bugün

(bkz: mein kampf)
o yeni bir yazar,
o yedinci nesil taze kan,
ve o bu başlığa girilen hoşgelişler ola sözünün sahibidir..

(bkz: zerrin özer i keşfetmiş orhan gecebay edası)*
sieg heil dedirten yazar hoş gelmiş.
bir kitap.
Hoşgelmişler efendim, buyursunlar..
(bkz: ne kavgam bitti ne sevdam)
kitaptır ve günümüzde hala kitaplardan korkan insanlar olduğunu anlamamızı sağlamıştır. şunu unutmayın: düşüncesi, anlattıkları, söyledikleri ne olursa olsun her kitap kitaptır ve bir kitabın en ufak bir sayfasının bile "sansürlenmesini" "yasaklanmasını" istemek, kendi düşüncenizin kitapları yasaklandığında çıkardığınız seslerin değerini düşürmektedir.
Adolf Hitler'in kendine özgü yazdığı ve bir dönem yasaklanmış olan kitabın adı.
bu hürriyete bir hakaretti. kardeşlik ve birlik hususu ise şu cümle ile rezil ediliyordu: "sen bir
yoldaş deilsen kafan paramparça edilecektir."
o dönemde evlenecek çiftlere hediye ediliyordu ve eğer kütüphanelerinde saklamazlarsa hizmetçinin onları ihbar etme hakkı bulunuyordu.
harika bir kitaptır ( anlayana ). hayatta sürekli bir kavga halindeyiz. gerek fikirlerimizi yansıtırken gerek iş hayatında gerekse özel hayatımızda sürekli bir iddia sürekli bir mücadele vardır. adolf hitler bu mücadeleyi yahudi varlığına vermektedir. çünkü kapitalizmi, komünizmi, emperyalizmi başlatan yahudiler olduğu gibi faşizmide başlatan yahudilerdir. yahudilerin oluşturdukları lobiler ve şirketler büyüdükçe bu şerefsiz soyun hayatımıza yaptığı etkilerde büyümektedir. hitler bu gerçeği görerek ulus devletlerin önem kazanmasını, küresel sermayenin ülkeleri ele geçirmemesini, komünizm gibi din ve milliyet düşmanı bir yapının devletlere hakim olmamasını istemiştir. kısacası devletlerin din veya milliyet etrafında toplanarak güçlü bir yapı oluşturmasını, bu yapı sayesinde kendi aralarında yahudi lobilerine yer verilmemesi gerektiğini savunmuştur.
neo-nazilerin masa başı kitabı.
şöyle ki, hitlerdarbe çabasından sonra hapse atıldığında, hapis yıllarında nasyonel nazi işçi parti sinin temellerini de içine alan bir yapıttır. 2. dünya savaşı ve 1.-2. dünya savaş arası dönemi bilmiyorsanız pek de birşey anlamazsınız.
edebi ve siyasi derinliği olmayan, bir fikrin başlangıcı yahut devamı niteliğinde olmayıp tamamen popülist kaygılar adına dönemin şartları suistimal edilerek yazılmış ucuz siyasi propaganda içeren kitabımsı.
okunmaya değer bir tarafı yoktur.
hitler'in meşhur propaganda kitabı.

hitler'in kendisi kitabın yazımından yıllar sonra speer'in elinde kitabını görür ve speer'e yaklaşıp kitabını okumamasını bunun zaman kaybı olduğunu çünkü kitabı salt propaganda için yazdığını üstelik düşüncelerini de tam oalrak yansıtmadığını söyler. speer 'de onun isteği üzerinde kitabı okumayı bırakır .

savaştan sonra nürnberg mahkemeleri esnasında bir savcı speer'e soru sorarken "kavgam'ı okudunuz herhalde..." dediğinde speer "hayır.." der ve savcılar şaka yaptığını sanarak gülerler oysa speer hitler ile arasındaki geçen o olay yüzünden kitabı gerçekten de okumamıştır.

bazı ergenlerin bu kitaba olan merakını görünce aklıma hep hitler ve speer diyaloğu gelir *
bir ideolog kitabı olmamakla birlikte, dönem hakkında tarihsel bilgi edinmek isteyenlerce okunmalıdır.
önce nutuk gelir.
dünyanın ağzına tüküren bir insanın bunu neden yapma gereği hissettiğini anlattığı kitabı.
Adolf Hitler'in hayatını, siyasi görüşü olan nasyonal sosyalist fikirlerini faşist görüşlerini açıkladığı her satırında kendisine ve sempatizanlarına lanetler yağdırdığım ibretlik kitabı. başarısız olduğu darbe girişimi sonucunda hapse girdiği dönemde Landsberg cezaevinde Rudolf Hess tarafından yazılmıştır. Nisan 1945'te Berlin'de eşi Eva Braun'la birlikte aynı anda siyanür hapı içip, önce Eva Braun'u sonra da kendisini bir tabancayla vurarak intihar ettiği rivayet edilir. hitler'e ait olduğu sanılan ve yıllardır Rus federal arşivinde saklanan kafatası üzerinde yapılan son araştırma, bu kafatasının bir kadına ait olduğunu gösterdi...
herkese renkli günler
pdf formatında e-kitapı olan kitap.1-2 sayfadan sonra okumaya bıraktığımdır.*
kitap içersinde geçen "beni asıl zorlayan haksız birine haksız olduğunu anlatmak, evet bu buyuk bir aptallıktı." kelimesi evet adam haklı beyler.
Adolf Hitler'i sadece 7 milyon insanın katili olarak gören at gözlüklülerin okuması gereken bir kitap.
kitabın birinci bölümünde''insan ancak sevdiği şeyler uğruna dövüşür. saygı duyulan şey ise sevilir. saygı duymak içinse bilmek şarttır.'' dizeleriyle kendine bağlamıştır beni.
--spoiler--
zayıfa acımak doğaya ihanettir.
--spoiler--
şu an 28. sayfasında olduğum hitler'in kendini anlattığı ilginç bir kitaptır.
bu tarz adamların ruh halini anlamaya çalışmak beni bambaşka dünyalara götürüyor efendim.