Fenerbahçe Nin en kritik oyuncusu.
binlerce kişi stadyumlarda bu insanlara sövüyor fakat bir yaptırımı olmuyor. bu konuya mutlaka el atılmalı. bu insanların da ailesi var sonuçta.
görsel
her halükarda günah keçisidir.
Hakimlikten türemiş adalet dağıtan görevli demek.
Öğrencilerin ek iş olarak yaptığı yan meslek grubu. Amatör hakemlikte 50- 80 lira alınabiliyor her maçta. Haftada iki maça çıktığı düşünülürse ayda 400 ile 650 liraya tekabül eder. Kursu 9 gün sürüyormuş. Bu bilgi hiçbir yerde yok kıyağımın değerini bil sözlük.

Önce ilinizdeki açılacak kurs için başvuru yapmalısınız. Sonrasında formalite icabı yapılan(hakem gözlemcisi dedi ben değil) sınavı geçmelisiniz. Sayısalcı ve lisans bölümü okuyorsanız "aa bu japon kafası çalışıyor bi kere" diye bakıyorlar ve bu da daha hızlı yükselebilmenize imkân sağlıyor.

(bkz: tffhgd)

Edit: ayrıca çıkabileceğiniz maçları siz belirliyorsunuz, şu gün müsait değilim dersim var diyebiliyorsunuz. Keyfinize kalmış yani.
müsabakalarda o müsabaka için geçerli kuralların uygulanmasını ve korunmasını sağlayan karar verici kişi.

futbol hakemliği için söylüyorum kesinlikle Türkiye’de en stresli meslekler arasında en üst sıralara oynuyor. herkes çıkıp hakem hakkında konuşup küfür ediyor, eleştiride bulunuyor hatta ailesi ilgili tehditlerler savuruyor hakem çıkıp ağzını açamıyor. kesinlikle psikolojik destek almaları lazım.
görsel
spor karşılaşmalarında bu karşılaşmalar içerisinde kuralları uygulatan denetleyen kurallara göre karşılaşmayı yöneten kişidir.
Ben bu hakemin var ya.
zor meslek grubu. arkadaş bu hakemlerin milli marşı milli takım maçlarında neden okunmuyor? garibanlar öyle bakıp kalıyor. adam türkiye izlanda maçını yönetiyor atıyorum alman niye marşı çalınmıyor? evet.
geçen maçta sarı kart yemeyen bi ben kalmıştım inşallah bu da öyle olmaz.
Önümüzdeki yıllarda robotların gelişiyle ortadan kalkacak olan mesleklerden biri.
(bkz: hakeem olajuwon)
Bir hakem olarak burda yazılanlar beni üzdü. Hepinizin amk.
(bkz: cüneyt çakır)
liseden bir arkadaşımın futbol hakemi olarak mensubu olduğu meslek. adam süper ligde dördüncü hakemliğe kadar yükselmiş. yakında ligde maç yönetmeye de başlayacaktır.

(bkz: mehmet emre atasoy)
sert olmalı bazen.

https://www.facebook.com/video.php?v=330658387091893
sahada en adil olması gereken.
oyun kuralları dahilinde haklıyı ve haksızı belirleyen kontrolör.
futbol branşı olanında sınavını geçtiğim ve kısmetse önümüzdeki günlerde başlayacağım meşgale.
sabırsızlıkla bekliyorum lan *
işi çok zordur. Bazen kafanızı bile keserler

http://webtv.hurriyet.com...bol-sahasinda-dehset.aspx

http://www.hurriyet.com.tr/planet/23673398.asp
Arapça kökenli bir kelimedir. Okkalı küfürlerde genelde özne olur.
Tüm felaketlerin nedeni..
hobi olarak yapılacak türden bi iş değildir her yiğidinde harcı değildir. il hakemliği yapmama rağmen gerçekten zor meslektir yediğin küfüründen yiyeceğin dayak ihtimalinden başka binbir türlü şikayeti vardır bu mesleğin bu işin parasını ancak klasmandakiler yer bölgeseller ve iller ise kırıntılarını alır. bahsettiğim durum futbolda geçerlidir diğer spor dallarında ne durumdalar bilmiyorum ama bu ülkede daha farklı olacağını sanmıyorum.