bugün

(bkz: maradona oldu macit)
(bkz: adolf fitne)
(bkz: adolf fidni)
(bkz: adolf ibni) *
sanırım bir sınav yapmışlar...sıfır çekenleri de yarışmaya kabul etmişler.
cumartesi gecesi kafam güzel bi şekilde makinayı beklerken; biraz da ekşisözlükte başlığı dolunca açtım bu yarışmayı, önce sorun bende zannettim, fazla mı içtim acaba filan derken hadise o kadar şebekleşti ki hiç bişey bu kadar aptalca olamaz dedim,
sonra sarışın kıvırcık bi hatun çıktı, sürekli elbisesinden taşan memeleriyle uğraştı, bacaklarını çekiştirdi, barbaros şansalın tabiriyle oral eğil ağızla konuştu durdu, sorulara verdiği cevaplar, tavırları yapmacıklığı beni rahatlattı
farkettim ki tamamen kurmaca.... seyirciyi aptal yerine koymaya çalışıyor ama kim aptal kim akıllı çok karıştı bence, kurmaca olması mı kötü olmaması kötü ondan da emin değilim...
anladığım kadarıyla ajanslara gitmişler güzel güzel hatunlar seçmişler yarışmadan önce de nasıl davranacaklarını iyice tembihlemişler, espriler de cevaplar da buram buram yapmacıklık kokuyordu...
kimse bu kadar aptal olamaz değil benim demek istediğim elbette var böyleleri bu ülkede ama bir araya getirmesi o kadar kolay değildir bence, ayrıca dahi diye oraya çıkardıkları çocuklara soruyorum, deli mi sikti kardeşim, ne güzel bölümlerde okuyorsunuz, yarın öbür gün dönüp baktığınızda utanmıcak mısınız, yüzünüz kızar mıcak mı? bu şebeklikte ne işim vardı demicek misiniz? sizin yerinize tv başında utandım lean, havuç gibi oldum anasını satıyım...
bi de behzat uygur avrupa kıtasının kuzey yarım kürede olduğunu bilmiyomuş, iki yarımkürede de yerin yok olum senin....
iZLEYiCiLERiN EGOLARıNı TATMiN ETMEK iSTEYECEKLERiNi TAHMiN EDEN YAPıMCıLARıN YENi UYDURUK YARıŞMA FORMATı. A NE KADAR APTALLAR DEYiP RAĞBET EDECEK OLAN, BiLGiYi BiRiKiMi DEĞiL APTALLıĞı, CAHiLLiĞi iZLEYiP MUTLU OLMAK iSTEYEN HALKıMıZıN EN ÇOK iZLENENLER ARASıNA SOKACAĞıNA EMiN OLDUĞUM YARıŞMA.

bilkent turizm mezunu olduğunu söyleyen kişi, kavgam'ı okumamış olabilir ama adolf hitler'i BiLiR. KENAN EVREN ASTSUBAY DEMEZ. TANıR SÜLEYMAN DEMiREL'i.

BiR TANıM DAHA: ŞU ANDA SÖZLÜKTE YORUMLARı OKUYAN YAPıMCILARıNıN ELLERiNi AVUŞTURARAK MUTLULUK ÇıĞLıKLARı ATTıĞıNı DÜŞÜNDÜĞÜM YARıŞMA.
Kenan Evren ' in astsubay , opera sanatcisi Pavarotti ' nin de orda bulunan saci uzun akli kisa ya da etegi kisa akli da kisa bir kac kiz tarafindan microsoft un kurucusu Bill Gates sanildigi izleyici katliyami yapan '' vay ulkenin haline '' dememe sebebiyet vermis programimsi sey .
umarım sorulara verdikleri cevaplarda kanal ile anlaşmalıdırlar, dolayısıyla rayting uğruna vermişlerdir o cevapları. aksini düşünsene lan ''böyle kızlar var''. aman allahım.
(bkz: abons hitne)
abons hitne ne demek ya.onuda zaten arkasında oturan zavallı partneri söyledi ama sufleyi bile doğru alamadı güzel bağyaan.*
güzel ve dahi salak
(bkz: de anlamına gelen dahi)
pavarottiye bill gates, ırak'ın başkentine lübnan yanıtı veren tikilerin bulunduğu yarışma programı.
bütün manyakların toplandıgı bir yarışma programı. o kadar okuduktan ve meslek sahibi olduktan sonra salak bir programa katılıyolar.
işin komik yanı kız çocukların masa üzerine çıkıp dans etme kısmıdır..
bu kısımda erkekler ya kafalarını masanın altına sokmakta, ya gözlüklerini temizlemekle uğraşmakta ya da kafalarını yüzseksen derece döndürmeye çalışmaktadırlar..

