1. 1.
    genel saglik sigortasi.
    1 ... karizmatiklider
  2. 2.
    shabek adıyla da bilinen, israil'in yurtdışındaki elçiliklerinin, konsolosluklarının güvenliğini sağlamakla görevli istihbarat birimi.
    1 ... beyazyelkenli
  3. 3.
    gelir testi uygulamasıyla hiç iyi bir şey olmadığı kesin şey. sgk'ya gidiyorsun nedir ağabey bunun aslı diyorsun, adamlar net bir cevap veremiyor. devletin kendi kurumu neyin ne olduğunu bilmiyor fakat 31 ocak'a kadar bu testi yaptırmazsanız şu olur bu olur tehdit ediliyorsunuz. bu ülkenin yüzlerce tv kanalı var. kamu spotu şeklinde yapılan yayınlara bu gelir testinin ne olduğunu kimlerin ne yapması gerektiği hakkında bilgilendirme yapılamaz mı?
    2 ... zraporu
  4. 4.
    mezun olduktan sonra bir süreliğine ailemin yanında kaldığım için beni ailemin geliriyle değerlendiren 9 aylığına yurt dışına gidip gelince 1700 tl gibi bir faturaya sahip olmamı sağlayan sosyal devlet zımbırtısı. devletin insanları sömürmek, sigortasız çalışanların önüne geçmek yani gelir kaybı yaşamamak istemesin acısını yine biz çekiyoruz. o değilde üniversite sınavlarına hazırlanan bir, iki bilemedin üç defa girecek olan 18 yaşını doldurmuş öğrenci olmayan dershaneye giden gençler ne yapsın şimdi anladık çalışmıyoruz diye bizi işe yaramaz görüyorsunuz ama bir de siz vurmayın bari.
    4 ... animexpert
  5. 5.
    2012 yılının şubat ayında "mecburen" başvurduğum, an itibari ile 1700 tl borcum olduğunu öğrendiğim haraç sistemi.

lan benim yıllık gelirim o kadar değil, sen neye dayanarak bana bu kadar borç çıkartıyorsun? Lafı çok uzatmaya gerek yok. Kısaca "orospu çocuklarının cebine para girmesi için yapılan uygulama" dedim ben buna.

bütün sözlük buna şahit olsun, birgün bu borcu istemek için kapıma gelirlerse bütün dünya gündemini değiştiririm..
    3 ... mataban
  6. 6.
    işsizden para isteyen sigorta sistemi, ulan işsizim yahu hele bi iş ver bakalım, yap sigortamı da, al primini sora paşa paşa buna itirazım yok lakin işsizim. yardım etmeleri gerektiği yerde külfet çıkartıyolar. birde galiba borç yüklü meblağı geçmeden tebligat gelmiyorlar ki az borcumuz kabarık çıksın diye.
    2 ... busayilmaz
  7. 7.
    hükümetin en büyük orospu çocukluklarından biri.

yapanların yedi sülalesi uzun ve yavaş bir ölüm görsün.

bu arada kimse bir bok anlamadı bu işten. sessiz sedasız borçlarınız birikiyor, mutlaka kontrol edin. hiçbir yerde doğru dürüst bildirge yayınlanmıyor ve bilgi sistemi çok zayıf. ne olduğunu anlatabilen bile yok. bu orospu çocukları cebinize sessiz sedasız el atıyorlar haberiniz olsun.
    4 ... inis mona
  8. 8.
    işisizm işi kurup batırdım 23 yaşındayım babamın eline bakıyorum keredi borçum var ve bana 947 tl borçunuz var diyor,
    sonuç olarak yaşamdan soğudum sedece düzenin parçsı poltikacılardan değil ülkemden ülkemin insanlarınden nefret eder hale geldim.
    4 ... hep hayal ettim
  9. 9.
    sınava hazırlanan
    memur emeklisinin çocuguna
    havdan 3000 tl borcunuz var demektir
    bir nevi nefes almanın parasıdır...
    2 ... drvotka
  10. 10.
    af geleceği söylenen hede.

(bkz: ölümü gösterip sıtmaya razı etmek)
    2 ... 1365423646