bugün

son albümündeki imajı ile sibell kekilli'ye çok benzeyen şarkıcı.
Saçma sapan sözlere sahip şarkıları olan kadın popçumuz.Bazen şarkılarının müzikleri güzel olsa da sözlerinde illa ki saçmalık vardır.Televizyondan gördüğüm kadarıyla ölçülerinin 110,110,110 olduğunu düşünmekteyim.bu arada boynuda bu ölçülerle aynı sanırım.yani en azından televizyonda öyle görünüyor...

(bkz: alternatif hande yener şarkı sözleri)
elektronik müziğe sesi yakışan kadın şarkıcı.
gerçek adı makbule hande özyener olan kimse
son albümünün isim itibariyle de tarz itibariyle de sound itibariyle de "apayrı" olduğu severek dinlediğimiz şarkıcı.
Dinlemiyorum diyenlerin bile dinlediğini tahmin ettiğim ses ve görüntü bakımından şahane olan hatun

(bkz: istemem yan cebime koy)
mükemmmmmmmel şarkıcı,albüm alırken acaba güselmidir die tereddüt etmediğim nadir Türk sanatçılardan, diğerleri için (bkz: sezen aksu) (bkz: Feridun Düzağaç)
hırsız kulak sahibi bir şarkıcımızdır.bu yüzden söylediği her şarkıda başka biri söylüyor izlenimi alırız.
miyavlama taklıdi yapan kişi
civciv sarısı fönlü saçlar , koca koca gözlükler , abartılı makyajlar gibi kızlarda çok görülmeye başlanan sevimsiz hadiselerin hepsi bu hanım kızımızın belli dönemlerde ayrı ayrı çıkarttığı adetlerdir. ama günümüz istanbulunda bu adetleri komple barındırmaya özen gösteren kızlar malesef sayıca artmaktadır. ama bir iz gerek adlı şarkısı gerçekten güzeldir o ayrı.
aşkın ateşi şarkısını ilkokullarda müsamerelerde okutulmasına salık verilmesi gerektiğini düşündüğüm şarkıcı.yazın çıkan orman yangını,kundaktan çıkan her çocuk,çiğmi hıhı gibi hayat bilgisi derslerini içeren sözleri takdire şayan.
kaliteli pop müzik yapan nadir kişilerdendir...
son albümü "apayrı" ile kendisinin de ayşe arman ile olan raportajında söylediği gibi "eller havaya" şarkıcılığı bırakmış ve gerçekten kaliteli şarkılar seslendirmiştir. keşke bir de albümdeki tek eski tarzındaki şarkı olan "aşkın ateşi"ne klip çekmeseydi. ama olsun. önceden kıl olduğum bu şarkıcının bu albümünü artık sıklıkla dinlemekteyim. kendisini tebrik ederiz. umarız bu yolda ilerler. zira zaten artık tüm popçular eller havaya şarkıcı oldu.

ayrıca kanımca sesi gayet yeterli bir solisttir.
Nadiren dinlebilirligi olan bazı ama bazı sarkılara imza atan popcu.

(bkz: #521979)
şarkı söylerken aralarda nefes alma sesleri duyulan ve bunu bir türlü önleyemeyen sanatçı..
son klibiyle avrupaya açılan ve yıllar geçtikçe yıllanmış şarap misali güzelleşen şarkıcı.
edit:bakışları yürek hoplatır.
zırt pırt albüm çıkarmasına rağmen bu albümlerden bir çok hit çıkarmayı başaran şarkıcı.
Son albümünde aranjör ü kimse elinden öpülesi adamdır. Şu ülkede eğlence müziğinin kaliteli olamayacağını savunanlara muhteşem bir cevap verdi kendisi. Albümdeki bütün şarkıların arkaplanları çok güzel düzenlenmiş. bir tiestoluk yok değil. Dinlemesi zevk veriyor. Hande Yener'in de sesi türkiye'de pop müzik söyleyen hanfendiler içinde bence en iyilerinden biri olduğundan, albümdeki şarkılar ''ay bu ne yaaa'' gibisinden yaklaştırmıyor kendine. Belki şu an pek fazlasıyla abartıyorum ama böyle çalışmalar çok az oluyor bari olduğu zaman da hakkını verelim. kabül?
türkiye de avrupai tarzda müzik yapan ender şarkıcılardan. takdir edilesi.
dun aksam demet akalin a verdigi ayar gozlerden kacmayan kotu sesli kadin sarkicimsidir.

kendisine "demet akalin hakkinda ne dusunuyorsunuz?" diye soran magazin muhabirine "demet akalin kim? demet kutluay mi?" diyerek ince ayar vermis insandir.
kendini müzikal yönden her ne kadar geliştirmeyi becerebilse de dans konusunda yerinde sayıp duran bu yüzdende sahne performansı çook tatmin edici olamayan kişi.ayrıca tipinde de geriye sayım sözkonusu kınıyoruz.
tarkanın ardından dünya pazarına takdim ettiğimiz ikinci pop ikonu.hedef kitlesini değiştirmesi ve bunu müziğine,kliplerine,imajına yansıtması oldukça iyi bir sonuç verdi.özgürlük temalı albümü ve absürd klipleri özellikle avrupa piyasasında önemli bir tanınırlığa ulaşmasına yardımcı oldu,iyi hoş,severek dinliyorum.
bir yerleri kalkmış olan şarkıcı.
çok iyi bir albüme imza atmış şarkıcı. ileride daha da iyi işler çıkartacağı kesin.
alem biliyor şarkısının klibinde "hurivari"* bir görünümde karşımıza çıkan hatun.