bugün

mimar sinan üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümü mezunu,dublaj sanatçısı,afife en iyi erkek oyuncu ödüllü,güzel gülen güzel insan.
tolstoy'un klasiklerinden olan anna karenina daki rolüyle takdir edilesi oyuncu.
inanılmaz güzel şiir okuyan, genellikle esasoğlanının hafif kaçık kankasını oynayan, tiyatroda döktüren aktör. nhr gecesinde piyano başında bir şiir okuyuşu var aman allahım.
Tiyatro Gerçek'in kurucusudur.

--spoiler--
Başlarken

Aylardır üstünde düşündüğüm, çalıştığım ve nihayet yola çıktığım bir konuyu sizinle paylaşmak istedim. 27 yıl emek verdiğim ve her zaman beni ayakta tuttuğuna inandığım, çok severek yaptığım oyunculuk kariyerime yeni bir basamak eklemek istedim. Tabii ki bu basamak bugüne kadar olan tiyatro kariyerimdeki en zor basamak. ilk olarak Atilla Birkiye ile paylaştığım, fikrini aldığım bir konuydu bu. Kent Oyuncuları ile bugüne kadar paylaştığım duygulardan, 23 senedir onlarla birlikte mutlu olmaktan, oyun arkadaşlarımdan, en önemlisi Yıldız Kenter’den ve Müşfik Kenter’den, iki dev ustadan öğrendiklerimden sonra, enerjimin beni yeni yerlere sürüklemekte olduğunu gördüm.Yeni bir şeyler yaratma arzusuydu bu. Kendimle olmak, yeni alanlar yaratmak ve oyunculuğu yeniden keşfetmek dürtüsüydü belki. Yeni keşfedilecek yaşamlar bulmak, bu yaşamları yeni oyun arkadaşlarıyla hayata geçirmek ve henüz salonsuz da olsa tiyatromuza yeni bir tiyatro, yeni bir soluk, yeni bir ekip, yeni bir anlayış katmak istedim. Zaman zaman umutsuzluğa düştüğüm ama her zaman beni heyecanlandıran bir konu oldu bu. Bu yoldan hareketle bir tiyatro kurmaya karar verdim...

Biz oyuncular da sahnede her oyunda başka başka portreler yapsak bile kendi içimizdeki portrelerimizi, bize ait olanı ortaya çıkarmaya çalışıyoruz... Bu portreler kurmaca da olsa bizim içimizdeki gerçeğe dönüşüyor. Her oyunda başka portrelere, gerçek yaşamlara, biyografilere yer veren bir tiyatro oluşturmayı düşünüyoruz… Gerçek yaşamların izinden gitmeyi... Van Gogh oyunu, hatırlarsanız 20 yıl önce sevgili hocam Müşfik Kenter’in oynadığı ve asistanlığını yaptığım bir oyun. O zaman, bu oyunu belki yıllar sonra oynarım diye hayal etmiştim. Şimdi, ilk olarak bu oyunu sahnelemenin heyecanı içindeyim.

Bu yeni oluşumu sizinle paylaşmak istedim.

Saygılar,
Hakan Gerçek.

http://www.tiyatrogercek.com/index.html
--spoiler--
süper bir van gogh olmuştur kendisi.
kenter tiyatrosu'nun en has oyuncularından. sırça kümes oyununda müthiş bir oyunculuk sergilemiş izleyenleri büyülemiştir adeta. oynadığı diğer oyunlar ise:

(bkz: anna karenina)
(bkz: 39 basamak)
(bkz: sesler ziller bizler)
(bkz: inishmorelu yüzbaşı)
(bkz: nalınlar)
(bkz: ver elini broadway)
(bkz: küçük mutluluklar)
(bkz: yalnızlığın oyuncakları)
(bkz: bir şey yap met)
bu akşam izlediğim van gogh (tek kişilik) oyunu ile ayakta alkışlanmayı hak edecek performans gösteren güzel insan..
ezel'de kandıralı karakterini canlandıran oyuncu.
son olarak çakıl taşları dizisinde neşet karakterini canlandırmaktadır. mimikler, hareketler, oyunculuğuna diyecek laf yok, başarılarının devamını dilediğim sanatçı.
nacizane sozluk tiyatrocu hakan gerçek'le bir söyleşi yapmışlardır:
http://nacizanebilgi.com/1209187.htm
van gogh oyunuyla oyunculuktaki heybetine bir kez daha tanık olduğumuz muhteşem sanatçı. ülkemizde böyle bir oyuncunun olması gurur verici. yapmacık oyun oynayan bir çok tiyatro oyuncusu var ama hakan gerçek'te bunu asla göremezsiniz. oyuncu en çok tiyatroda parlıyor işte, bütün gücünü, yeteneğini orada gösterebiliyor. hakan gerçek de sonsuz ışık saçıyor sahneden, bir buçuk saat tek başına seyirciyi alıp götürüyor. ne yapıp edilip tiyatroda izlenmesi gereken bir şahsiyet. iyi ki var.
üstü kalsın gösteresinde izleyerek gerçek bir tiyatrocu olduğunu anladığım insan. bu iş için gelmiş dünyaya.
oynadığı her rolün hakkını veren oyuncu. gerek ruhsar, gerek çakıl taşları, gerekse suskunlar'da birbirinden farklı rollerde kendini kanıtlayan büyük oyuncu.
cemal süreya'dan okuduğu şiirleriyle insana şiir okuma duygusu ve şiir sevgisi kazandırıyor.aynı zamanda tiyatrolarıyla da çok önemli bir sanatçıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=wPSx1Rs_G0Q

adama sorarlar sen naapıyosun diye. bu ses, bu ahenk, bu şiir..kim tarif edebilir ki.
cemal süreya'nın şiirlerini hakkını vererek seslendiren sanatçı. "biliyorum sana giden yollar kapalı" şiirini de seslendirseydi keşke.
bir ay içerisinde üç farklı tek kişilik oyunu yutrtıcınde ve yurtdısında farklı kereler başarı ile sergileyen usta tiyatro sanatçısı ve aydınımızdır.
https://www.youtube.com/watch?v=2wTgM0LzUiM
23 nisan lc waikiki reklamını seslendirmiş. adamı nerede duysam üvercinka'yı hatırlatıyor. açıp dinleyelim yine bakalım.
güncel Önemli Başlıklar