bugün

Sırf şu garabet yüzünden oy moy vermem iktidara! Kılışdar gelsin değiştirmesin ona da vermem!

Gitmediğim kullanmadığım bir sağlık sisteminin borçlusuyum aq!

Gün gelir benden 10 kat tahsil et! Bu sisteme bir katkın yok deyip,
Senin sigortan yok aq de! Anlarım.

Ve bir dünya insan borçlu... niye?

Hazretleri öyle uygun gördü diye!
(bkz: GSS borcu silinmesse oy moy yok) ...
ödenmezse ne gibi sorun yaratır merak edilen şey.
Maasimdan surekli kesilen, kesilecek olan... ama benim 10 yilda bir hastaneye isim dustugunde bos randevu bulamadigim sistemdir.
Banada 1800 kusur lira borç çıkartmış sacma salak sigorta türü ve işsiz oldugum her geçen gün artıyor.ulan işsiz adama borç bindirmekde nasıl bir mantık nasıl bir vicdan kaldi ki hastaneye gitsem yine ücretli muayene olcam o zaman bana niye borç bindiriyon ne anladık bu işten sağlığı ücretsiz yaparsın borç bindirirsin anlarım bu ne saçma bir şey yahu.
Bu yavs-ak soyguncu parazitlere para yedirmemek icin izlenecek yollar ...
ilk önce öğrenci evine çık ve ikametgah adresinii o evde göster.
aile ve çalışma bakanlığının il veya ilçe şubesine git.
ailenle yaşamadığını ve babanla kavga ettiğini onlardan ayrı yaşadığınıı ailenin maaş bordrosunu ondan dolayı getiremeyeceğini söyle
kendi maaş bordronun 0 lira olduğunu göster..
muhtemelen bir ay içinde aile ve sosyal yardım bakanlığı yaşadığın evde teftişe gelecektir.
durum tespiti yapıldıktan sonra sana mavi kart alacak gss borcu silinecek otomatik sigorta lı olacaksın....
Not=Geçmiş olsun...
zamanında ödeyenlerden sonra silinme olayı oldu.
tam anlamıyla sömürge, zaten adamın durumu olsa sigortasını yatırır,emekliliğine yarar
od ayrı bir proplem primin doldu gu halde hala yatırıyorsan alacağın emekli maaşı da o kada düşük bağlanıyor, her taraftan kıskaca alındık yani .
Bu Arada 2012cden itibaren 2014 E kadar 20 ay boş gezdik 5 kuruş para ödemedim...
Problem olmadi...
Üniversiteye başladım silindi...
Şuan ne olucak peki...
Edit=Bir arkadaş mesaj attı sgk ya gidip imza atmazsan bi s.kim yapamazlar diye değil imza atmak gelir testi dahil yaptırmadım...
görsel
Gelir testi yaptırmama rağmen
gelir tesetine nasıl tabi oluyorum..
bilen varsa aydınlatırsa sevinirim...
Ailemle yasiyorum.
issizim bu gss den kurtulmak içın
ikametgah adresimi degistirip
Arkadaslarimi
Öğrenci evinde göstersem
Ev içi gelirim 0 olacağı için gss prim borcunu ödememe gerek kalmaz heralde..
benden hiç bir çükümü alamamış/alamayacak olan hükümeti n kuzenlerini zengin etme sistemi.
Hadi lan oradan.
Uygulamaya konulmasıyla birlikte çok olumlu tepkiler ile karşılaşılan bu sigorta türü ile birlikte, sağlık güvencesi olmayan bireyler hastanelerde ya da aile hekimliklerinde herhangi bir muayene parası ödemeden kontrollerini olabilmektedirler. Fakati Genel Sağlık Sigortası’ndan faydalanılması için, kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu’na giderek başvuru gerçekleştirmeleri gerekecektir. Bu başvuru neticesinde hem bireyler hem de aile fertleri Genel Sağlık Sigortası kapsamına dahil edilebilmektedir.
Kaynak: https://www.kredivepara.c...glik-sigortasi-gss-nedir/
işsizim ama benden her ay 60.89 tl para talep eden sistem.

