bugün

High Frequency Active Auroral Research Program
(Yüksek Frekenslı Aktif Auroral Araştırma Programı)
merkesi alaska'da olan nasa'nın gizli bir yüksek teknoloji üssüdür. bu teknoloji ile abd doğa olaylarını kontrol etmeyi amaçlamış ve başarmıştır. bu teknoloji ile yüksek frekanslı dalgaları büyük bir enerji ile bir yerde toplayıp, istedikleri düzeye geldikten sonra istedikleri yere bu enerji birikimini göndererek hava olaylarını, iklimleri, depremleri harekete geçirebilmektedirler.

nitekim 17 ağustos depremi bu şekilde yapılmıştır. bu yüzden gölcük te deprem sırasın da büyük bir ışık görülmüştür. yani enerji bi an da bu bölgeye gönderilmiştir.
yazar aydogan vatandas in bir kitabina komplo teorisi baglaminda konu ettigi bir teknoloji programinin kisa adi.
http://www.aksiyon.com.tr/detay.php?id=14638
aynı zamanda insanların beyni ile de oynayabilen bir program(mış).
ilk kez nikola tesla tarafından ortaya atılmış fikirdir. Şu anda abd, ingiltere ve Almanya tarafından denenen ve artık bulunmuş olan lakin geliştirilmeyi bekleyen teknolojidir. Fikrin mantığı çok basittir; istenilen koordinata elektrik dalgası göndermektir; yalnız alışkın olduğumuzun dışında havadan iletme olayıdır. yakın geçmişte Abd'nin iyonosfer özellikleri ve davranışları araştırma amaçlı Alaska'da başlattığı bir projedir. Yüksek frekanslı radyo sinyali yollayabilen antenler ile hedeflediği koordinata elektrik göndermeyi başarmıştır. Yakın bir geçmişe kadar sadece hava durumlarını yönetmek veya yapay deprem oluşturmak için kullanılacağı düşünülse de artık daha büyük ufuklar sayesinde; elektrikle çalışan her cihazı yönetilebileceği fikrinin ortaya atılmasıyla(sanki bilinmezmiş gibi) bir telaş almış başını gitmiştir. Düşünün ben şakacı komşunuz skirmish; elimdeki ufak bir anten ile sizi çalışır vaziyette olan mikrodalga fırınınızın ayarını yükseltip içinde pişirdiğiniz keki yakıyorum. sizde 'hangi ibne yaptı lan bunu' deyip hayıflanıyorsunuz. Artık bunun bir kaç kademe büyüğünü düşünmek fazla da zor olmaz. Nitekim bir yok etme aracı olmadan kullanılsa ve sürekli geliştirilse fiziğe ve dünya'ya olacak faydaları sınırsız.
resmi amacı "iyonosfer'de" araştırma yapmak olan abd deniz ve hava kuvvetleri'nin ortaklaşa yürüttükleri proje.
projenin amaçları arasında;

1-atmosferdeki termonükleer araçların elektromanyetik vuruşlarını değiştirmek,

2-denizaltılarla haberleşmeyi kolaylaştırmak,

3-radar sistemlerini son derece geliştirmek,

4-çok büyük bir bölgede, abd ordusu dışında tüm haberleşmeyi durdurmak,

5-emass ve cray bilgisayarları ile ortaklaşa, toprağın altını çok derinlere kadar incelemek,

6-büyük alanlarda petrol, doğalgaz ve mineralleri tespit etmek,

7-cruise füzeleri gibi her türlü saldırı silahı ve uçağı havada imha etmek.

gibi bilimsel ve teknolojik doneler olmasına rağmen bazı bilim çevrelerince gerçeğin hiç de böyle olmadığına dair yorumlar yapılmakta, haarp projesi'nin dünyamıza verdiği zararlar şu şekilde açıklanmaktadır;

1-iklimleri değiştirebilir,

2-kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir,

3-ozon tabakası ile oynayabilir,

4-deprem yaratabilir,

5-okyanus dalgalarını kontrol edebilir,

6-radyasyon yaymayan termonükleer patlama oluşturabilir.

adamlar arkamıza geçmişler bile bir boynumuzu çevirebilsek neler yapacağız ama. neyse...
üçüncü dünya savaşı esnasında dünyanın biyolojik dengesinin amına koyacak olan teknolojidir.
aydoğan vatandaş'ın (bkz: armageddon) haarp isimli bir projenin ve etkilerinin üzerine yazdığı, komplo teorisi modunda ancak gayet inandırıcı bir anlatımı olan kitabıdır. ana teması yanlış olduğu düşünülse bile okunması halinde pek çok hayret verici bilgi edinilebilecek hoş bir kitaptır.
(bkz: illuminati)
ayrıntılı bilgi için:
inglizce
http://en.wikipedia.org/wiki/Haarp

türkçe
http://tr.wikipedia.org/wiki/HAARP

makale
http://yeni-dunya-duzeni....007/09/haarp-projesi.html

uydu üzerinden yeri
http://maps.google.com/ma...2&z=14&iwloc=addr
muse'un 17 ve 18 temmuz 2007 tarihleri arasinda gerceklestirdigi wembley arena konserinin dvdsinin adi.
x men legends oyununda yok edilmesi gereken birliklerden bir tanesi.
bununla ilgili bir şehir efsanesi için (bkz: 17 ağustos)
21. yüzyılda yaşanabilecek olası bir üçüncü dünya savaşında top, tüfek ve tankların kullanılmayacağının kanıtı olan bir araştırma üssü. yapay depremler, tornadolar, manyetik alan değişimleri.. hımm.. ilginç evet.
hakan yılmaz çebi'nin israilin şifresi isimli kitabında değindiği ve aydoğan vatandaş'ın armageddon isimli kitabına spoiler olabileceğini düşündüğüm proje. yeni dünya düzeni
komplo teorileriyle ilgilenenlerin araştırmak isteyeceği mevzu.
insanların zihniyle direkt olarak oynaşamayan proje.

o kadar adam "beynine dalga gönderek karının bize versin lan euhau" diye uğraşmıyor.
(bkz: subliminal saldırı)
muse'un 17.07.2007 tarihli konserinin kayıtlı olduğu dvd. ayrıca 16.07.2010 tarihli konserinin de cd kaydı vardır h.a.a.r.p.'de. muhteşemdir. muse'un canlı performansının mükemmeliğini bir kez daha gözler önüne sermiştir.
özel konutlarda, ulaşım araçlarında manyetik yalıtım, manyetik koruyuculu kask gibi kavramları hayatımıza sokup yeni rant alanları oluşturabilecek tehlike!
kara bilim. tesla'nın fikri olan dünyanın manyetik bir bölgesinden tüm dünya kontrol edilebilir fikri ve onun çalışmaları kullanılarak oluşturulan proje. detaylı bilgi;

http://muratuz.blogspot.c...ikola-tesla-ve-haarp.html
2. dünya savaşı dönemlerinde tesla tarafından ortaya atılan fikirle yapılan çalışmaların kısaltılmış adıdır. tesla ölür ölmez tüm belgeler amerikan hükümeti tarafından alınmış incelenmiş ve bu silah üzerinde çalışmalar yapılmış olduğuna dair söylentiler de vardır. ancak bu dönemde bu söylentilerin gerçek olduğu herkeze açık bir bilgidir. http://tr.wikipedia.org/wiki/HAARP
bizim bilim adamaları laikliği kurtara dursun adamlar yakında teknolojileri ile bizi esir alacaklar.
(bkz: allahım sen bizi koru)