bugün

işsiz olmaya, sağlık sigortası kisvesi altında ceza kesen uygulamadır. lan adamın zaten geliri yok bir de sen kitliyosun. o da yetmiyo; bundan haberi yoksa, gelir testi yaptırmadıysa en yüksek ücretten kitliyosun. ayıp.
Döner Sermayenin bedelli askerlikten sonra en fazla dönmesini sağlayan uygulamadır.
yüzyılın soygunudur ama hain medya saçma sapan halkı ilgilendirmeyen ne varsa gündeme getirmekten bunu dillendirmez. sizin kurduğunuz sahte dünyayı sikiyim.
sigortalı bir işte çalışıyor olmama rağmen yine de benden para koparılabilmesini sağlayan uygulamadır. durum şöyle ki part time sözleşmesi olan bir veteriner hekimim. ayda 16 gün üzerinden sigorta yatırılmasından dolayı kalan 14 gün için dövlet baba haraç kesiyor.
Borçlu Dönem Sayısı, 2
Toplam Ana Borç Tutar, 69.55
Toplam H. Faiz Tutar, .00
69.55

25 yaşın dolması çok berbat bir durumdur. *
Kansızlık, şerefsizlik,adilik vb...
genel saglik sikertmesi.
Çıktığı günden beri başıma sağlık anlamında bir şey gelir de sıkıntı yaşamayayım diye düzenli ödediğim sözde isteğe bağlı ama bir o kadar da zorunlu genel sağlık primi şeysi, çalışmıyorsanız ve en azından gss niz yoksa devlet hastaneleri para vermeden yüzünüze bile bakmıyor ne yazık ki, ama kesinlikle sosyal devlet kavramına aykırı bir uygulama, öncelikle kişi sağlık hizmeti için devlete zorunlu prim vermek zorunda değil, sağlık sigortası zorunlu olabilir ama belki bunu almak isteyen kişi özel bir kurumdan almak isteyecek, ne yazık ki böyle bir seçenek yok, sen çalışmasan bile 25 yaşını geçmişsen, devlet annen babanın maaşı mı var sana bundan 250-500 tl arası düşüyor mu en az aylık 48 lira bayıl bana diyor ve gss ye başvurmasan da seni borçlandırıyor en az 48 tl sonra aile gelirinin artışına göre 120 ve 250 tl civarı şeklinde artacak şekilde, sistemin en ilginç kısmı ise zaten çalışmayan bir insanın borçlandırılması vallahi bu sistemi düşünen arkadaşı tebrik ediyorum(!), büyük ihtimale maliye bakanıdır, sağlık bakanlığı boş boş harcamalar yapsın açık versin açığı da zaten çalışmayan insandan, ücretsiz yapılması gereken ameliyatlardan vatandaşına borç çıkartarak yapsın yazık, umarız bu gss saçmalığı kalkar, çünkü sağlık hizmeti bir haktır zaten, dünyanın 17. en büyük ekonomisiyiz diyorlar ama sağlık paralı hem de fahiş derecede, öğrencisine burs değil kredi verip sonrada iş yaratmayan ülkeyiz sonumuz hayrolsun!
4 Ay sigortasız kaldık diye 3.500 lirayı döşeyen kurum. Ne biçim hizmet anlayışınız var ki? öğrenciyiz diyorum, babam vefat etti diyorum yok. Babam sağ olsa iptal ederlermiş. Zaten sağ olsa tüm bunlara gerek kalmazdı. Kimsenin böyle bi yardım(!) isteyeceğini sanmıyorum, kapatın dükkanı.
Şerefsizliktir.
kesinlikle ve kesinlikle bu şekilde gitmeyeceği aşikar olan bir sigorta sistemidir, kaldırılmalıdır

borçlar yüzünden günlerdir sgk sgk geziyorum ve tek bir kişinin memnun olduğunu görmedim. hayır neden olsunlar ki?

hayatında hastaneye gitmemiş insanlar var. kimse her ay sgk kuyduruğunda bekleyip devlete, almadığı sağlık hizmetinin parasını vermek zorunda değil!

bu borçtan haberi olmayan binlerce insan var. kimseye borcunun tebligatı gelmiyor. sizin şu kadar borcunuz var denmiyor. herkes internetten sorgulamayı bilmek zorunda da değil. ama borç miktarını bilmeli. herkes hayat koşuşturmacasına düşmüş, kim sorgulayacak ki? fare tutmayı bilmeyen amcam mı mesela? yine bu amcam hayatında bir kere nezle olmuştur da öyle gitmiştir bi hap almıştır, o kadar. Bu adam her ay en az 45 tl yi havaya niye atsın? Ki 3000 lira borcu var ve düşünmüyor bile bunu? bu adama nasıl ödeteceksiniz bu borcu? Haciz gelir gerçi dimi.

