bugün

entry'ler (2392)

levent kırca

fatih altaylı'yı maymun etmiştir, helal olsundur.

sigara zamları geri çekilsin kampanyası

sigara ve içkiye harcanan para yıllık 26 milyar dolar imiş.
buradan bakarsak; sözümona sigara ve içkiye karşı olan akp iktidarının bütçesinden bu parayı çıkarırsak, bu ekonomi batacacağı için, zor olan önerme.

akp iktidarı ve tüm iktidarlar, sigara ve alkol tüketicilerine duacıdırlar. bakmayın öyle üfürmelerine.

vampir tarafından ısırılan türkün ilk sözleri

anaan amna goyyum.

ergenekon davası

10 dakikalık özetle bu dur;

http://videogaleri.gazete...041_9_Hukuk-Balyoz-Davasi-

tabiat tanrının kölesidir

"inanç tanrının besinidir, inanç olmazsa tanrı açlıktan ölür." sözünü akla getiren cümle.

akp iktidarıyla laikçi sayısının azaldığı gerçeği

akp iktidarıyla para ve güç için emperyalist kucağında oynaşan imamların sayısının artması gerçeğini değiştirmez.

abd emreder, komşu ve kardeş ülke halkına tecavüz edenlerin sırtını sıvazlarsın ama laikçiler (?!) azalır. allah müstehakınızı versin.

kürdistani islam partisi

(bkz: hem kel hem fodul)

deli mi ne

kaynak olarak "götünü" kullanan kimilerini kusturan yazar. (bkz: #13691763)
bu götlerin pardon yazarların kaynak göstermeden kendine de bok atmasına şaşırmaz.

her şeyi abd ye bağlayan özgüven yoksunları

--spoiler--
hikaye bu ya; öküz sürüsü çayırda sakin sakin otlarken bir öküz nefes nefese gelip arkadaşlarına heyecanla anlatmaya başlamış : "lan oğlum var ya, bu insanlar bizi yediriyor, içiriyor, bize bakıyorlar ya hani... neden? çünkü iyice semirmemizi istiyorlarmış. sonra da hepimizi kesip sucuk sosis yapıp süpermarketlere satacaklarmış!"
diğer bir öküz otlamaya devam ederken başını bile kaldırmadan cevap vermiş: "bırak lan bu komplo teorilerini..."
--spoiler--

her şeyi abd ye bağlayan özgüven yoksunları

herşeyi akp ye bağlayan özgüven yoksunları kadar saf değillerdir. neticede akp abd'ye bağlı olunca...

kenan evren i yargılamak

derler ki; 92 yaşında insanlar, yazık. bence yaşları mahkeme kararıyla küçültülüp öyle yargılanmalılar. (bkz: erdal eren)

insan kaç kere aşık olur

"bir gönülde iki sevda olmaz, olsa olsa yalan olur." *

doğu perinçek

http://www.youtube.com/wa...gcHl0&feature=related

osmanlı hanedanı

---
"muhteşem yüzyıl" dizisi için "tarihe mal olmuş şahsiyetin mahremiyetine hassasiyet gösterilmedi" diyen 74 bin kişi kızdı ve rtük'e başvurdu diyorlar...

eeee millet hassas...

şu bizim muhteşem sekiz yılda insanların yatak odalarına girildi, kadınlarının-kızlarının mahrem bantları yandaş medyaya dağıtıldı, iç çamaşırlarının olduğu çekmeceler taşındı...

hassas vatandaş rahatsız olmadı...

kendisi de zaten telefonla eniştesiyle konuşmaya korkuyor hımbıl...

ama dizide kanuni sultan süleyman'ın mahremiyetine girildiğine kızdı...

*

dizide gördüğünüz (ki ben ömrümde ilk kez bir diziye oturup baktım) o sevimli küçük veliaht mustafa var ya...

ileride sultan süleyman onu boğduracak... koklayarak öptüğü bebeğini, dilsiz cellatlar boğarken de hırıltılarını yan çadırda dinleyecek...

iyi mi?..

*

"muhteşem yüzyıl" dediğiniz, yağmaya ve istilaya dayalı ekonomisi, bebek yaşta annesinden-babasından koparılmış devşirmelerden ordusu, adı ve kimliği değiştirilmiş insanlardan oluşan devleti, saçından sürüklenerek getirilmiş el kızlarının hamama sokulup sokulup padişaha sunulduğu, kalanlarının paylaşıldığı, babanın oğlu, kardeşin kardeşi boğdurduğu ve ha bire kafaların kesildiği öyle bir yüzyıl işte...

eksik bile; ya sarayın "oğlan"larını gösterselerdi...

*

akp'nin batı'dan uzaklaşıp araplara kayması "neo osmanlı" diye tam da millete yutturulurken... ve o gaza gelmiş muhteşem zat eski osmanlı topraklarında kılıç kuşanırken oldu bunlar...
*

ve dizide "milli ve manevi değerlerin rencide edilmesine" kızdı demek ki vatandaş...

atatürk'e televizyonda hakaret ettiler, kılı kıpırdamadı...