ki son yarışmacı olan erkek böyle bir şeye kalkışmamıştır..
gözlerini ayırmadan izlemiştir dans eden kızı..
"madem geldik, rezil oluyoruz bu kadar barı bacaklardan mahrum kalmayalım" mı diye düşündü ne?!
yarışmadaki hiçbir kız; zeki, çok bilgili veya genel kültür konusunda iddialı olmamasına rağmen bu konularda dalga geçmek için "düşene bir tekmede biz vuruyoruz." mantığı ile hareket etmemiz bizim ortak kaderimiz.
vücudunu zeus'tan almış bir adama rastlamadığımıza göre; yarışmanın adı "güzel ve dahi" olduğuna göre ve kızlar güzelliği, erkekler dahiliği temsil ettiğine göre neyi bu kadar eleştiriyoruz anlyamıyorum.
eleştirmemiz gereken, lise ve dengi bir okuldan mezun olmuş kişilerin aldığı eğitim sonucunda; yakın siyasi tarihimizi bilmemesi veya hiç ilgilenmedikleri bir konuda onları zorlamak gibi bir misyon edinmiş bir programı izlemek ve reytingleri tavan yaptırarak birlerinin kasasını doldurmasına yardımcı olmaması gereken insanlar olmalıdır.
belli bir dünya görüşü kazanmadan oy verenlerin yetiştiği sisteme karşı duracağımıza, bu sistem içinde yetişmekten başka suçu olmayan, okuma alışkanlığı veya gazete okuma alışkanlığı dahi veremediğimiz birkaç kıza bakıp bakıp "vay halimize...." demek belki de en kolayı.
manşetlere taşınan bu konunun sorumlusu bu kızlar değil malesef bu kızlara okudukları süre boyunca hiç yardımcı olmamış aileleri ve okullarındaki öğretmenleridir.
bir çok kişi dalga geçtiği bu kızlara bakarak ulan ne kadar zekiyiz biz gibi bir yanılgıya düşmesin. her gördüğüne körü körüne inanıp daha sonra yüzeysel bir şekilde eleştiren kişiler daha doğru dürüst " iddia " kelimesi bile yazamaz buna nickim kadar eminim. gazetelerin spor sayfasını okuyarak yetişen bir nesil, oynadığı kupon ve aldığı eğitime denk olarak yaşama " iddaa " olarak devam edecekse de; çok kültürlü vatandaşlarımız, yazın güneşlenirken kant ve nietzsche okuyarak vakit öldürecekse de, bilgisizlik ve cahillik yine can almaya devam edecekse de bu kesinlikle onların değil, diego armando maradona'yı bilemeyen** genç kızların suçu olacaktır. kimse üzerine falan alınmasın sözümüz meclisten dışarı ama meclis küçük. *
masa üstünde dans eden(!) uzun bacaklı bir kızı görmemle başladı her sey. sandalyede oturan gencten çocuk kızın uzun bacaklarına ve bacaklarıyla ters orantılı etegine bakmamaya çalışıyordu nedense. gerçi konum olarak asagıda oturuyordu baksa da etegi göremezdi herhalde. kızlar güzel olandı, erkekler akıllı. ama akıllı adam oyle abidik bir ortamda ne iş yapardı o da ayrı bir sorundu. "yapay zeka" ile ilgilenen gözlüklü çocuk mesela "yapay burunlar" ile karşılaşınca zorlanmış mıydı merak ettim. güzel ama salak kategorisine bile isteye kaydolan kızlara gayet asagılayıcı sorular soruldu. "format" buydu. devşirme formatlar ugruna ne gencler heba oldu diye düşündüm. sonra bunlar görünenler diye geçirdim içimden bir de bizim bilmediklerimiz vardı. mesela "kitap okumayı sevmem" diyebilen liseli gençler mevcuttu mahalle aralarında. kitap hiç bir zaman çok ragbet gören bir sey olmamıştı hayatımızda da eskiden utanır sıkılır "sorunca soylemelik" kitap isimleri tutardı akıllarında insanlar, şimdi öyle dertler yoktu. yeni dertler edinmiştik kendimize selülitsiz bacak, pantolonumuzun markası, saçımızın jölesi gibi.
eleştirilmesini geçiniz yayından kaldırılması gereken programdır.