Tek taraflı antlaşma. Neymiş bu ülkede herkes sigortalı olmak "zorundaymış". neymiş "ücretsiz sağlık hizmeti"ymiş.Biri de demiyor ki sen hem her ay bana prim borcu yüklüyorsun. Hem de gelir testi yaptırmayan, hatta böyle bişeyden haberi olmayan adamı en yüksek gelir seviyesinden varsayıp borçları yüklüyorsun, hem eczanede ilaç alınca üstüne muayene ücreti kesiyorsun (madem eczaneye hem muayene ücreti hem ilaç parası ödenecek gss ne amk diye soruyor insan). sonra da adına ücretsiz sağlık hizmeti diyorsun ya;

ya bi siktir git lütfen

muayene olmayan, ilaç almayan adam devlete haraç ödemedi diye gelip hacze verirseniz bu da sizin şerefsizliğiniz dini bütün kardeşlerim.
Bunu çıkaranın da uygulatanın da allah belasını versin. Allah bin türlü belasını versin. Yetimin*, öğrencinin*, beş kuruş parasına göz diken, aylardır uğraştıran yine de borçlandıran, bir günde 150 lira daha borçlandıran bu sistem devletin en büyük kazığıdır. Yiyin yiyin oturun ey milletim. Yakışır bize. Suçluya ses çıkarmayıp oylarıyla destekleyenler, allah sizden de hesap soracak ben bu beyni size boşuna vermedim diye. benim gibi birçok yetimin ahı yerde kalmaz. Elim hepinizin yakasında olacak. Bekleyin.
hdp ve chp neden buna ses etmiyor aklım almıyor.
kendi kendine azalan prim. gerçekte saçma ama bi kaç ay önce birikmiş borcum 280 lira civarlarındaydı. para da yok ödemedim. şimdi korka korka bi bakayım dedim 124 liraya düşmüş. üstelik her ay 40 lira, 2 ay önce baksam 360 lira olması gerekirken.

sanırım dövlet bana acıdı.
parası olmayan, yani çalışmayan diyeyim ona, çalışmayan insandan çalışmadığı için para alan dünyanın en saçma sistemlerinden biridir.
evladın kahvaltıda babasının suratına bakamaması için ortaya atılmış şeydir. bu memlekete yapılmış en büyük kötülüklerin arasında gelir. abartmadan söylüyorum "kitapsızlıktır".
üniversiteden ya da başka bir eğitim kurumundan mezun olan gençlerin çalışma koşulları, maaş, yer seçme hakkını elinden alıp patronların kucağına düşmesini sağlayan sistemdir. "dışarıda adam mı yok" diyen patronların elini kuvvetlendiren, işsiz gençlerin, akşam yemeğinde boğazına attığı her lokmanın boğazını çize çize midesine kan akıttığı sistemdir.
diyecek hiçbir şeyim, söyleyebilecek hiçbir sözüm yok.
ne yazık ki elimle değiştiremiyorum. buraya yazmam, çevremdekilere bahsetmem dille uyarmak oluyor mu? emin değilim. kalbimden buğzediyorum. bu da îmanın en zayıf şekli.
Kendimi bildim bileli hastaneye gitmem ama çalışmadığım için sağlık sigortasına maruz kaldım devlet tarafından.

işin garip yanı durumu irdelediğimde "bu borcun şu kadarlık kısmını ödemezsen hastanede muayene olamazsın" diyorlar. Mına koyim hastaneye mi gidiyorum ki ne muayenesi?

