bugün

dünya'ya en yakın yıldız.
Bir gün batıdan doğacak olan.
Sapsarıdır. Doğudan doğar, batıdan batar.
Ohh bee.. nihayet güneş çıktı. Neredeyse putperestler gibi tapınıcam aq.
her gün ışığı ile aydınlanıp ısındığınız yıldızımız, samanyolu’nda yer alan yıldızların “en az” %88’inden daha büyük kütleye, çapa ve parlaklığa sahiptir. galaksimizdeki 352 milyar yıldızdan büyük ve parlakken, sadece 24 milyar yıldızdan daha küçük ve soluktur.
Isı ve ışık kaynağı.
Müslümanlarca; güneş batıdan doğup, doğudan batınca kıyamet kopacaktır.
repçi bir kız. bu alemdeki diğer bayan repçilerin aksine güzel bir hatun. daha önemlisi şarkılarıda güzel.

görsel
görsel
görsel
Kaç gün sonra yüzünü gösterdi çok şükür.

Insan güneşli bir güne uyanınca daha enerjik ve mutlu oluyor.
hep söylerim en süper tanrı güneş tanrısı.
Güzel bir nimet. Sıcaklık ve ısı verir. Huzur ve güven verir. Mutluluk kaynağıdır. Çok yakmaması makbuldur. Yaz aylarında akşam üstü en güzel yüzünü gösterebilir. Kışın hasret kalınır.
hem dünyayı tepeden hem de aynı anda tüm evreni görür.
Zamana göre sarının ve turuncunun farklı tonlarını gösterebilen gündüz yıldızı.
güneşten dünyaya ışık 8 dakika civarı sürede geliyor. yani biz güneşin 8 dakika önceki halini görüyoruz.
görsel
görsel
dünyanın lambası.
nimet nimet.
canlandırdı valla.
açmışım setimin sesini sonuna kadar.
bugün ben içmeye geldim. meyhaneci meyhananende.
(içki içmem şarkısını söylerim.)
meyhanenenendeeeeeeeeeeeeeeeee.
o kadar da uzun zaman önce olmayan bir zamanda kırklareli cage isimli gece klübünde konser veren şarkıcı. nkbi ve suçlarımdan biri şarkılarını severim. bilet fiyatı 200 tl demişti arkadaşlar. gitmedim ama gidenler beğenmiş.
bu sıralar yüzünü göstermiyor.
neşeler dipte.
acaba diyorum, tapsak yüzünü gösterir mi?
o olmazsa olmuyor.
eskiden bu mevsimlerde pırıl pırıl olurdu ve ben yerimde duramazdım. şimdi uzanmış öylece nete bakıyorum.
e biz bütün kış yazı, bunun için mi bekledik.
Güzel bir kız ismi.
Bukadar cahilce Bi yorum okumadım daha.
Dünyamızı ısıtan bu yıl aylardır ülkemizi kendisine hasret bırakan ateşten gök cismi.