bugün

entry'ler (364)

chat gpt nin avukatlığı bitirecek olması

Hazır bilgilere göre analiz yapan birçok mesleği derinden sarsacak olması doğrudur.

Bu geceki sohbetim:
https://chat.openai.com/s...a1-4c5f-ac6a-416570db28fa

aaron bushnell

görsel son sözü ‘özgür Filistin!’

aaron bushnell

görsel

aaron bushnell

görsel

aaron bushnell

israil’in Gazze’de yaptığı soykırımı kendini yakarak protesto eden amerikan hava kuvvetleri askeri. Bunu yaptığında 25 yaşındaydı. Allah ondan ve yaptıklarından razı olsun.

dua etmek kadere aykırı mıdır

Zaman faktörünün sistemin içinde tanımlı olduğu bilinerek ele alınması gereken soru cümlesi.

şeriat isteriz

‘Kişiden kişiye uygulaması değişmeyen, insan fıtratı ile çelişmeyen, güvenlik ve huzur için sınırlandıran, her tür sömürüyü engelleyen, Her kesimin hakkını koruyan, hayatı zorlaştırmayıp kolaylaştıran, anlamak için avukat olunması gerekmeyen kurallar istiyoruz’ ifadesinin özeti olsa da güncel karşılığı değişmiş olduğundan bunları isteyenlerin artık kullanmadığı ifade…

dua akademisi

Dua dinamiklerinin öğrenilmesi için öngörülen kurumsal yapı.

Kişinin özündeki dua jeneratörünü susturmak mümkün olmadığından bu yetinin eğitilerek yönlendirilmesi gerekiyor. Matrix filmindeki gibi simülasyon ortamı henüz mümkün olmadığından hayatın tam ortasında bulunan kurumsal yapı*da sonuçlarından kaçınamadan gerçekleşen bir eğitimle…

Acı sonuçlar yaşamamak için eğitim şart…

Sistemin dinamiklerini en iyi bilenler sistemin içine rehber olarak gönderilenlerdir. Bu durum Onların dua etkileşimlerini Akademi müfredatının en önemli materyalleri konumuna taşıyor.

*Kurumsal yapının varlığını farketmek balığın suyu farketmesi gibidir.

dua

Sonuç. içinde bulunduğumuz Zaman/mekanın işleyişinin farkındalığı neticesinde yapılan çok boyutlu eylem.

uras benlioğlu

Youtuber. Merak uyandırıcı, Çocuklar ve gençler için güvenli ve teşvik edici. (Seko’ya yaptığı şakaları küçükler anlamıyor)

ayakların baş başların ayak olması

"Değersiz kimseler başa geçti, değerliler ise en geride bırakıldı." anlamında kullanılan bir atasözü. ~https://tr.m.wiktionary.org~

bakanlığa yazılan dilekçeye rica ederim yazmak

Amme hukuku ve vatandaşın konumu göz önüne alındığında olması gereken.

Üst makamdaki kişinin tevazuen alt makamdaki kişiden ricada bulunması; alt makamdaki kendini bilen kişi tarafından emir telakki edilmesi nedeniyle zaman içerisinde taklide dönüşmüş ve rica kelimesi avam tarafından emr yerine kullanılır olmuş.

(bkz: ayakların baş başların ayak olması)

kuran

(bkz: beni oku)

Sistemin admini tarafından içeriye bırakılan kılavuz dokümana süs eşyası gibi davranılıp merasimlerde okunması ve içeriğinin anlaşılmasının engellenmeye çalışılması düşündürücüydü… okuyunca bu durumun dokümanda ön görüldüğü anlaşılıyor. Önceki sürümler userler tarafından amacı dışına çıkarıldığı için haklı olarak bilim sahasının dışına çekilmiş . Güncelleme gelmiş fakat bilim kendini merkeze koyduğu için kılavuzun son sürümünü de öncekiler gibi dışarıda tutmaya çalışıyor. iki tarafa da hakim olanlar durumu görüyor fakat yıllarını harcadıkları akademik kariyerleri onların en büyük ibtilası haline geliyor.

ilmihal

Hâl bilgisi.

Bilmek ve olmak arasındaki ilişkiye dikkat edilirse; kitabın ancak ulaşılması gereken farkındalığa dair taklit edilecek hal ve hareket bilgilerini içerdiği anlaşılacaktır.

eski eşe mal ve nafaka vermeden boşanma yöntemi

(bkz: Nisa suresi)

gazze

görsel

gazze

görsel

gazze

görsel

gazze

görsel

halis aydemir

Bizlere Rabbimizin ayetlerini açıklayan, içimizden biri..