Resmi olarak devletin aldığı haraçtır. Ötesi değildir.
beni g2 seviyesinden borclandiran sistem. ya allah aşkına annem ve babam emekli eyvallah ama ne evimiz var ne Arabamız. ablam kocasindan ayrldi bize tasinda küçük bi kizi var. annemle babamın bi ton banka borcu var. Gün geliyo parayi Yetiştiremiyoruz. ben ogretmen olmak istiyorum atanmam lazm Bunun icin de ders calismam lazim. ama bu lanet sistem izin vermiyo. ya parayi yatir ya da kenarda geber diyo. ben her ay 150 tl yi neremden çıkartayim. hakkim helal degil yapanlara.
Televizyondaki kamu spotunda dünya harikasıymış gibi anlatılan resmi soygun.

Allahtan kimse cezasını mezasını ödemiyor da tepedekiler daha fazla paramızı yiyemiyorlar. Geçen sene sadece %5'lik enayi kesim ödemiş parasını.
Öğrenciliğim bittiği gün ölümle bile pençeleşsem yine de hastaneye gitmememe sebep olacak haraç uygulaması.
%5 lik düzenli ödeyenlerden birisi olarak söylüyorum, 30 eylül borçları yapılandırmak ve faizleri sildirmek için son gün. her ay bu ödemeyi yapmak için ailecek bazı şeylerden kısıyoruz. bu devlete ödediğimiz bu para hayırlı olmasın diyorum.

torba yasadan faydalanmak istiyorsanız acele edin. yoksa ileride işe başladığınızda o parayı sizden faiziyle çatır çatır tahsil edecekler. en azından şimdi gelir testine gidin ve faizleri sildirin.

ayrıca hastahaneye gidemediğinizi de unutmayın. Allah korusun acil bir durum olsa hastahane kapısında kalırsınız.
Zorunlu pirim ödeme sistemi ile çığrından çıkmış, kaynak yaratma faaliyetine dönmüştür. Geliri olmayanlara bile başkalarının gelirinden gelir isnat edilen sistemin genel kabul görmediği aşikardır ve isteğe bağlı olması gerekmektedir. Kapsayacılığı ise gelir testine girme ve sigortalı olma ile sınırlıdır.
borcu olanlara müjde. tayyip başgan olacam ne kadar vergi zart zurt varsa muazzam af getiriyor.
kapıma almaya gelen olursa, ya da haciz getiren; gerçek katanam var, elini kolunu ya da kafasını kesip eline verip geri yollayacağım.

bu orospu çocuklarının iktidarına zerre kuruş vermektense bir adet şerefsizi kesip haklı bir sebepten yatabilirim.
bir kere daha yazayım da buraya belki bilmeyenler vardır. kardeşim bu gss kaynaklı borcun işsiz güçsüz adama dayatılması baştan saçma zaten bunda herkes aynı fikirde. ikincisi herkes gönlünü ferah tutsun ve sakın kesilen cezayı ödemeye falan da kalkması. öyle haciz gelir, bankada işlem yaparken parama el koylar diye evhama kapılmasın kimse yapamazlar, şundan yapamazlar çünkü zaten gss dene şey anaysal suçtur! bu ülkede kimseye bir hizmet bir ürün zorla, cebren, tehditle satılmaz; bir kişi bir hizmeti ya da bir ürünü almak istemiyorsa almaz kimse "sen niye almadın bunu al sana ceza" diyemez derse zaten suç işler. ha şimdi gelelim meclisteki muhalefet partileri neden bir şey yapmıyor sorusuna? esasında bundan önceki yıllarda bir çok kere chp ve mhp bunun görüşülmesi için meclise soruönergesi verdi ama çoğunluk akp elinde olduğu için hep reddedildi ama şu anki meclis aritmetiği geçen senelerdeki gibi değil, güç muhalefette bunu unutmayın. ve meclis açılıp işlemeye başladığı an bu işin peşinde olan 3 parti ve 4 milletvekili var; ki meclis çoğunluğunu sağlayıp anında bu gss saçmalığını iptal etme gücü de var muhalefetin. sadece bekleyin ve sakın size çıkarılmış binlerce liralık borcu ödemeyin, zaten işsiz güçsüz adamlarsınız ana babanıza boş yere dert olmayın. ve şunu bir kez daha söyleyeyim hiç bir hizmet ve mal size zorla satılmaz; bu suçtur! borcu olana 7 milyon küsür kişinin sadece yüzde 5'i ödeyebilmiş, düşünün milyonların mağdur olduğu bir sistem bu!
güncel Önemli Başlıklar