bugün

bir efsane daha; koeman 25 metreden bir ineği vuracakmış. tahmin ettiğiniz gibi vurmuşta. vurmakla kalmamış inek o dakikalar içinde iç kanama yüzünden ölmüş ve koeman'nın başı birazda olsa belaya girmiş...
valencia'nın teklifini kabul ederek 3 yıllık sözleşme imzalayan teknik direktör.
fc barcelona'nın efsane kadrosunda oynamış, hatta kaptanlık yapmış, hollandalı stoper. ajax akademisinde yetişmiştir. (4 numaralı formayı giyerdi oynadığı dönemlerde.)
valencia'nın teknik direktörü. aldığı bazı yıldızları kadro dışı bırakma kararıyla gündeme gelmişti bi aralar.
eskiden bi efsane olabilir ancak son dönemdeki durumu ile kestane olma yolunda ilerliyor. az önce almış olduğu 5-1 lik bilbao yenilgisi kestanenin yavaş yavaş çizilmeye başalandığının habercisi.malumunuz ispanya ligi 38 hafta ve kalan maçlarda valencia böyle giderse küme düşücek. ronald koeman adlı adam yüzünden ispanyanın güzide kulüplerinden biri * küme düşücek. koeman ın kestaneye bişey olmaz o gider yine hollandasına yönetir annesinin takımını. kestanesi çizilecek olan yönetim ve kulüptür. yazık oluyor bu takıma. yönetim uyuma kov artık şu adamı kovv!!! *
psv'de osura osura takımı yönetirken valencia tarafından kurtarıcı olarak takımın başına getirilsede kendisi valencia'yı kurtaramadığı gibi birde o tosun bünyesiyle ağır yük olmuştur. lakin yinede ispanya kral kupası'nı indiragandi etmeyi bilmiştir.
an itibariyle valencia'dan kovulmuştur.
(bkz: galatasaray da gözler koeman a cevrildi)
valencia dan kovulmasından ziyade valencia teknik direktörlüğüne getirilmesi dikkat çekici olandır; psv de seleflerinden farklı olarak ne yaptı, takımı bıraktığında takım neredeydi acaba?
Manchester United elenir ve şampiyonlar ligine kalınır.ali samiyende gs-barcelona maçı Koeman frikik kullanır ve kalede hayrettin şampiyonlar ligi maçı.Hayrettin nasıl olduysa topu çıkarır ama kameraların yakaladığı bir şey vardır.Koeman o kadar sert vurmuştur ki hayrettin pozisyon geçtikten sonra hala ellerini sallıyordu büyük bir ihtimal top sert gelmişti.Ve artı Barcelonada oynarken topun başına geçtiğinde barcelona taraftarı toplu halde cenaze marşı söylerdi.Çünkü topa acıması yoktur.
valencia'dan kovulmasıyla, mehmet aurelio'nun Fenerbahçe'de kalabilecek olması ihtimalini kuvvetlendirmiş insan evladı.
canizares, angulo ve yanılmıyorsam albelda'yı takımdan kovan yerlerini çapsız toy futbolcularla doldurmaya çalışan, genç futbolcu takıntısı olan teknik adam. bu sezon la liga'da dördüncüyken aldığı valencia'yı düşme potasının iki puan üzerinde bırakmayı başarabilmiştir.

doksanlarda mahalledeki ziya abinin maçta kafamda patlayan, suratımı mosmor eden şutunun akabinde ronalddd koeemannnnnn diye bağırması ise tamamen başka bir mevzudur.
(bkz: hayvan oglu hayvan ronald koeman)

http://www.youtube.com/watch?v=7Okb8L6ppcc&NR=1
valencia'mın ağzına yüzüne sıçıp bırakan, lanet herif. mümkünse biz onu uzaktan dan dun yolladığı sidewinder füzeleriyle hatırlayalım, abuk sabuk teknik direktörlük maceralarıyla değil. 1994'te fc porto'ya nou camp'ta 35 metreden gol atmıştır orası ayrı. ayrıca kendisinden frikik golü yiyen takımlar arasında galatasaray da vardır...
efsane frikik ustası. hollanda milli takımı ve barça denilince akla gelecek ilk isimlerden, vakti zamanının en iyi stoperlerinden bir tanesi.
kariyerinde 533 maçta 193 gol atan hollandalı "defans" oyuncusu .
kardeşi de kendisi gibi futbolcudur (bkz: erwin koeman)

ama koeman kadar bir kariyeri ve insan öldüren şutları yoktur.

edit : genel ikaz.
sarışın hami. abanma mütehassısı.
küçükken duyduğum muhtemel bir şehir efsanesinde (muhtemel diyorum zira hala bi parçam inanıyor buna) adı geçen yaşayan efsane..o efsaneye göre birgün bu koeman amca topa bir abanıyor, karşıda ki çiroz kalecinin tam göğsüne..kaleci topu hiç sektirmeden tutup yere yatıyor..lakin eleman bi daha kalkamıyor..yanına gittiklerinde bakıyorlar ki adamın tüm iç organları parçalanmış ( siz bilmezsiniz eskiden futbol maçlarında bt/mr/pet/ct her türlü radyolojik aparat bulunurdu sahalarda hey gidi günler hey ).. sonra bu koeman amcayı mahkemeye çıkartıyorlar.. amcaya 2 sene şut çekme cezası verip ayağını mühürlüyorlar (!!!!).. türk işi şehir efsanesi rengini son cümlede biraz belli etsede dediğim gibi bi parçam hala inanır buna..
gerçi göreve başladığı bile belirtilmemiş ama yine de az alkmaar'daki görevine, takımın son haftalarda aldığı kötü sonuçlar neticesinde son verilmiş olan hollandalı teknik adam.
beşiktaş'ın görüştüğü 6 adaydan birisi. aralarında gelme ihtimali en düşük olanlardan birisi sanırım.
Hagi gibi futbolu mükemmel teknik direktörlüğü ehem neyse...
gerçek bir barcelona efsanesidir.
topa gömçürenler familyasıdandı.
görsel
güncel Önemli Başlıklar