bugün

hiçbir vergi vermeden son derece iyi bir gelir elde edebildiğiniz bir uğraştır.

genelde üniversite öğrencilerinin gelir kaynağıdır. ayrıca sadece 2 saatlik bir özel ders vererek bir çok insanın günlük kazancına yakın bir gelir elde etmeniz mümkündür.
haftaya başlayacağım aksiyon. üniversite öğrencisinin bu tip bir iş şansı da olmasa aç kalır vesselam.
dershaneler kaldırılırsa bu eylem de gerçekleşemeyecek mi yani? diye düşünüyorum nedense.
https://www.59saniye.com/...kin-doverken-ders-vermek/
herkese renkli günler
Zamanında ingilizce, fransızca ve matematik derslerinde yaptığım eylemdir. Ancak o kadar sabırlı olamadığımı farkedince bırakmıştım.
evet ben de yapmak istiyorum bu işi, yok mu aranızda osmanlıca öğrenmek isteyen? dedelerinin mezar taşlarını okumak/alanınızda akademik eserler üzerinde çalışmak isteyen. arayın canlarım.

ciddiyim, fiyat konusunda anlaşırız.
Zamanında bebelere gitar dersi verdiğim günleri hatırlattı.
Acayip para kırılan bir iş. Ciddi örnek vereyim. Üniversite hazırlık aşamasındaki bir arkadaştan alınan bilgidir. Etüt evi var adamın. Aylık 250 lira ödüyorsun. Bir de içtiğin çayın kahvenin parası olarak 30 lira alıyorlar. Gidip ders çalışıyorsun. Orada bir de matematik öğretmeni var, özel ders veriyor. Geometri daha doğrusu. Saat başı elli lira. Hesapladık. Ayda kılçıksız 30.000 lira alıyorlar. Vergi falan yok. Devlet buna el atsın esas.
Düzenli olmasa da makul bir ücret karşılığı yaptığım eylem. Karın tokluğuna çalışırım fazlasında gözüm yok. Malum öğrenciyim hala.

Bir keresinde bir etüd merkezinden aradılar. Gelin bir çayımızı için diye.
Gittim, 2-3 kelam. Sonra hangi dersleri verirsin dediler. Saydım; mat, geo, fizik, biyo, kimya, hatta fen yani tüm sayısal dersleri ve hatta öğrenci dilerse tarih dersi de verebilirim dedim. Refersnslarımı verdim, ders anlattığım velileri bile görüştürebilirim dedim.

Normalde etüd sahibinin çok hoşuna gittiğinden eminim. Hangi sınıflar diye sordu. Tüm ortaokul lise 1-2 hatta zorlansam bile lise 3. Sınıfı da anlatabilirim dedim.

Baktım adam olmaz dedi. 4ü de anlatacakmışım. Hatta sorularını da çözecekmişim. Hatta tek 1 soruda bile zaafiyet vermeyecekmişim, öğrencinin gözünde itibarları düşebilirmiş falan.

Dedim herhalde çok ciddi bir yer.*

ücrete gelince, durdu durdu başladı anlatmaya... Ayda 64 saat ders verecekmişim. Tüm haftasonu etüdte öğrencilere özel ders ve soru çözümünü tek başıma yapacakmışım. Üstüne bir de öğrenci memnuniyeti önplanda olacak. bunların hepsinin üniversite okurken yapacağım tabi. Bölümde de günde 8 saat okulda işkence görüyorsun zaten.

Tam ücretini soracakken herif ne soracağımı anlamış olacak ki; 500 tl dedi.

64 saat özel ders, bir o kadar da soru çözümü, tüm dersane yükünü üstüne bindrmiş, onca öğrenciyle sen ilgilen, alacağın para saat başına 5-6 tl anca.
(parayı küçümsemiyorum ama haftalk 25 30 saat ders anlatarak meb'den milyarları alan, ki çoğu x+y=naciye modunda öğretmenleri düşününce hayli hayli az geliyor.)

saati 80 90 tl'ye anlatan öğrenci de var. Bu da bence insafsızlık. Hani kendi adıma o kadar parada gözüm yok derdim bir an böyle yolunacak kaz gibi görününce şaştım kaldım. Sinirim bozuldu.

adama bakıp kibarca olmaz dedim. Çayına yudum bile atmadan kalktım gittim.

Sonraları aklıma her geldiğinde adamın boğazından tutup ağzıma gelecek her lafı neden söylemedim diye hayıflanıyorum ama olsun.

O günden sonra hiçbir etüd merkeziyle görüşmedim. Arayana da ders anlatmıyorum dedim.*

kalifiye enayi köle arıyorlar resmen.
reklamını güzel yaparsan acayip para olan iş.
Gitar dersi vermek kadar sıkıcısı yoktur herhalde. Cocuga bi sey gisteriyorum o onu yapabilene kadar mal mal oturuyorum oyle. 1 saatin 40 dakikasında bos oturuyorum aq.
face to face kürdçe dersleriyle katılabileceğimdir..
Matematikçi olunca kaçınılmaz olan durum.
Pazar gününden itibaren lise öğrencisine matematik dersi vererek başlayacağım hadise.
Ozzy beni kutsasın.
Ben zaten iş dışında bunu da yapıyorum.
bu konuda tecrubeli arkadaslar bilgi verse ne guzel olur.
Üniversite yıllarımda geçim kaynaklarımdan biriydi.

2 kişi bulsan, devamı geliyor.
eğer hoca gerçekten işinde başarılı bir hocaysa maddi anlamda baya getirisi olacak iş.
güncel Önemli Başlıklar