bugün

bir dönem schalke 04 formasıda giymiş,trabzonsporun simge ismi.
cm de 37 *yasında baslayan ve contrat koruması olmayann futbolcu efsane trabzonlu adana demirspora bile alabilirsiniz penaltı kacırmaz tecrubesınden yararlana blirisiniz ama hemen yoruluyoo
fenerbahce - trabzonspor macında uchenin kendi eksini etrafında 5 kere dönmesine * neden olan füzeci...
ayrıca penaltı vuruşlarında kalecilerin topu tuttuğu halde içeriye almasını sağlayan deneyimli 10 numara...
futbolun son dönemlerinde ankaragücü forması giyinen,,milli takım kafilesi eşleriyle amerikaya giderken uçakta karısıyla poker oynayarak beni dumur eden sert vuruşların usta ismi..
bir dönem trabzonda yaşayan gençlerin hayatına * damgasını vurmuş nostaljik kahraman. çocuklara takılan ismi ile her trabzonsporlu'nun sevgilisi olmuştur. o da bir trabzonspor aşığıdır. son dönemde takıma faydadan çok zararı olmuş, fatih tekke gibi bir yeteneği idmanda döverek klüpten ayrılmasına sebep olmuştur. ama yine de abimizdr.
bi alexden bi sergen yalçından* daha iyi frikik kullanan futbolcu.çünkü frikikleri kesme değil füze olan hayvan adam.o topun başına geçtiğinde kaleci barajda 6 kişi ister baraja bakarsın 3 kişi zorla duruyordur.penaltı kullanırken kalecilerin bile sakatlanmamak için toptan resmen kaçtığı bi frikikballcu.hami topa vurduğunda ekranda topun şiddeti yazardı.şimdi nerde o istatistik?
95-96 sezonundaki fenerbahçe macına cenabet cıktıgını düşündüğüm türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi duran top ustası.rüştüyü oğlan etmiş ama toplar kaleye girmemiştir.
bombacı diye de bilinir.

http://www.youtube.com/watch?v=eH4XiI_LvTc&search=turkey%20soccer
baraj kuranlara üç kuluvalllah bir elhem okutan vurduğu topla kaleci bayıltan trabzonsporun emektar futbolcusu.
ayrıca dünyanın en hızlı arabasından daha hızlı şutları ile olayı yardırıp geçmiştir.
san marino ile yapılan milli maçta attığı golün hızının 260 km ye ulaşıp, dünya rekoru kıran futbolcu.
girdiği sayısız gol pozisyonunu değerlendiremedi bir maçın ardından yapılan roportaj metni :

S - Hami çok gol kaçırdın, sanşın yoktu heralde ve yenildiniz. Ne diyeceksin ?

H- Canım sağolsun abi
ronald koeman'ın sahada kendimi görüyorum dediği eski yıldız futbolcu.
3 ekim 1990 barcelona trabzonspor macinda ki düşüncelerini şu şekilde anlatıyor;

stada bir çıktık, gök yüzü görünmüyor, oraya kadar tribün vardı. vallahi ilk 10 dakika bacaklarım öyle titriyordu ki, koşamıyordum. 2 kez düz koşarken kendi kendime takılıp düştüğümü hatırlıyorum.
(bkz: magnum şutu)
bu adamın penaltı atma stresi hiç yoktu dümdüz ortaya vururdu.kaleciler bunu bildikleri halde sakatlanmamak için köşelere yatıp, "kurtarmaya çalıştım ama olmadı abi" ayağı yaparlardı.
90 lı yıllardan bu yana trabzonsporun fatih tekkeyle birlikte avrupaya pazarlayabildiği yegane futbolcu..
efsane bombacı..
schalke de hayalkırıklığı yaratsa da dönüşüne sevindiğimiz yakışıklı oyuncu..
lakin teknik adam olarak trabzonspora dönmeyerek hayal kırıklığı yaratmıştır..
(bkz: lan ben bu allahsız yüzünden trabzonsporlu oldum)
bundesliga da kaydettiği toplam 3 golün ikisini ligin son maçında frikik kullanmak suretiyle kaydetmiştir..
trabzonsporun lyon u hacamat ettiği maçta garip bir gol sevinç yapmıştır..
sevinçten göbek mi atmıştır..
yoksa horon mu tepmiştir anlayamamıştım çocukkene..
tartışmasız en iyi frikik atan türk futbolcusu olmakla birlikte beyefendi kişiliği ile örnek futbolculardan biri olan eski trabzonspor'lu futbolcu.
unutulmaz gollerinden ikisini izlemek için;

http://www.youtube.com/watch?v=eH4XiI_LvTc

attığı 2.gole dikkat! vuruştan önceki hareketler, sonra şut ve olmaz böyle bir gol.
trabzonspor formasını en çok giyen oyuncu olmasının yanısıra türkiye liglerinin en çok gol atan 3.oyuncusudur. avrupa kupalarında ise 23 gol gibi hatırı sayılır bir rakama ulaşmıştır. eften püften golü pek yoktur. ama bütün bunlara rağmen kıymeti tam olarak bilinememiştir. futbolu bıraktıktan sonra ne yaptığı ise bilinmemektedir.
bir röportajı:
- hami sen duran toplara çok sert ve isabetli vurabiliyorsun, bunun sırrı nedir?
- abi kalbim temiz...!
219 gol atıpta gol kralı olamamış tek futbolcudur.
türkiye'nin en unutulmaz frikikçisidir. * *

(bkz: frikikçi)
süper ligde şu anda onun seviyesinde frikik kullanan ve onun hızında şut çekebilen bir futbolcu bulunmamaktadır.
Bir zamanlar attığı şutlarla herkesi hizaya sokan Tarbzonsporlu unutulmaz futbolcudur.