kimse demez ki kalk da "27 mayıs 1960 ta neler oldu anlat bakayım yavrucuğum." değil mi? -keza bunu bilmemeleri de gariptir ya biz cumhuriyet in ilanını bildi die şükrediyoruz.-
lise mezunu bir insanın ne halde olabileğini gözler önüne sermiştir. öyle rezildir ki eğitim, bir insanın ne kadar dahi olduğunu ölçmek için "karede kaç köşe var" sorusu gelebilir. veya ahmet necdet sezer'i magazinel açıdan bilip de mesleğini bilemeyecek kadar dangoç yetişebiliyorsa bu ülkede insanlar kimse bana kalkıp da " her şeyi bilmek zorunda değil ki kızlar güzel oldukları için oradalar" demesin. dahilik derecelerini "birleşik alanlar kuramı" ile ilgili sorular sorarak ölçmeye çalışmadı. magazin gülü biri çıktığında yedi ceddini sayarken "kenan evren" i bilemeyen biri nasıl 11 senelik bir öğrenim hayatı geçirmiştir merak etmekteyim.

sorulan sorulara "ama ben daha çookk küçüğüüüm. ben o zaman dünya da değildim ki." diye isyan eden yaratık -yaratılan anlamında kullandım efendim estafurullah.- bu sözlükte çatır çatır siyaset, politika, dünya tartışabilen insanlarla akrandır.
istediğimiz oraya çıkanların bilgi düzeylerinin çok iyi olması değil, en azından >0 olacak kadar var olmasıdır. bu gibi insanların ekranlara bu formatla getirilip, bilgisizliklerinin ispat edilmesi ülke için ağlanması gerektiğinin kanıtıdır.

elden ne gelir? açarsın programı, oturursun arkadaşlarınla ağlanacak hale gülersin. ya da en fazla entry yazarsın şimdilik.--aa bu benim lan.-

toparlamak gerekirse;
sorun kızların dahi olmaması değil, adı soyadı gibi bilmesi gereken olgulardan bihaber olmaları. bu gibi insanlar 11 sene okuyup bir halt öğrenmezken anadolu'da onların yerinde olmak isteyen birçok öğrenci "aday"ı vardır eminim.

sonuç olarak yarışmada ne güzel ne de dahi vardır iki taraftan da. bu yarışma için "dahi" kelimesinin tek geçebileceği durum, kendini dahi zanneden napolyon felsefesinde bir yapımcının varlığıdır. "para para para."
asıl ismi beyinsiz ve mal olması gereken, izlerken utandıran, utanırken düşündüren, böyle çocuğun olacaksa aldırmakta fayda var sözünü akıllardan geçiren, medayıpım tarafından yapılıp show tv tarafından yayınlanan, milli sunucu kardeşlerden behzat uygur' un sunduğu sığ ötesi yarışma.
iştirakçi güzellerin hangi gezegenden geldiğini hala kestiremediğim, sıradan formatlı bir eğlence programi.

