1. 1.
  istanbul üniversitesi eğitim fakültesinin adı..
  4 ... rasko
 2. 2.
  köy enstitüleri nin mimarı...
  8 ... cartman
 3. 3.
  istanbul etiler' de bulunan bir ilköğretim okulunun adı. geceleri okul bahçesi otopark olarak kullanılıyor. çünkü okul, magazin programlarında gösterilen gece kulüplerinin tam ortasında.
  2 ... zeka oyunu
 4. 4.
  ilginçtir pek bilinmesede siyasetten ayrılıp hayatının son 5 yılını ibadetle ve gözlerden ırak bir şekilde geçirdiği anlatılır.
  3 ... azorka
 5. 5.
  şair can yücelin babasının adı. (bkz: hayatta ben en çok babamı sevdim) ist.etilerde bir ilköğretim okulunun adıdır ayrıca.
  1 ... internettin
 6. 6.
  bursa'da cumhuriyet lisesinin arkasına yapılan lisedir. netekim bursa cumhuriyet lisesi yatılı okulunda okurken top sahamıza kurulan şantiye sebebiyle yatılı öğrenciler tarafından epeyce küfür yiyen okuldur. bursa'da başka yermi kalmadı kardeşim dedirtmiştir.
  ... erdem andac
 7. 7.
  (bkz: hasan ali yücel anadolu öğretmen lisesi)
  ... yuce insan
 8. 8.
  (bkz: istanbul universitesi hasan ali yucel egitim fakultesi)
  1 ... ozsaycan
 9. 9.
  oğlu şair can yücel, bir söyleşisinde babası hakkında şunları söylemiştir:

  ilk bakışta kurulu düzenin sadece uygun eli, konformist değil, aynı zamanda o düzenin politikacısı ve aktifi olan babamın çocuğu olmam kurulu düzeni tanımam bakımından yardımcı olduysa da ve zaman zaman konumum dolayısıyla yani benim iktidara karşı oluşum, babamın ise o iktidarın adamı oluşu dolayısıyla belki hem bir zorluk hem de bir kolaylık duymuşumdur. Yalnız şunu unutmayalım ki babam değişik bir Kemalistti. Üstyapı, Cumhuriyet devrimlerine ve Batılılaşma çizgisine bağlı olmakla birlikte, bu devrimlerin altyapı değişiklikleriyle bütünleşmesi taraftarıydı. Köy Enstitüleri hareketi bu bakımdan ilginç bir kıstas.

  Babam için kestirme bir söz varsa, o da kendisinin aşırı sola da açık ilk sosyal demokrat oluşuydu. Onun için babamla aramızdaki siper çarpışmalarına karşın, Çanakkale'deki gibi siperler çok yakın olduğu için aramızda geceleri ekmek, peynir, konserve değiş tokuşunda bulunurduk. işin kolaylığı, zorluğu buydu. Şunu hemen söyleyim ki, babamın yukarıda değindiğim siyasal çizgisi ve eylemlerinin değerini bildiğim için ve onun işini zorlaştırmamak için o ölünceye kadar politikaya karışmamaya özen gösterdim.

  (bkz: hayatta ben en çok babamı sevdim)
  6 ... louis cyphre
 10. 10.
  buca eğitim fakültesi'nin içinde adını taşıyan bir bina bulunan, "milli" eğitim bakanı.
  (bkz: köy enstitüleri)
  1 ... stockton to malone