entry'ler (54)

hangi etnik gruba aitsiniz

sana ne gereken etnik ayrımı başımızdakiler yapıyorken sana ne. ayrış ayrış ayrış nereye kadar sevgili etnik kardeşim. hem kürt hem türk hem ermeniyim beni de yaz o listeye.

değişelim değiştirelim

(değişimin kendimizden başladığını anlatan bir söz öbeği.)
öncelikle bu başlığın hala açılmamış olması bizim pek değişebileceğimizi göstermiyor gibi. ama yine de içimde bir umut var be sözlük, değişebileceğimiz umudu var. daha güzel bir dünyaya daha güzel bir ülkeye değişmiş bir sisteme uyanacağımız umudu var bende. çoğunluğun refah içerisinde yaşadığı, çalışma saatlerinin sekiz saatten fazla olmadığı bir yaşama umudu var. birey olarak üzerimize düşeni yaparsak böyle bir sabaha uyanabiliriz korkma özgür ol sevgili kardeşim.

umudun var mı?

imla!

gelmiş geçmiş en felsefi söz

ben bütün partilere eşit mesafedeyim.

8 mayıs 2015 seçim anketi

temennilerimizi gösteren anket.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

recep erdoğan - biz biliriz biz.

tayyip kitap çıkarırsa koyacağı ismi

kutuplaştırma teorileri.

1 nisan 2015 akp kartal ilçe binasına saldırı

mağdurumda mağdurum..

selçuk inan

karaktersizlik göstergesi sergilemiş bütün galatasaraylıları camiadan soğutmuş adam.

grup yorum

bir kürt oluşumu değildir aralarında kürtlerde vardır türklerde ermenilerde zazalarda çerkezlerde. halkların haksızlıkların dilleridir onlar. bunu her fırsatta ben türküm ben en büyük ırklardan biriyim diyenler anlayamaz daha önce de söyledim yine söylüyorum. milliyetini seçemezsin arkadaş. neden insanca yaklaşmıyorsun insanlara. sende eziliyorsun arkadaş. sende.

gecenin şiiri

geri dönüşü yoktu ağzından çıkanların
konuştun mu gönülden konuşurdun
ağzına bakardım hep bakarken duyardım düşüncelerini
koşardın konuşurken kollarıma koşar gibi
koşarak dökülürdü o cümleler
hızlı bir yaz yağmuru gibi..

kandırıldığını hala anlayamayan seçmen

ülkede ki genel durumdur. bu kadar yalana bu kadar karaktersizliğe bu kadar israfa bu kadar din sömürüsüne hala dur diyemeyen seçmendir. ne zaman daha kaliteli bir siyaset güdülecek bu ülkede denilesi durumdur. aşk olsun. aşk olsun sana.

açlığını hurma ile bastıran peygamberin ümmetiyiz

hesap vakti gelecek.

edebiyat seven erkek

gerçekten edebiyatı seviyorsa kızların onu sevmesine gerek görmez. zaten o erkek olmayan bir kıza ya da yare yazar, çizer, okur yanında olana değil.

ak saray ın ilk ziyaretçisinin papa olması

papalık makamının onay verdiği saray.

cihangir

o merdivenleri çıkmasını kabul ederek yaşayacaksın orada. nefes nefese yaşayacaksın yani hayatı, soluk soluğa. heyecan verir cihangir bazen nefesin kesilir bazen nefes olur. her geçen gün yeni birilerini kucaklar, alır koynuna. yaşamasını bilerek yaşanılası yer.

insanları islam dan nefret ettirmek

siyasetçilerin din üzerinden söylemleri yeterli oluyor.

gereksiz başlık açmak

günden güne daha fazla karşılaştığımız durum.

çok düşünmek

evvela can sonra canan.

tuncay güney

istanbul cumhuriyet savcılığının tekrar yakalama kararı çıkarttığı şahıs.

rusya denilince akla gelenler

kızıl meydan.