kars ın selim ilçesinin adını bile bilemediğim bir köyünden yarışmaya katılsa güzellerimiz, yada ne bileyim teknolojinin henüz ulaşamadığı bir mezra, köy benzeri biryerlerden, belki hak verirdim cehaletin bukadarına, fakat bunların hepsi büyük şehirlerde yaşamış, teknolojinin en alası ile muhatab olmuş insanlar. komik, zira özel lise ve özel üniversitelerden mezun olmuş bazısı.

sistemi eleştirmek kolay, en kolayı üstelik. muhatabınız yok karşıda, ne söylesen yeri yani. ezberci bir sistemimiz var bu doğru ama, olan aklı alan bir sistemimiz yok. bunları bu hale hiçbir sistem getiremez, beni buna kimse inandıramaz. türkiye de bu kadar zeka özürlü bir nesil olduğuna ben asla inanmam.

bu olsa olsa program formatı mucizesidir. bu kızlar zamanla nasıl gelişecekler, onlar geliştikçe ve öğrendikçe sizler de nasıl oy yağdıracaksınız bir bilseniz olayıdır.

aksine inanmak istemiyorum...
http://vdo.mynet.com/
kamera saksılarıyla kamera şakası yapılan yarışmadır.
ben inanmadım.hepsi oyuncu.yani umarım.
cumhurbaşkanımız'ın fotoğrafını görunce,'bir devlet adamıdır,diyen fakat cumhurbaşkanıdır! diyemeyen kızı görünce şok oldum.
acaba çok mu aramışlar bu kızı! diye sorduran program...
devid beckham'ın fotosunu gösterseler.
haa bekım bekım..victoria ile evli olan((üzgün bir ifade)
şu haftalık 200 bin dolarcık alan yakışıklı,sexi,ingiliz..demesi muhtemel.

yolları açık olsun.bi şey daha var.sunucu değişmeli...
her ne kadar yarışmacı kızlar abazaları memnun etse de,behzat'ın esprileri reyting düşürebilir!
dejenereliğin son halidir. bir kac kasar cıkar uygur kardeslerin büyüğü onlarla dalga gecerek para kazanır. ne güzel istanbul.

kaldırılması dileğiyle.
dahi ve güzel lakin hepsi feyk... bunlardan bir ikisini seveceksin bak bir daha yapabiliyorlar mı böyle peh
dünyanın en salak insanlarının bulustugu birprogram. bu gerizekalıları birde kaldırıp malikane gibi bir evde ders vereceklermiş. yazık yazık ülke bu şapşal insanlara kalmış bi durumda. kıçlarını sallayarak bi yere gelecegini uman insanlara prim vermemeyi ne zaman öğreneceğiz milletçe çok merak ediyorum. yapımcılar salaksa bunlara para veriyorsa butun turk milleti olarak bizde mi salagız. yarın bir gun bu gerizekalılardan hangisi daha zeki diye bizden oy istediklerinde atacak kadar gerizekalımıyız. dunyaya asalak olarak gelmiş bu komple insan süprüntülerini görünce kan beynime sıcrıyo. yazık yapana da, orda bulunana da, izleyene de, sunana da, kanala da. yazık yemin ederim hepsine...
çok düşük bir seviyeye sahip olduğu için eleştirilmesi en kolay programdır. hepimize gün doğmuştur. cumhurbaşkanını bile tanımayan insanları görünce kendi cahilliğimizi unutup eleştirmeye başladık. oysa ki en büyük cahilliği biz yapıyorduk böyle bir programı izleyerek. eleştireceğimiz konuların daha farklı olması gerektiğini düşünüyorum. seviyemizi zorlayacak konular üzerinde eleştiriler yapmalıyız. yoksa en kolayıdır bu şekil bir programı izleyip üzerine eleştiriler yazmak. saygılar ve hepinize kucak dolusu sevgiler.
güncel Önemli Başlıklar