"türk" kelimesini ekranlarda aşağıladılar, tınmadı...

cumhuriyetimizi tekmeliyorlar, alınmadı...

ama diziye bakınca "milli ve manevi değerleri" incindi...

muhteşem memleketin...
---

bekir coşkun / cumhuriyet

ergenekon

--spoiler--
Bu operasyon. Dava filan değil. Bu operasyonun adını Amerikalılar koymıştur, Ergenekon Operasyonu diye. Tıpkı Irak’ta yaptıkları gibi. Irak’ı işgal etmeden önce de oradaki halk çok öenmli değildi, halk çünkü bir diktatöre bağlı, zaten sindirilmiş durumdaydı.Ama Türkiye’deki milletimiz öyle değil. Orada da aynı şeyi yaptılar. Telefon dinlediler. Saddam düşmanı devlet düşmanlarını itirafçı yaptılar. Devletin içinde çöreklendiği ajanlardan bilgi alıp sahte ihbar mektupları yazdılar. Adliyeye çöreklendirdikleri çetelerine, bu adamları tutuklama tehdidinde bulundurdular. Tutuklattılar. Sonra Irak işgal edildi. Irak’ın ordusu savaşmadan teslim oldu. Korktuğu için mi teslim oldu? Ama Türkiye’de iş hiç öyle değil. Türkiye’de papuç pahalı yani hiç ucuz değil öyle.

Bu operasyon aşama aşama gidiyor. Önce isimleri belirlediler. Sonra devlet içinde devlete düşman olanları itirafçı yaptılar. Devlet içine çöreklenmiş bazı çetelerden, bazı muhbirlerden, tarikat üyelerinden bilgiler alıp, sahte ihbar mektupları hazırladılar. Sahte olduklarını da mahkemenize sundum. O mektuplardan sonra bizler buradayız. Şimdi geldiğimiz nokta bu operasyonun 4. Aşaması vardır. Bu operasyon bu üç aşamada bitirilemedi. 4. aşaması suikastler aşamasıdır. Bu iş artık suikastlerle devam edecek. Bunu Amerika yapacak.Kiminle yapacak? Siyasetten aldığı güçle yapacak. Onlarla örtecek bu işin üstünü.

Dünyanın neresinde olursa olsun gizli servisler kullandıkları insanları limon gibi sıkar, kullanır atar. Dünyanın her tarafında böyle olmuştur. Çavuşevsku da aynı akıbete uğradı. Gizli servisler onları paşalar gibi yaşatıyordu. Ömürleri sokakta rezilce bitti. Şimdi uyarmak istiyorum; Zekeriya Öz’ü, Fikret Seçen’i, Nihat Taşkın’ı Mehmet Ali Pekgüzel’i özellikle mahkeme heyetini. Çok iyi korunmasını istiyorum. Yapılacak suikastler büyük ihtimalledir ki bu minvalde olacaktır ilk etapta. Çünkü milletin beyninde buradaki mahkeme bitti. Burada bizim artık tutsak olduğumuzu, esir alındığımızı Türk milleti biliyor. Herkes biliyor.
--spoiler--

ergenekon davasından yargılanan durmuş ali özoğlu. mahkemedeki savunmasında yukarıdaki cümleleri kullandı. ve sadece bu yüzden, savunmasında ettiği bu sözlerden, 14 yıl hapis cezası aldı. savunma = 14 yıl.

keser döner sap döner...

http://www.odatv.com/n.ph...hapis-verildi--1903121200

hakan şükür

http://www.zaytung.com/fo...erdetay.asp?newsid=161286

hakan şükür ün türk siyasetine katkısı

bu dur: http://www.zaytung.com/fo...erdetay.asp?newsid=161286

korkak ve karaktersiz olmak

peçeteden kendi imkanları ile doğan insan çeşidine has bir durumdur.
orada burada sözlükte filan atar tutarlar. "yüzüme söylesene" deyince sıvışıverirler.

sözlükte de var maalesef.

nicki yiyen kedi

(bkz: #14894285)

kendisinin "mumsöndü" diye tanımladığı bir gecede ana rahmine düştüğü kesin olan yazar. yazık. varlığı hep tartışma konusu olmuş ve alevilere çamur atmak için kullanılan ne idiğü belirsiz bir mumsöndü gerçeğini, bunlardan daha iyi bilen yoktur bu yüzden. mumsöndü aşağı mumsöndü yukarı..

o kadar bellidir ki bir sapkınlık sonucu bu dünyaya geldikleri gerçeği, ülkemizin en onurlu, namuslu insanları olan alevilere çirkef sıçratmakla hafifletebileceklerini sanırlar acılarını.

tuncay özkan

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20137075.asp