e-devlet sisteminden kontrol ediliyor. üstteki arama çubuğuna "gss" yazdığınızda primler karşınıza geliyor. işten ayrıldıktan sonra uzun süre kontrol etmemiştim bana 1500 tl para çıkarmışlar. ben bu aralar ancak kendime bakabiliyorum. kimsenin hizmetinden faydalanmıyorum. hastalandığım zaman bile gidip ilaç almıyorum. kendi başımın çaresine bakıyorum. başkalarının kölesi olmadan biraz kendi kafama göre yaşama hakkım yok mu? hep birilerinin, sistemin kölesi olmak zorunda mıyım? ülkemin sınırlarından giren göçmenlere bakmak zorunda mıyım? göçmenleri siyasi malzeme olarak kullanan siyasetçilere hizmet etmek istemiyorum. gidip özgürce dolaşmak istiyorum. kimseden beklentim yok. insanları rahat bırakın! ben hiç bir siyasetçinin köpeği değilim! benim bir tane hayatım var onu da kendim yaşamak istiyorum bu dünyada..
Saglikta devrim budur.
Gelir testi denen saçmalığı getirip, insanları buna girmeye mecbur edip milyonlarca lira tahakkuk ettirdikten sonra "gelir testini kaldırdık" diye bir de reklamı yapılan saçmalık. Sen hiçbir geliri olmayan vatandaşa her ay sigortanı yapıyorum diye geçireceksin bir de miktarını düşürdüm diye reklam yapacaksın. Alın size yeni türkiye.
Bir süredir televizyonda "genel sağlık sigortası borcunuzu yeniden düzenledik" diye bas bas bağırılan gasp hizmeti.
Benim cebi delik çomar kardeşim de "hizmet yaptılar işte 55 liraya ameliyat olacaksın" diye geziyor ortada.

Allah'ım sabır ver sikicem şimdi belasını.jpg
Referandumda HAYIR demek için en güzel sebeplerden biri daha.
Güçlü devlet diyerek başkanlık sistemini savunanların icat ettiği, kendileri güçlenirken işsizin garibanin fakirleştiğinin kanıtı olan işsiz evlat vergisi. Sağlığı bahane etmezsek bu ülkede yaşıyor olmanın cezası olarak kesilen kelle vergisi.Yöneticileri zenginleşen milletler fakirleşir hadisi şerifinin kanıtı bir uygulama.
akşam üstü akla gelendir. ulan nice yiğitler bu borç yüzünden heder oldu. evet.
ben gittim test yaptırdım. neymiş eviniz kira değil diye g1 çıkıt. 55 lira ödeyeceksin. ulan işsizim ben. param yok ama öyle değil bu işler. akp şimdi bunları yapılandırma yaparak alacakmış. nah alırsınız. vermiyorum. ödemiyorum. hakkımda haram olsun.
Gelir testi başvuruları yarın başlıyormuş. bu sefer kaçırmayın.

http://www.memurlar.net/haber/608695/
seçimden önce tüm borçlar silinecek denildi. seçim sonrası 25 yaş altını kapsayacak dediler. Bırakın silmeyi topyekün kaldırılması gereken, emrivaki içeren, temel hak ve özgürlüklere, sosyal devlet ilkesine aykırı bir Deli Dumrul uygulaması.
işsiz olmanın, iş bulamamanın borcu. hem işsizsin, hem borçlu nasıl oluyor bu şimdi. aslında borçlandırılacak değil devletin iş imkanı yaratıp kendisine ve muhanete muhtaç etmemesi gereken kişisin. Peki bu neyin borcu ağa? Devlet hastanesine sigortan yoksa cebinden ödeyerek muayene oluyorsun. Eeee daha ne. Sizce toplanan bu paralar helal mi biri açıklasın şimdi. paran kadar sağlık.
yaptırmamanın cezası aylık 395 liradır.

http://www.gazetevatan.co...sigortasi-933725-ekonomi/