzu ederim. Bu suç liderinin Beyanlarının Çok büyük bir kısmının hakikat olduğunu da net bir şekilde ortadadır.

müessir

Bir hakim/savcı sınavına hazırlık seti. Çıkmış hakimlik sorularını görebiliyorsunuz.

kanuncepte

Yargıtay kararları okurken oldukça işime yarayan instagram hukuk sayfası. Çok miktar da bu tarz sayfalardan var sosyal mecrada ancak işe yarayanı oldukça az. inavasyon hukuk talebelerine tavsiye ederim.

https://www.instagram.com/kanuncepte/

dogecoin

analiz bilmez coin yatırımcısının kâr ettiği tek coin. Uzman görüşlerinin hemen hemen hepsi girmeyin diyola ama ne hikmetse girenlerin büyük çoğunluğu kârlı. Tek somut hedefleri 1$ olarak çizilmiş pumpları sadece tweet odaklı olan bu şaka coini yakın gelecek zamanda 1$ test eder mi evet edebilir ama nereye kadar ? ne hikmetse btc sallanıyor bu doge coin direk gibi halen sağlam duruyor anlam veremediğimiz büyük balina kitlesi kümelenmiş durumda. Yatırım tavsiyesi değildir yazdığım kelamlarım ama para her platforumda parayı çekiyor.

(bkz: şaka kaka oldu)

arap kardeş israil düşman

Bir dönem israil tarafından kitlesel imha saikli uçucu bir gaz üretildi, üretilen gazın nevi; çizilen vaadedilen Topraklar üzerinde mülkünü satmayan Arap geni taşıyanları yok etmekti. Lakin yapılan araştırma yahudilerin büyük bir kısmında da bu geni taşıdıklarını görünce bu fikir askıya alındı. Kardeş mi düşman mı bilmem ama genetik ilmi ne kadar güzel bir şey.

kemal unakıtan

Dönemin esnafları tarafından kan akıtan olarak imlenmiş olup zamları gülerek söylemesi yüzünden dönemin akp seçmeni tarafından pek sevilmezdi rahmetli.

cerr

Osmanlı zamanında özellikle Ramazan aylarında medresede okuyan talebeler için müsade edilen yardım toplama icazeti.

tokat büyükşehir olsun

Bırakınız küçük enişteyi olsun.

hocam selin in morali bozuk tuvalete götürelim mi

tatlı bir öğrenci kızımız;

+ Hocam selinin morali bozuk tuvalete götürebilir miyiz?

- peki tamam götürün

düdük bir öğrenci oğlumuz

+ Hocam ahmet'in kafası koptu hastaheneye götürebilir miyiz?

- tenefüste neredeydiniz lan eşşek sıpaları

sözlük yazarlarının ruh halleri

şuan içimde kaç umudu astığımı hesap ediyorum kendi hakkımda nasıl bir ferman vereceğimi kendim bile tahlil edemiyorum. bazen kendimi bu ülkeye adarken fazla mı ileri gittiğimi düşünüyorum. kim biliyor diyorum şu işin kadrini kiymetini ileri de çocuğum ; "bırak lan bu iyi adam maskesini ne zaman baba desem sen hep iş dedin gittin" derse ne halt edeceğimi inan ki bilmiyorum gün gelir devran dönerde tam bir barış sağlanırda türküler söyleye söyleye evime gelir miyim diye hayallere dalmadan edemiyorum... ruh halim baya bir karanlık şimdi, yarına düzelmesi icap eder kaldı ki yarın bu entryi silerim. kafamdaki çelişkileri de böyle silsem ya ne güzel olurdu.

tebligat kanunu

bahse konu kanun baz alındığında; Noter, Belediyeler, barolar hatta ve hatta köy tüzel kişilikleri tebligat çıkarabilir.

konişmento

kambiyo senetlerinden biri değildir ; kambiyo senetleri ; çek, poliçe, bono ve Emre muharrer senettir.

vizyon

herhangi bir işletmenin gelecekte nasıl olacağı konusunda verilen bilgi yığını.

ankaralı hüseyin

ankaralı furyasında yerini almış ankara müziği diye bir kavram varsa bunun yeni temsilcilerinden olmaya namzet olan bir arkadaşımız ve gariptir klibinde pavyonda oynamaya çalışan çakma sarışın yoktur ve şarkıya odaklanmamız için gayet yerinde bir tespittir. *
http://www.youtube.com/watch?v=DmH5dtHvEFo

vergi ziyaı

Herhangi bir mükellef vermesi gereken zaman diliminde beyannamesini vermemişse ve bu durumu vergi dairesi tespit ettiği an kestiği cezanın ismidir.

değerli kağıtlar vergisi

beyan yoluyla tarh'ın söz konusu olamadığı vergilendirme çeşidi.

şerefiye

devletin yaptığı bayındırlık hizmetleri sonucunda değeri bir şekilde artan taşınmaz yani gayrimenkul sahiplerinden cebren alınan tahsilattır. zaten verginin özünde zorla alma yatar.

mukteza

vergi hukunun asli kaynakları arasında sayılmaz, sayılanlar; Anayasa, Kanunlar, Bakanlar Kurulu kararları, Kanun hükmünde kararnameler.

emlak vergisi

pişmanlık hükümlerinden yararlanma yolunun kapalı olduğu vergilendirme çeşidi. *